Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 14:46, 20 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Niestety nici z ogrodu. Pada. Dobrze dla roslin. Skupiam sie na pracach domowych.

____________________
Z Pszenicznej...
marba 14:54, 20 paź 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AgataP napisał(a)


Trzmielona jeszcze trzyma liście, buszuje w niej namiętnie para rudzikow



Ale cudnie. Wzroku nie można oderwać od tego kolorku.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Bogdzia 15:09, 20 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)
No i zakisilam już 10kg kapusty. Pycha będzie

e


To ja Cię przelicytuję

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anda 15:32, 20 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Trzmielina śliczna.
Podziwiam samodzielne kiszenie

Będziesz zimować buraka liściowego? Ja mojego chcę przezimować, zobaczymy czy da radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margarete 15:54, 20 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No fiu fiu... dziewczyny ... podziwiam. Ja odkąd się syn wyprowadził nie robię prawie wcale żadnych przetworów. Trochę grzybków robię marynowanych, trochę papryki, mrożę trochę owoców i tyle. O samodzielnym kieszeniu kapusty nawet nie myślę. Za to kupuję zawsze kiszone ogórki w jednym a kiszoną kapustę w drugim, stałym i sprawdzonym miejscu. Są pyszne .
Właśnie dziś z zakupami przytarggałam do domu kilo ogórków kwaszonych - będzie zupa pyszna dzisiaj
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 16:11, 20 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bogdzia napisał(a)


To ja Cię przelicytuję



Ha ha ha drugi worek zawiozlam mamie uwielbiam kiszona kapuste
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 16:13, 20 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
No fiu fiu... dziewczyny ... podziwiam. Ja odkąd się syn wyprowadził nie robię prawie wcale żadnych przetworów. Trochę grzybków robię marynowanych, trochę papryki, mrożę trochę owoców i tyle. O samodzielnym kieszeniu kapusty nawet nie myślę. Za to kupuję zawsze kiszone ogórki w jednym a kiszoną kapustę w drugim, stałym i sprawdzonym miejscu. Są pyszne .
Właśnie dziś z zakupami przytarggałam do domu kilo ogórków kwaszonych - będzie zupa pyszna dzisiaj


Kiszone ogórki mam jeszcze z tamtego roku. Co urwalam w warzywniku a nie zjedlismy to kisilam, nawet tarlam jak byly za duze. Teraz mam od razu do zupy Tym bardziej ze całą włoszczyznę też starlam i zamrozilam porcjami.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 16:15, 20 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)
Trzmielina śliczna.
Podziwiam samodzielne kiszenie

Będziesz zimować buraka liściowego? Ja mojego chcę przezimować, zobaczymy czy da radę.


Ewa sama nie wiem, boo jeszcze do niego się nie przekonałam. Ale pietruszkę naciowa to moglabym miec caly rok. Uwielbiam ją
____________________
Z Pszenicznej...
Bogdzia 18:58, 20 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)


Mama mi kupila wiaderko takie 7,5l chyba. Wymieszalam najpierw kapuste z sola i marchewka, potem dobrze zostala przemieszana. A jak puściła sok to upchnelysmy do wiaderka docelowego. Docisnieta talerzem i obciazona stoi w przedpokoju. Będę kontrolowac proces kisniecia, jak skonczy to wyniose do chlodnej spizarni.


A ja kiszę tak rzesypuje kapustę solą i dodaje liscie laurowe, 20 dag soli na 10 kg kapusty, wszystko M wkłada do kamiennej beczki i ubija drewnianą pałką by było dobrze ubite. Na to talerz obciązony garnkiem z wodą i stoi w cieple na ogół 3 dni , czasem trzeba dłużej ale nie chcę bardzo kwaśnej więc na ogół trzy dni wystarcza. Po tych dniach przekładamy kapustę w litrowe słoiki również mocno ubijając i zakręcamy. Czasem gotujemy w piekarniku a czasem od razu do piwnicy. Nie daję marchewki bo kapusta szybciej fermentuje, jak trzeba dokładam ją przed uzyciem .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:00, 20 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)
I takie tam




To jest ta bazylia z warzywnika????Piękna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies