Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 12:03, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka to musisz eMa oszczędzać. Zdrowie wiadomo najważniejsze. Pozdrowienia przesyłam dla Pana Zbyszka

Pozdrowienia przekazałam.
Zbyszek dziękuje
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 12:18, 27 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Ja nie Ewa, ale z mojego doświadczenia napiszę:
Ja mam perovską dwuletnią - 4 krzaczki. I miala na początku cieniutkie gałązki. Jak pytałam się Ewy, mówiła, ze sadzonki robi się z patyczków ciętych wiosną grubości ołowka. Ja takich grubych nie miałąm jeszcze.
Oznacza to, że im dłużej rośnie, tym robi sie grubsza. Zatemz czasen nie powinna sie pokąłdać.

Druga sprawa: perovska ma kilka odmian i wysokości.
Tu znajdziesz więcej informacji o odmianach:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/886-perowskia-lobodolistna-perovskia-atriplicifolia?page=11



Dziękuję Iwonko
Kochana jesteś
Jeszcze czekam na info w kwestii KF ... mam pomysła na dużą ilość na brzozowej Idę w minimalizm
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 12:31, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pokażę wam, z czym zmierzyliśmy się w ostatnie dni:
Tu rosną pnące róże. Pergola - płot ma być tak, by można było podwiązywać róże i prowadzić je poziomo.

No to zaczynamy:
Z desek wycinamy listewki (ja się boję takich maszyn, ale pomocnik był potrzebny )

Pierwsze malowanie:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:32, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Potem cięcie na wymiar:

Słupki pionowe zamontowane. Zaznaczyliśmy, gdzie zamocować poziome listewki:

Pora na listewki poziome:

Zamontowane, trzeba jeszcze raz pomalować...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:33, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gotowe



____________________
Ogródek Iwony II
iwka 12:37, 27 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Iwonko, bardzo fajnie Wam to wyszło też się przymierzam coś takiego zrobić od sąsiada, tylko schodzi mi się, oj schodzi

edit. a pionowe słupki betonem zalewaliście?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
jazzy 12:38, 27 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Iwonka, u mnie też taki powstanie Mam już wszystko oprócz tych listewek
Super to wygląda u Ciebie! Nowocześnie! Nie masz ochoty pociągnąć go dalej?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Iwk4 12:42, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Jeszcze czekam na info w kwestii KF ... mam pomysła na dużą ilość na brzozowej Idę w minimalizm

Reniu, tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=303#post_9

Ja bym nie umiała minimalistycznie
Tak jestem zakochana w bylinach, że mniej kolorowo się nie da
Ale lubię u kogoś tak minimalistycznie dla odmiany. Ogród z trzech gatunków roślin np. trawy, lawenda, bukszpan - fajnie wygląda
Byłam w niedzielę w takim parkowym ogrodzie. Byłam nim zachwycona. Wielkie drzewa: klony, buki, graby... do tego trawniki, ścieżki kamienne, cudnie zrobiony wgłębnik do posiedzenia, bukszpan i lawenda.
Obiecałam tym państwu, że jeszcze tam wrócę z aparatem.
Był wielki kamień, wkoło którego prowadzony był w poziomej formie grab. Na palikach, jak bonzai. Zaczynał dla tego kamiennego siedziska tworzyć fajne oparcie. Wpadłam w zachwyt. A ogród parkowy zupełnie inny stylem od mojego. Można lubić wiele różnych ogrodów
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:46, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jazzy napisał(a)
Iwonka, u mnie też taki powstanie Mam już wszystko oprócz tych listewek
Super to wygląda u Ciebie! Nowocześnie! Nie masz ochoty pociągnąć go dalej?

Mam wielką ochotę. Tylko jak mam Zbyszkowi powiedzieć
Może jak zrobimy dach i zostaną łaty, to go namówię.
Niech się oswoi
Najpierw nie wyobrażał sobie tych szarych listewek. Po drewnochron poszłam sama, jak pakował do auta podłogę
Teraz widzę, że mu się podoba.

edit: Marta, zacytowałam twój post i nie było sprzeciwu.
Napomknął tylko, że trzeba bedzie dokupić materiał i na pewno dorobimy tło za tujami , jeszcze 9 przęseł. Ale to już, jak dach zrobimy.
Kurcze, cieśle nie przyjechali zadeskować erkla, a tu od 20.00 leje non stop. Na 100% stryszek zalany. Dobrze, ze to tylko gospodarczy...
Trzeba 3 nowe belki tam założyć przed kładzeniem blachy. I zadeskować...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:52, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
iwka napisał(a)
Iwonko, bardzo fajnie Wam to wyszło też się przymierzam coś takiego zrobić od sąsiada, tylko schodzi mi się, oj schodzi

edit. a pionowe słupki betonem zalewaliście?

Iwonka, nie chcieliśmy wiercić w tym płocie, bo jakby się co popsuło, to by nam sąsiad dał No nie tak źle, bo to w porządku gość...
Zbyszek wymyślił, ze zamontujemy do płotu klejem montażowym. Którego Zbyszek użył, nie wiem. Ale szybko chwyta, ustawiliśmy w pionie wg poziomicy. Na 2 godziny przymocowaliśmy drucikiem. Słupki są w powietrzu. Nie są zakopane.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies