Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

siakowa 08:42, 25 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
gratuluje kolejnej seteczki
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 10:20, 25 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasia, dzięki

Zbyszek mnie zawołał, bo zniósł ze stryszku materiał na pergolę do róż. No i pomagałam wyciąć. Na betonowym płocie będą proste poprzeczne deseczki i do tego będę przywiązywać róże pnące poziomo. Pomocniczo mogę poziomo prowadzić drucik jeszcze. Będą 4 pionowe słupki.
Będzie wyżej niż płot sąsiada. Docelowo ma być ściana różana. 6 metrów długa. Resztę zasłonią szmaragdy, gdy urosną.
Potem jedziemy do miasta, może dostanę olej do tej pergoli.
Nie myślałam, że to dziś zacznie się rodzić
____________________
Ogródek Iwony II
blyxa 15:11, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Iwk4 napisał(a)
Niestety buduję ogród na piaskach. Durszlak normalnie.
W tym roku deszcze pozwalają utrzymać ogród w dobrej kondycji, w przeciwnym przypadku podlewanie po 3 godiny dziennie. Kiedy coś sadzę, nawożę dołek, wymieniam sporo ziemi na mieszankę kompostu, gliny przywożonej systematycznie przez e_Ma we wiaderku, ziemi z worka i tej ogrodowej...
Wiosną kupiłam trochę czarnoziemu pod trawnik, jesienią dokupię następną porcję... I tak powoli użyźniam ten piasek ...

Łączę się w bólu. U mnie dokładnie to samo. A najgorzej kiedy człowiek się już kilka lat po nasadzeniach zorientuje, ze jednak za mało dał tej czarnej ziemi na piasku. I tak trzeba co roku sypać tonę nawozu, bo rośliny nie mają z czego brać.
W tym roku akurat u mnie jest bardzo suche lato - i dojrzałam do likwidacji części trawnika. Lanie wody jest tam bez sensu trawa wygląda słabo w stosunku do poniesionych nakładów. Będzie wiec więcej lawendy - przynajmniej ona lubi takie warunki

Iwk4 napisał(a)
Docelowo ma być ściana różana. 6 metrów długa.

Super! Już wyobrażam sobie jak będzie pięknie!

Trzymam też kciuki aby szybko udało się zrobić ten nieszczęsny dach.
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
anabuko1 23:00, 25 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
Piękne , wymuskane te twoje rabaty!!
A róże szczególnie te pomarańczki cudne.
Twoja Moonstead Wood piękna.Moja jakoś mizernie rośnie i kwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Iwk4 00:25, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
blyxa napisał(a)

Łączę się w bólu. U mnie dokładnie to samo. A najgorzej kiedy człowiek się już kilka lat po nasadzeniach zorientuje, ze jednak za mało dał tej czarnej ziemi na piasku. I tak trzeba co roku sypać tonę nawozu, bo rośliny nie mają z czego brać.
W tym roku akurat u mnie jest bardzo suche lato - i dojrzałam do likwidacji części trawnika. Lanie wody jest tam bez sensu trawa wygląda słabo w stosunku do poniesionych nakładów. Będzie wiec więcej lawendy - przynajmniej ona lubi takie warunki

Lawenda, perovska, rozchodniki, yuki ...
też lubię je za to, że nie lubią wody
Ten czarnoziem, który przywiózł mi pan wiosną był iV klasy. Warzywa na niej - potężne. Jesienią wykopię wszystko z dwóch rabat i wymienie ziemię. Na jakiś czas powinno być dobrze


blyxa napisał(a)
Super! Już wyobrażam sobie jak będzie pięknie!

Trzymam też kciuki aby szybko udało się zrobić ten nieszczęsny dach.

Ten nieszczęsny dach będzie się ciągnął jeszcze do września, ale prace rozpoczęte, a najważniejsze, że materiał niemal zakupiony już
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:43, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anabuko1 napisał(a)
Piękne , wymuskane te twoje rabaty!!
A róże szczególnie te pomarańczki cudne.
Twoja Moonstead Wood piękna. Moja jakoś mizernie rośnie i kwitnie

Aniu, miło czytać to, co piszesz, dziękuję
Czytałam u dziewczyn, że jakość róży zależy od podkładki. Nie znam się na tym dokładnie, ale np. mam dwie róże Abraham Derby. Każda z innego źródła i wyglądają inaczej...
Więc coś w tym jest
Ta rabata pomarańczowa z odrobiną niebieskiej szałwii fajnie się komponuje na tle żółtej elewacji
Przycięłam kocimiętkę, mam nadzieję, że zakwitnie ponownie. Z przodu rabaty są żurawki, jesienią wymienię bordowe na marmalade. Będą pasować kolorem
I mam 3 krzaczki jeżówek pomarańczowych. też by tu pasowały
Nie wszystkie róże razem kwitną, ale najlepsza w pokroju kwiatka, długości kwitnięcia, wybarwienia, trwałości jest Ashram. Czekałąm na Summer Song, doczekałam się, ale i tak Ashram daję więcej punktów
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:56, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzisiaj miałam długi dzień.
Rano pomogłam pokroić materiał na pergolę różaną. To włąściewie nie do końca będzie pergola, tylko jakby dodatkowy, podwyższony płot z naszej strony. Jutro zobaczę jak wyjdzie.
Potem pojechaliśmy do miasta pozałatwiać materiał do młodego pokoju: styropian, panele, podkład, listwy, farba, ...
W jednym sklepie z farbami udało mi się dorwać drewnochron siwy. Nic innego w kolorze szarym nie było ...
Pomalowałam po południu deski (pierwsza szarość u mnie). Zapowiedziałam, że od teraz wszystkie detale robię na szaro No z wyjątkiem elewacji...

Zbyszek rozebrał starą podłogę u młodego, nie mówiąc o wyniesieniu mebli oczywiście ...
Potem zrobił nowe "koziołki", teraz mamy dwie pary. Pociął resztę odpadów na opał ...
Jutro składamy pergolę Na klej montażowy, by nie robić dziur sąsiadowi w betonowym płocie Chciałabym uzyskać taki efekt, tylko Zbyszek nie chce oglądać Mam pokazać mu, jak chcę. Zobaczymy jutro, jak wyjdzie
https://pl.pinterest.com/pin/529876712385722784/

Z ogrodowych spraw - przycięłam dziś lawendę. Najwyższa pora, bo zaczyna ponownie kwitnąć
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 07:18, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka wiesz, że mam eMa fachowca, a wiesz ile to ja muszę się naprosić ech szkoda gadać "Szewc w dziurawych butach chodzi".

Chciałam zapytać czy jesteś zadowolona z rękawic?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 07:27, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka Summer Song dopiero jeden kwiat?
Hmmmm moja kwitnie nieprzerwanie od chwili posadzenia, no ale krzak miałam bardzo duży pamiętasz?

Nie wiedziałam, że lawendę się ścina tylko łodygi, obcięłam po całości, ale i tak widzę, że wypuszcza.

Piszesz o żurawkach marmelade. Zastanów się może nad Zipper - jak dla mnie są ładniejsze i na każde stanowisko tzn.cień, półcienia, słońce.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 07:40, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka wiesz, że mam eMa fachowca, a wiesz ile to ja muszę się naprosić ech szkoda gadać "Szewc w dziurawych butach chodzi".

Chciałam zapytać czy jesteś zadowolona z rękawic?

Mirelko baaardzo jestem zadowolona. Tylko się nie śmiej, bo te rękawice mam od święta. Do utyrania w ogrodzie, jak gmeram w umoczonej ziemi, oborniku, zakładam zwykłe, bo tych kolorowych mi szkoda. Wczoraj malowałam deseczki. Jak wykończyłam 2 pary takich gumowych lekarskich, ubrałam czarne od ciebie i do końca malowałam bez problemu. Są całe i nadają się do kolejnego użycia. Niesamowite
Te kolorowe używam do czystych prac w ogrodzie
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies