Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 10:24, 28 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gosiu, wydaje mi się, że było dobrze. Rośnie tam liatra od ciebie, dokupiłam w zeszłym roku jej drugą do towarzystwa.
Tak było w sierpniu 2015.

Potem Graham miał przerwę, a w donicy królowała perovska i liatra:

A potem liatra przekwitłą, a Graham Thomas złapał zupełnie inny odcień. Słońce. Dni były krótsze, albo światło inaczej padało już...
Koniec września 2015:



Nasionka dostaniesz, to oczywiste
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:31, 28 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)


Gracham Thomas z niebieskościami wygląda cudownie Mojemu do towarzystwa posadziłam Princess Margaretę mam nadzieje,że zagrają razem. Mają też w towarzystwie przetaczniki i perovską,ale tylko jedną u nas nie mogę znaleźć perovskiej.

W Makowym podziwiałaś ostróżkę jak chcesz to mogę się z tobą taką podzielić mam 2 kępki.


Tereniu, ostróżka niespotykana, ale nie mogę ci jej zabierać. Najwyżej zbierzesz nasionka. Zobaczę u nas w szkółce za perovską.

Wygooglowałam sobie twoją księżniczkę, bardzo jest ładna, powinny pasować do siebie
____________________
Ogródek Iwony II
Kuba 10:32, 28 cze 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Połączenie Grahama z niebieskimi bylinami cudowne bardzo zgrana kompozycja
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Joku 10:34, 28 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Chyba jesienne słońce jest łagodniejsze dlatego kolory kwiatów mają inny odcień. Też to zauważyłam u siebie, bardziej podobają mi się te jesienne wersje. Co do donicy to myślałam że o taką dużą właśnie chodzi.

Dopiszę jeszcze że bardzo lubię takie żółto- niebieskie zestawienia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Zana 10:47, 28 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zachwycam się Abrahamem Darby, marzę o tej róży i kiedyś sobie kupię. Czy naprawdę tak upojnie pachnie, jak o niej piszą? Graham Thomas z lawendą fantasycznie zestawiony. Cudnie się zgrywają.

A z tym szarym kolorem ławeczki to pomysł wart przemyślenia. Nawet sobie pomyślałam, że te drewniane balustrady i całe drewno na tarasie można by było tak przemalować. Szary z żółtą elewacją domu chyba by się dobrze zgrał.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 10:50, 28 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, Jolu, żółto - niebieskie zestawienie bardzo mi się podoba. Jest takie ciepłe. Przyjazne dla oka.
Bawię się też obok w zestawienie białego z niebieskim. Odbieram je jakoś zimno, nie przemawia do mnie, chociaż Artemis i Kronprinsesse Mary są bardzo ładnymi różami.

Być może zależy to od otoczenia, jak się je odbiera.
Do domów nowoczesnych, szarości biel będzieidealna, u mnie jakoś kolor lepiej jest odbierany ...

Idę wypielić rabatkę. potem cyknę fotki, bo dziś jest więcej kwiatów rozkwitniętych. Nareszcie Artemis pokazuje, na co ją stać. Malutka jest jeszcze.

I czekałam długo na Mariatheresia . Dziś zakwitła i nie wiem, czy to ona. Potem cyknę fotkę.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:07, 28 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Zachwycam się Abrahamem Darby, marzę o tej róży i kiedyś sobie kupię. Czy naprawdę tak upojnie pachnie, jak o niej piszą? Graham Thomas z lawendą fantasycznie zestawiony. Cudnie się zgrywają.

A z tym szarym kolorem ławeczki to pomysł wart przemyślenia. Nawet sobie pomyślałam, że te drewniane balustrady i całe drewno na tarasie można by było tak przemalować. Szary z żółtą elewacją domu chyba by się dobrze zgrał.

Aniu, jakbym kazała Zbyszkowi wszystkie belki, podbicie na szaro pomalować, to kazał mi by samej to robić i powiedziałby, że baba mu zgłupiała pod wpływem Ogrodowiska. Wszystko jest wykończone mahoniem łącznie z podbitką. Na tarasie nie mam drewna, tylko kostkę, a murki są wykończone płytkami.
Tutaj masz fragment wejścia do domu.

A tu wejście na taras (gracilimusów nie ma, padły)

Po prostu nie da się wszystkiego przemalować. To nie ma sensu

O ławeczce pomyślę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:13, 28 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Zachwycam się Abrahamem Darby, marzę o tej róży i kiedyś sobie kupię. Czy naprawdę tak upojnie pachnie, jak o niej piszą? Graham Thomas z lawendą fantasycznie zestawiony. Cudnie się zgrywają.

Poszłam powąchać Abrahama. I zdziwiłam się, na jednej gałązce jest 5 kwiatów, każdy w innym stadium rozkwitu i każdy pachnie inaczej.
Ale nie jest to obłędny zapach.
Ładny jest, ale po drodze przechodziłam obok Ashram i ta z daleka cudnie pachnie. Ta ma obłędny dla mnie zapach i długo trzyma kwiaty.
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 11:19, 28 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwk4 napisał(a)

Aniu, jakbym kazała Zbyszkowi wszystkie belki, podbicie na szaro pomalować, to kazał mi by samej to robić i powiedziałby, że baba mu zgłupiała pod wpływem Ogrodowiska.


Rozumiem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:40, 28 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jeszcze wynalazłam różę Capri w Rosarium. Coś mnie wzięło na te ogniste klimaty
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies