Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:57, 24 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa,część jeszcze kwitnie. Ale zaczyna wypuszczać młode przyrosty i jutro chyba będę ciąć tylko łodyżki kwiatowe...
Dziś opryskałam klona Odessanum. Nie dość, ze go przypaliło, to jeszcze złapał mączniaka ...
Pod nim lawenda wystartowała później.

Jolu, MW jest ciężko dostępna. Teraz sporo krzaczkó jest wykupiona. Idę zobaczyć twoje nabytki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:00, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W sobotę miałam nerwa. Chłopaki zaczęli akcję dach:

Po czym okazało się, że ciężko zebrać ekipę pomocników na przyszłe tygodnie... jednak potrzebny będzie cieśla.
Przyjechał, oszacował koszty robocizny... W tym tygodniu ma przyjechać zabezpieczyć dziurę po erklu (zrezygnowaliśmy z niego), a we wrześniu dopiero położą blachę i orynnowanie ...
I tak sobie pomyślałam, że fajnie mają dziewczyny, co mają mężów złote rączki. Mojego przerosło wyzwanie... No, ale jeśli miałoby pójść coś nie tak, to lepiej niech zrobią ci, co się znają na rzeczy ... No i brak pomocników też jest przeszkodą. Urlopy chłopaków nie zgrały się w czasie ...
____________________
Ogródek Iwony II
yolka 05:33, 25 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Też mam taką złotą rączkę jak Ty ):
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
bacowa 06:14, 25 lip 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)

Dziś opryskałam klona Odessanum. Nie dość, ze go przypaliło, to jeszcze złapał mączniaka ...

W zeszłym tygodniu cięłam wszystkie klony, odessanum też,może go przytnij .On szybko wypuszcza nowe przyrosty.
Iwk4 06:21, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Może Ewa to jest myśl.
Muszę jeszcze obejrzeć czerwonego.
Kurcze, zapomniapam jego nazwę. Chyba muszę pomyśleć o zrobieniu spisu roślin z nazwami. Taki katalog. Długo noszę się z tym zamiarem...
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 08:14, 25 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)
W sobotę miałam nerwa. Chłopaki zaczęli akcję dach:
Po czym okazało się, że ciężko zebrać ekipę pomocników na przyszłe tygodnie... jednak potrzebny będzie cieśla.
Przyjechał, oszacował koszty robocizny... W tym tygodniu ma przyjechać zabezpieczyć dziurę po erklu (zrezygnowaliśmy z niego), a we wrześniu dopiero położą blachę i orynnowanie ...
I tak sobie pomyślałam, że fajnie mają dziewczyny, co mają mężów złote rączki. Mojego przerosło wyzwanie... No, ale jeśli miałoby pójść coś nie tak, to lepiej niech zrobią ci, co się znają na rzeczy ... No i brak pomocników też jest przeszkodą. Urlopy chłopaków nie zgrały się w czasie ...
Ty nie narzekaj, bo masz fachowców i złote rączki u siebier. Narzekać to mogę ja, bo mój mąż "do wyższych celów stworzony" jak to on zwykł mawiać. Tak więc albo zrobię sama, albo trzeba fachmanów szukać, dlatego wiele rzeczy u mnie w ogrodzie nie będzie, bo sama nie dam rady, a jak już zrobię coś po swojemu, to pewnie tak zostanie... Twoi faceci przynajmniej próbują, a że czasem coś ich przerośnie świadczy tylko o tym, że potrafią oszacować swoje umiejętności.
Znowu przez chwilę szukałam w głowie, które to miejsce na zdjęciu. Napisałaś, że przed wejściem a gdzie furtka? Po chwili przypomniałam sobie o żywopłocie odgradzającym część rabaty od ścieżki. Fajny myk, bo i odsłoniłaś się troszkę i dodatkowe miejsce na rabatę wzdłuż żywopłotu zyskałaś.
Ja mam trochę słabsze dni a ogród nie ma litości, zarasta nieładnie chwastowiskiem. A to pogłębia mój z lekka denny stan. Muszę zmusić się do działań, bo będzie tylko gorzej.
Pozdrawiam Iwcia.
____________________
Beata
Anda 08:18, 25 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Cofnęłam sie trochę i obejrzałam cudne fotki rabat. Pięknie kwitną róże u Ciebie. Widzę, że Summer Song bardzo ładnie rośnie. Hosty śliczne. Mam tylko jedną i podżerają ją ślimaki. U Ciebie nie ma ślimaków?
Moj mąż też dużo nie zrobi w ogrodzie. Czasami trzeba jednak wynająć fachowców.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 08:36, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, dobrze pamiętasz ten bukszpanowy żywopłot. Kiedyś był tu jeszcze garaż (w domu) i ten żywopłot oddzielał wejście na tył domu od wjazdu do garażu. Ładnie urósł przez ten długi czas. Pewnie ma już 18 lat, tak, jak Karol.
Z garażu zrobiliśmy pokój dla Karola, bo w pewnym momencie mieliśmy za mało pokoi dla wszystkich ( my, dzieci i moi rodzice na stare lata tu znaleźli azyl).
Dziś zaczynamy też remont Karola pokoju (nowa podłoga)..., łącznie z wylewką.

Musisz w myślach szukać wejścia, bo jak byliście, to wjechaliecie od tyłu. Furtką nikt nie wychodził
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:39, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, hostowisko uwielbiam. Takie kojące miejsce.
Summer song wreszcie ma pierwszego ślicznego kwiatka. Długo startowała po wiosennym sadzeniu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:40, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Idę podlać ogród, bo nie padało...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies