Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Mala_Mi 00:13, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sylvana napisał(a)
Czytam i oglądam....i zastanawiam się gdzie Ty to wszystko mieścisz

Piwonia piękna...może kiedyś dokupię...jak już będę miała gdzie posadzić
Hosty polubiłam dopiero 2 lata temu...więc do pięt Ci nie dorastam ze swoimi


Też się nad tym zastanawiam.. ....w dodatku w maju ogród jest tak dynamiczny, że nie nadążę robić zdjęć.. i nie nadążam z wstawianiem .. przeleciało prawie pół maja.. nie wiadomo kiedy
Zapachu nie lubię.. za intensywny, dusi.. przytłacza.. ale kolor i ilość katów w tym roku już przeszło najśmielsze oczekiwania Druga już jutro też będzie osypana kwiatami, tylko kolor majtkowy.. prawie nie widać.. I jak tego nie wrzucić na forum???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:19, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iggia napisał(a)
Ania, zakwitły u mnie zeszłoroczne orliki od Ciebie Co prawda narazie tylko dwa, ale cudne są

Widziałam

Mutacje orlików mam tak różnorodne w kolorze i kształcie, że jestem w szoku Przechodzą same siebie Ale to jest fajne, że są niespodzianki..

To mutacja.. ładna

Ta też udana..


Mam też prawie czarnego .. ale foto nie wyszło.. i wile innych

A ten .. mam go od 6 lat.. i jest jedne od 6 lat, wszystkie siewki wkoło zostawiam.. a on i tak mam mnie w nosie.. wkoło są wszystkie możliwe.. ale nie ten. I ten rośnie od innych daleko..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:23, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorota123 napisał(a)
Ja nawet nie mam okazji przekonać się czy glicynia pachnie, czy śmierdzi (lepiej, żeby pachniała). U mnie zakwitnie tylko biała i tak jak w tamtym roku tylko kilkoma kwiatkami.

Poczekaj.. ja swoją kupiłam kwitnącą i dużą. Kupiłam chyba 5 (każda kwitła).. zostały się 2.... i też kilka lat nie kwitły po posadzeniu. przemarzały do ziemi.. nerwa na nie miałam.. Ale to już 3 zimy brak.. i kwitną .. ale stały w miejscu od 2009 roku. Po solidnej zimie niestety nie zakwitną. ALe po takich jak ostatnie już będą kwitły
Rano robię foty, a po południu są już nieaktualne.. szalony maj.. koperkową powtórzę.. z telefonu.. ale jest cudna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:25, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kawa napisał(a)
cudna ta kalina

o hostach nie wpomnę


Wszytko cudne jak zdrowe i rośnie .. lilki mnie zawiodły.. coś je zgnębiło

3 kwiaty na krzyż .. na czubku.. ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:30, 13 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
Super ta piwonia ja mam 2 posadzone ale młode
U cb jak zawsze można się rozmarzyć


No cóż.. ja na marzenie nie mam czasu... bo jak już wpadam to nie wiem w co mam włożyć ręce.. ale i tak cieszy Super focie masz z nowego aparatu

A ja komóreczką .. zrobiłam 100 zdjęć boćka w locie .. kaczki nie wyszły.. przylatują co wieczór do oczka.. liczę, że mi trochę ryb wyżrą Nawet nie próbujemy straszyć kaczek.. niech jedzą

I odlatuje jak ten bociek.. jak na komórkę to super foto


I muszę nakręcić filmik jak bąki się huśtają na kwiatach karagany Wpadają mi we włosy i mają mnie w nosie Takie grubaski na kwiatkach..



Dobranoc. do Was już nie zajrzę, bo padnę ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sylvana 01:15, 13 maj 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Aniu w wolnej chwili mogłabyś zajrzeć do mnie tu
Dostałam od Ciebie w paczce kiedyś kichawca i teraz nie wiem który to.

Mają się dobrze w doniczkach, więc jak będziesz miała czas, nie musi być już

Cudne masz orliki....nie mogę się doczekać jak moje od Ciebie zakwitną
Wszystkie się przyjęły, nawet te najmniejsze...ciemierniki też
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
mikina34 08:42, 13 maj 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mala_Mi napisał(a)


Przed tuje na pewni nie może być coś co szybko rośnie, bo szybko to znaczy, że będzie krzaczor.. a w przedogródku ma być elegancko.. tak sobie skojarzyłam jeszcze..


Aniu,
masz racje, powinno być , ale na tej mojej wsiowej Majówce ani elegancko, ani ten przedogódek nie aspiruje to elegancji ...nie mieszkamy tam, przynajmniej na razie, bo domek drewniany (niby może być całoroczny, ale jeszcze kuuuuuupa roboty do doprowadzenia do stanu używalności). na razie walczę i wyżywam się na zielono

Zdjęcie jest z 3 kwietnia, jeszcze goło, wrzosy przycięte, kalifornijska poszła precz na tył i teraz jest pusto...coś na jej miejsce by się zdało - w samym rogu. Jak widać nawet ogrodzenie prowizoryczne coby psiaki nie zadeptały roślinek na amen
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Sylvana 08:46, 13 maj 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Dziękuję za szybką odpowiedź
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Olili 08:56, 13 maj 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Mutacje orlików pdobaja mi się bardzo ,śliczne!

O klony pytałam ,bo mi si marzą , a w szerszym kadrze to lepiej zestawienia się podglada

Kaliny urzekają mnie ,tylko w tych moich szkółkach....ni ma!!
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
iwka 10:20, 13 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Aniu jak byś miała chwilkę i chciała zerknąć u mnie czy to są siewki jeżówek, obok rośnie jeżówka white swan. Dziękuję i miłego dnia życzę

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies