Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Kindzia 12:25, 13 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Masz tego dobra, lubię popatrzeć u Ciebie.

Pryskałam koło 10,00, o 17,00 padało...zdążyło zadziałać, czy poprawić muszę?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 12:25, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
iwka napisał(a)
Aniu jak byś miała chwilkę i chciała zerknąć u mnie czy to są siewki jeżówek, obok rośnie jeżówka white swan. Dziękuję i miłego dnia życzę



Jeżówki

I jakieś foto.. rozchodniki od 4 lat dają sobie rade w rozbitej doniczce


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:27, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Masz tego dobra, lubię popatrzeć u Ciebie.

Pryskałam koło 10,00, o 17,00 padało...zdążyło zadziałać, czy poprawić muszę?


Powinno zadziałać.. popraw za 2 tygodnie..


Znalazłam dziś jeszcze 2 inne hosty .. czyli na razie 47 doliczyłam się..

I obrazek.. rozdaję jak ksiądz po kolędzie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 12:35, 13 maj 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dzięki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 12:42, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Olili napisał(a)
Mutacje orlików pdobaja mi się bardzo ,śliczne!

O klony pytałam ,bo mi si marzą , a w szerszym kadrze to lepiej zestawienia się podglada

Kaliny urzekają mnie ,tylko w tych moich szkółkach....ni ma!!


Ja kupowałam w internecie, ale lepiej kupować w realu. Lenarth mają w e-clematis.. kupowałam u nich powojniki i azalie i były dość ładne okazy. MaJĄ TEŻ St Keverne
Nie masz wyjścia i musisz zrobić wycieczkę do lepszej szkółki, najlepiej połączyć ze spotkaniem ogrodowiskowym Dwie przyjemności na raz i rozgrzeszenie z dalszych podróży do szkółek np do Szmita. Piękne ogrody pokazowe w dodatku.. kiedy i ja tam pojadę.

Moje kaliny posadzone jako 30 cm patyczki.. w 2009 czy w 2010 i już wyższe ode mnie i szerokie na 2 metry.. urosną A póki nie urosną robisz sobie na wiosnę łączkę krokusową, tulipanową.. na lato jednoroczne posiej lub posadź. I doczekasz kiedy urosną. Wielkich okazów to ja nigdzie nie widziałm w sprzedaży.
Ogród musi dojrzeć.. wczoraj tak się patrzyłam na swój i stwierdziłam, że w tym roku powinnam robić spotkanie forumowe.. może nie jest idealnyk, ale jest dojrzały... a to ma swój urok.





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 14:37, 13 maj 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Aniu dziekuje
za to, ze padajac na nos i kosztem snu pokazujesz nam te swoje skarby. Wiem ile czasu zajmuje zrobienie fotki i wgranie jej na O
cmok cmok

orliki mutantyy mnie dzis zachwycily, wogole odkrywam dopiero te rosliny i bardzo mi sie podobaja. mam kilka i zaczynaja kwitnac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 14:57, 13 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Też się nad tym zastanawiam.. ....w dodatku w maju ogród jest tak dynamiczny, że nie nadążę robić zdjęć.. i nie nadążam z wstawianiem .. przeleciało prawie pół maja.. nie wiadomo kiedy
Zapachu nie lubię.. za intensywny, dusi.. przytłacza.. ale kolor i ilość katów w tym roku już przeszło najśmielsze oczekiwania Druga już jutro też będzie osypana kwiatami, tylko kolor majtkowy.. prawie nie widać.. I jak tego nie wrzucić na forum???

A ja lubię ten zapach
Piękną masz, u mnie za dużo pociachał i kwitnie górą i na drucie; piwonią się zachwycam, piękna, na moje czekam, tuz tuż;
co do ogrodu, dojrzały jest inny, ale też chyba więcej pracy w nim, jak w młodym.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:58, 13 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Madżen.. ja sama już się gubię co mam.. i gdzie

Klony u mnie dobrze rosną.. to mam

I kokorycz wielkokwatowa.. pożarła mi majówkę i hortensje



A że pożarła to musiała, bo jest nie tylko wielkokwiatowa, ale i wielka

Dla porównania z osobą .. moja .. i od razu widać , że to nie takie malutkie To jak z RH Bogdzi.. trzeba człowieka by uzmysłowić jakie ma olbrzymy Sięgają mi po szyję



No ogromna jest, mam ją ale jakoś za nią nie przepadam, cudnie ci buja w ogrodzie
Za te 4 lata tyle u ciebie i u mnie sie pozmieniało
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 16:37, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mikina34 napisał(a)


Aniu,
masz racje, powinno być , ale na tej mojej wsiowej Majówce ani elegancko, ani ten przedogódek nie aspiruje to elegancji ...nie mieszkamy tam, przynajmniej na razie, bo domek drewniany (niby może być całoroczny, ale jeszcze kuuuuuupa roboty do doprowadzenia do stanu używalności). na razie walczę i wyżywam się na zielono

Zdjęcie jest z 3 kwietnia, jeszcze goło, wrzosy przycięte, kalifornijska poszła precz na tył i teraz jest pusto...coś na jej miejsce by się zdało - w samym rogu. Jak widać nawet ogrodzenie prowizoryczne coby psiaki nie zadeptały roślinek na amen

Ja bym na środku w głębi posadziła jakieś ładne drzewko, które kolorem odetnie się od koloru tujek. Potem coś na średnie piętro. Zlikwidowałabym też ten "nagrobek" z wrzosami.. tzn wrzosy bym zsotawiła i koniecznie na podwyższonej rabacie, ale nadałabym jej inny kształt ..połączony z jakimiś nasadzeniami..

Na środku widzę jakiegoś iglaczka, po lewej drzewko, po prawej też coś rośnie (za ogrodzeniem dla piesa). Napisz mi co tu masz i jaki jest wymiar tej rabaty. Do płota. W wolnej chwili się zastanowię co tu by pasowało I jaka to wystawa, jaka masz tu ziemię?? Czy dobrze rozumiem, że koreanki już tu nie ma???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:39, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
Aniu dziekuje
za to, ze padajac na nos i kosztem snu pokazujesz nam te swoje skarby. Wiem ile czasu zajmuje zrobienie fotki i wgranie jej na O
cmok cmok

orliki mutantyy mnie dzis zachwycily, wogole odkrywam dopiero te rosliny i bardzo mi sie podobaja. mam kilka i zaczynaja kwitnac


To obrazek z pontyjskiej.. już kwitnie..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies