Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

LyraBea 09:23, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)
Byłam w ogródku, wypieliłam kilka rabat, nawiozłam rh, bo teraz będzie pora zawiązywania pąków i młodych przyrostów, cyknęłam kilka fotek.
Wyciepałam dziś stokrotki, rosły pomiędzy kuleczkami. Kulki powinny być już pocięte, ale zrobię to za tydzień, teraz już nie dam rady

Anabelka ładnie zaczyna,

obok rosną jeszcze dwa zeszłoroczne krzaczki uratowane przed zagładą, chodzi mi po głowie dokupienie dwóch sztuk i wsadzenie do jednego dołka, by od razu mieć lepszy efekt.

Właśnie, dobrze, że mi przypomniałaś o rh. W tym moim całym zamęcie zapomniałam, że mam też jeszcze ogród. Rośliny niezasilone, rabaty zaczynają zarastać a bukszpany wołają o nożyce. Kiedy ja to zrobię. U Ciebie Iwka tak czyściutko...A teraz chyba, w wakacje to już tak wybłyszczysz ogródek, że olśnienia dostaniemy. Też chcę ten stan...
Trzymaj kciuki, żeby mi drugi raz nie spłynął trawnik, bo nigdy się za resztę ogrodu nie wezmę...Straszą dzisiaj ulewami :/
____________________
Beata
olga80 09:53, 29 cze 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Wczoraj wieczorem też nawoziłam rh, hortki i magnolię po czym przyszedł deszcz co mnie bardzo ucieszyło A u Ciebie popadało

Twoja bonica to już dorodna panna u mnie pisało,że to niska róża,jak będzie tak rosła to zmienię jej miejscówkę bo zasłoni tył rabat.Na Twoim miejscu do towarzystwa dokupiłabym jej inną różę może skusisz się na Mary Rose lub Mary Ann mam je już na swojej liście

Moje tegoroczne róże też nie wszystkie kwitną 2 ewidentnie były podjedzone przez nornicę jak ją wykurzyłam z rabaty to zaczęły nowe przyrosty puszczać.

Macham
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Zana 11:39, 29 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwk4 napisał(a)

Aniu, ta Capri drugi raz pojawia się w ciągu dwóch dni
Wczoraj Luki wymienił u siebie te:
Capri, Summer Song i Lady of Shalott

Zapisałam sobie w notatkach w telefonie. Żebym tylko pamiętała o co chodzi, bo lista róż robi mi się pokaźna - tych, co mi się podobają. Dobrze by jeszcze było, by długo kwitły, albo przestój był niezauważalny


Ja je wpiszę do notesu (co papier to papier) więc jak by co, to uderzaj do mnie. A kiedy pokazywałaś swoją Munstead Wood? Staram się być u Ciebie na bieżąco, nawet jak nie piszę, ale jakoś nie kojarzę. Ot, skleroza
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 21:23, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, wszystko powoli, dasz radę. Jakbyś zobaczyła mój ogród przed Ogrodowiskiem, złapałabyś się za głowę. Potem robiłam wszystko powoli, rabatka po rabatce, ciągle zmieniałam, poprawiałam, wreszcie udało mi się stworzyć ramy.
Zielska sporo rośnie, trzeba pielić...
Trzymam kciuki za twój trawniczek...

Trawnik to podstawa, u mnie jeszcze będziemy robić go, bo na wjeździe trzeba coś wykombinować, a miejscami jest za nisko względem rabat, trzeba nawieźć dobrej ziemi i założyć od nowa. Ale to już na przełomie sierpnia i września ...


Tereniu, Bonica u Makkasi urosła piękna i duża. Widać ją było na rabacie z daleka. Dlatego jesienią swoją przesadziłam, by miała sporo miejsca. To jej trzeci sezon u mnie.
Makkasia przycięła wiosną, ale czytałam, że tego nie lubi, bo młode gałązki nie są sztywne i jest problem ...
Przesadź ją, by zostawić jej sporo miejsca. ale zrób to jesienią, jeśli się zdecydujesz i okopczykuj





____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:28, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)


Ja je wpiszę do notesu (co papier to papier) więc jak by co, to uderzaj do mnie. A kiedy pokazywałaś swoją Munstead Wood? Staram się być u Ciebie na bieżąco, nawet jak nie piszę, ale jakoś nie kojarzę. Ot, skleroza

Aniu, zapisz nazwy koniecznie.
Dziś cyknęłam nowe fotki, bo nawet nie pamiętam, czy moją MW pokazywałam. Nie mogę wydobyć jej koloru, nie umiem robić jej zdjęcia, by oddać barwę kwiatu. Ale jest śliczna


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:33, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka Summer Song nie kwitnie?
Moja już zakwita drugi raz. Po obcieciu kolejne pędy ma fajne sztywne

Dobrze, że napisałaś o nawożeniu rh jutro też to zrobię

Wszystkie zdjęcia piękne, ale Twoje mąki mnie oczarowały kolejny raz

Mirelko, z tego co pamiętam, ty kupowałaś dorodną różę, spory krzaczek, a ja maleńką sadzonkę z gołym korzeniem. Na ten moment Sumer Song buduje ładny krzaczek. Mimo, że nie ma kwiatków, cyknęłam fotkę, by ci pokazać, jak wygląda moje maleństwo :

I cała rabatka:

edit:
nadal ściółkuję rabaty różane skoszoną trawą. To idealna ochrona przed zielskiem i trzyma wilgoć, a jak coś muszę przekopać, to nie szkodzi, trawa może być zmieszana z ziemią, rozłoży się, a potem wysypuję następną trawkę
____________________
Ogródek Iwony II
kasja83 21:35, 29 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Hej Iwonko-ogród szaleje-jak widzę. I hortki Ci już kwitną-tak się zastanawiam,bo u wielu osób już kwiaty, a na moich limkach ciągle pączki. NIecierpliwa chyba trochę jestem,bo to mój pierwszy sezon i przebieram nogami
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 21:39, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, zaczynają kwitnąć Anabelki, reszta hortek jeszcze ma czas. Kilka pączków dopiero ma. Nie przejmuj się, n pewno Cię zadziwią. ja tak przebierałam nogami w pierwszym sezonie, codziennie robiłam fotki, czy pączki już są większe, jak goopia robiłam zdjęcia i przebierałam nogami. A jak Vanilki zaczynały się przebarwiać, to dopiero cykałam zdjęcia Sąsiedzi się w czoło pukali


Madżenko
, lawenda bardzo pasuje do róż, sama to wiesz
____________________
Ogródek Iwony II
jolanka 21:46, 29 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iwonko, widzę, ze odpoczynek Ci służy, ogród kwitnie

Piszesz, że wysypujesz trawę. A nie zakwasza za bardzo?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:47, 29 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iwonko, widzę, ze odpoczynek Ci służy, ogród kwitnie

Piszesz, że wysypujesz trawę. A nie zakwasza za bardzo?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies