Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

LewOgrodowy 07:35, 12 maj 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
O matko, Hostowa Królowa! Ale w sumie jaka Ty nie jesteś Królowa? I Piwoniowa, i Jeżówkowa, i Orlikowa...
Wyrwałam 6 suchotników Frosted Curls, 4 zostawiłam i one chyba się zbierają, pokazały zieleń we wnętrzu.
Wystraszyły się pewnie, ale i tak jak patrzę na zdjęcia sprzed roku, to 3 maja były zieloniutkie. Dosadziłam nowe, trudno. Zbieram doświadczenia.
____________________
Monika
07_Rene 09:58, 12 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Po hostach widać, że ślimaków nie masz w tym roku tak dużo... Jednak ubiegłoroczna susza jakieś plusy ma
Kalina też mnie zauroczyła.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Mala_Mi 10:01, 12 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
LewOgrodowy napisał(a)
O matko, Hostowa Królowa! Ale w sumie jaka Ty nie jesteś Królowa? I Piwoniowa, i Jeżówkowa, i Orlikowa...
Wyrwałam 6 suchotników Frosted Curls, 4 zostawiłam i one chyba się zbierają, pokazały zieleń we wnętrzu.
Wystraszyły się pewnie, ale i tak jak patrzę na zdjęcia sprzed roku, to 3 maja były zieloniutkie. Dosadziłam nowe, trudno. Zbieram doświadczenia.

Może i królowa, ale taka z malutkiego królestwa, gdzie podani często strajkują..

Mój Johan Lang już ma czarną plamistość!!! To była jego ostatnia szansa na poprawę.. teraz mam dylemat czy zaryzykować i posadzić nową w kartonie (angielskim sposobem) czy posadzić coś innego?? To jedyne miejsce na białą różę jaką ma Viva.. nazwa z głowy wyleciała. A może wcisnąć piwonie??? A może przesadzić tu obielę..
Ogrodnik ma ciągłe dylematy Wszystko z powodu poddanych naszego królestwa

I 5 minut koperkowej Będę zanudzać ..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Piotr_ 10:17, 12 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Super ta piwonia ja mam 2 posadzone ale młode
U cb jak zawsze można się rozmarzyć
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Kawa 12:16, 12 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
cudna ta kalina

o hostach nie wpomnę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Dorota123 12:29, 12 maj 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja nawet nie mam okazji przekonać się czy glicynia pachnie, czy śmierdzi (lepiej, żeby pachniała). U mnie zakwitnie tylko biała i tak jak w tamtym roku tylko kilkoma kwiatkami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iggia 12:33, 12 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Ania, zakwitły u mnie zeszłoroczne orliki od Ciebie Co prawda narazie tylko dwa, ale cudne są
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Sylvana 12:48, 12 maj 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Czytam i oglądam....i zastanawiam się gdzie Ty to wszystko mieścisz

Piwonia piękna...może kiedyś dokupię...jak już będę miała gdzie posadzić
Hosty polubiłam dopiero 2 lata temu...więc do pięt Ci nie dorastam ze swoimi
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Mala_Mi 13:18, 12 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
07_Rene napisał(a)
Po hostach widać, że ślimaków nie masz w tym roku tak dużo... Jednak ubiegłoroczna susza jakieś plusy ma
Kalina też mnie zauroczyła.

Nagusom susza nie przeszkadza, bo potrafią się zakopać bardzo głęboko.
Zdecydowanie pomogło sypnięcie końcem lata 5 kg!!! granulek. Nie miałam wyjścia Inaczej by mnie zjadły, a zbieranie ich nocami wykończyło mnie psychicznie i fizycznie. Dzień w dzień zbierałam opuchlaki i ślimaki po 2 godziny każdej nocy.. poddałam się. Na razie mam spokój, trafiają się sporadycznie, wiosną w newralgicznych miejscach też dosypałam.

Na szczęście jaszczurek mam bardzo dużo i jeże też widzieliśmy.. trochę moje sumienie zostało uspokojone ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mikina34 13:42, 12 maj 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu,
gdybyś miała chwilę w tym pędzie, to podrzuć pomysł... potrzebuje posadzić krzew, który docelowo ma mieć spore rozmiary (w miarę szybko )lub małe drzewko, i który będzie rósł w przedogródku na tle zielonych tui...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies