Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:02, 01 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Joku napisał(a)
Bardzo zagęściło się u ciebie po drugiej stronie ulicy. O ile sobie przypominam było tam niegdyś puste pole.
Masz z domu/ ogrodu widok na góry?


Kiedy się budowaliśmy, to po drugiej stronie były jeszcze niezabudowane działki, najdłużej ta naprzeciw nas. Był widok na wzgórza. Z tarasu widać było Śnieżnik. To już historia, żeby mieć szersze widoki trzeba przejść jakieś 100m.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 13:02, 01 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Też to widzę. To że ogród zmienia się w oczach. Widzę też że ja nie nadążam z pracami przygotowującymi ogród do sezonu. Jeszcze tyle prac odświeżających do wykonania mam że szok.

Twój ogród wygląda rewelacyjny. Pięknie jest na każdym zdjęciu.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 13:04, 01 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Anda napisał(a)
U Ciebie wiosna na podobnym etapie co u mnie Nabiera koloru i świeżości. Bardzo lubię ten etap.


Zastanawiam się, co będzie kwitło w maju? To, co za oknem odczuwam jako sytuację mocno odbiegającą od normy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:08, 01 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Makao napisał(a)
Też to widzę. To że ogród zmienia się w oczach. Widzę też że ja nie nadążam z pracami przygotowującymi ogród do sezonu. Jeszcze tyle prac odświeżających do wykonania mam że szok.

Twój ogród wygląda rewelacyjny. Pięknie jest na każdym zdjęciu.


Aniu, teraz się cieszę, że miałam możliwość rozpoczęcia prac w ogrodzie już w styczniu. Wyszłam z wszystkimi pracami na prostą i teraz została mi tylko bieżąca pielęgnacja.
Pamiętam ze swoich początków na forum, że przeprowadzano dyskusje, czy rozplenice i miskanty ciąć w kwietniu, czy czekać do maja. U mnie te trawy ruszyły w ostatnim tygodniu marca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 15:15, 01 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18552
Haniu Pięknie wszystko buchnęło

ale też mam wrażenie ,że w tym sezonie jakoś za szybko ta wiosna nadciągnęła


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rumianka 17:43, 01 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Ogród pięknie urządzony, wypielęgnowany, prezentuje się fantastycznie... Rośliny rozrośnięte tworzą wyjątkowej urody kwiatowe kobierce. Brawo Haniu.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
pestka56 21:21, 01 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A mój ogród jakby 2-3 tygodnie w tyle w porównaniu do twojego
____________________
Kasia
MagdaLenka 21:32, 01 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 824
pestka56 napisał(a)
A mój ogród jakby 2-3 tygodnie w tyle w porównaniu do twojego

U mnie tak samo... (cóż - ściana wschodnia).
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Patrycja_KG_Lu 21:36, 01 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
MagdaLenka napisał(a)

U mnie tak samo... (cóż - ściana wschodnia).

Dołączam do klubu. Świdośliwy nie mają jeszcze pączków.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
TAR 22:10, 01 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Magleska napisał(a)
Haniu Pięknie wszystko buchnęło

ale też mam wrażenie ,że w tym sezonie jakoś za szybko ta wiosna nadciągnęła




gdzie nadciagnela tam nadciagnela, u mnie bedzie planowo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies