Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Sebek 21:50, 29 cze 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moje bukszpany mało rozczapirzone w tym roku - jak je będę ciąć to chyba w sierpniu, jeśli
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Karol99 21:55, 29 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Iwk4 napisał(a)

Mirelko, z tego co pamiętam, ty kupowałaś dorodną różę, spory krzaczek, a ja maleńką sadzonkę z gołym korzeniem. Na ten moment Sumer Song buduje ładny krzaczek. Mimo, że nie ma kwiatków, cyknęłam fotkę, by ci pokazać, jak wygląda moje maleństwo :

I cała rabatka:

edit:
nadal ściółkuję rabaty różane skoszoną trawą. To idealna ochrona przed zielskiem i trzyma wilgoć, a jak coś muszę przekopać, to nie szkodzi, trawa może być zmieszana z ziemią, rozłoży się, a potem wysypuję następną trawkę


Bardzo ładna ta rabatka. Roza ma śliczny kolor. Skoszona trawa to dobra ściółka, tez ją stosuje. Pamiętaj, ze zakwasza dosc mocno glebę i zawiera duzo azotu, wiec w sierpniu już powoli ograniczaj, żeby rośliny zbytnio nie bujnely.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Zana 21:58, 29 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwk4 napisał(a)

Aniu, zapisz nazwy koniecznie.
Dziś cyknęłam nowe fotki, bo nawet nie pamiętam, czy moją MW pokazywałam. Nie mogę wydobyć jej koloru, nie umiem robić jej zdjęcia, by oddać barwę kwiatu. Ale jest śliczna




Hm, na Twoich zdjęciach jest taka różowo-malinowa, a u mnie jest jednak zdecydowanie burgundowa, ciemna. I na zdjęciach i w rzeczywistości. Może moje zdjęcia nie oddają w pełni tego koloru, jednak moja z pewnością nie jest w realu tak jasna jak Twoja. Myślę, że moja jest w realu ciuteczkę jaśniejsza od koloru na moich zdjęciach.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 22:01, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Iwonko, widzę, ze odpoczynek Ci służy, ogród kwitnie

Piszesz, że wysypujesz trawę. A nie zakwasza za bardzo?

Jolu, ten sposób ściółkowania był polecany w angielskich programach. Czy mocno zakwasza? nie wiem, ale ziemię trzeba by chyba sprawdzać w każdym przypadku, jaki ma odczyn. ja wprawdzie nie sprawdzałam, ale wiosną pod bukszpany, lawendę i perovską podsypuję dolomit dla równowagi. O różach muszę doczytać
Ale skoro taki sposób stosowany jest w Anglii, a oni są specjalistami w hodowli róż, to moim nie zaszkodzi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:01, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Moje bukszpany mało rozczapirzone w tym roku - jak je będę ciąć to chyba w sierpniu, jeśli

Sebku, moje bardzo różnie, zależy, jakie było ich wcześniejsze pochodzenie. Ale jutro zaczynam urlop, więc potnę, jak wrócę Muszą poczekać
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 22:02, 29 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A na nowej rabatce z lewej to Abraham? Z tyłu..? I ten jeden cudny morelowy kwiatek to Ashram? Mówisz, że Abraham Ci tu nie pasuje, a mnie ten cukierkowy róż z tyłu nie pasuje. A poza tym zapowiada się baaardzo apetycznie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 22:05, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Karol99 napisał(a)


Bardzo ładna ta rabatka. Roza ma śliczny kolor. Skoszona trawa to dobra ściółka, tez ją stosuje. Pamiętaj, ze zakwasza dość mocno glebę i zawiera duzo azotu, wiec w sierpniu już powoli ograniczaj, żeby rośliny zbytnio nie bujnely.

Karol, a gdzie o tym azocie i zakwaszaniu doczytałeś?
Poczytałabym sobie Może jutro w autobusie sobie pobuszuję po artykułach
____________________
Ogródek Iwony II
Karol99 22:08, 29 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
W wyszukiwarce chyba jak wpisalem odnośnie sciolkowania skoszona trawą, na pewno znajdziesz.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 22:12, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
A na nowej rabatce z lewej to Abraham? Z tyłu..? I ten jeden cudny morelowy kwiatek to Ashram? Mówisz, że Abraham Ci tu nie pasuje, a mnie ten cukierkowy róż z tyłu nie pasuje. A poza tym zapowiada się baaardzo apetycznie.

Aniu, Tam są niby dwa krzaczki Abrahama. Właśnie ten róż, to też niby Abraham, tak samo pachnie, ale ma inny pokrój kwiatów i inaczej kwiatki stoją ...
Abraham 1 - krzaczek nr 1:
Bez zarzutu, kolor morelowy

Abraham 2 - krzaczek 2 - jak piszesz cukierkowy róż:
Chyba to jakaś pomyłka ... Tylko czemu tak samo pachnie?

Po rozwinięciu brzydko przekwita, ale padał deszcz, to może dlatego ...

No i Ashram, zgadłaś :

Zobacz, jak Abraham był nierozwinięty, to kwiaty były różowe (z tyłu za Ashram)

Testuję tę rabatę, by ją skomponować, więc ten zapas róż jest mi potrzebny na zamienniki, a różowe pomyłki pójdą gdzie indziej jesienią
Na resztę czekam ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:13, 29 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Karol99 napisał(a)
W wyszukiwarce chyba jak wpisalem odnośnie sciolkowania skoszona trawą, na pewno znajdziesz.

Jutro sobie poczytam
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies