Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 07:54, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka Summer Song dopiero jeden kwiat?
Hmmmm moja kwitnie nieprzerwanie od chwili posadzenia, no ale krzak miałam bardzo duży pamiętasz?

Nie wiedziałam, że lawendę się ścina tylko łodygi, obcięłam po całości, ale i tak widzę, że wypuszcza.

Piszesz o żurawkach marmelade. Zastanów się może nad Zipper - jak dla mnie są ładniejsze i na każde stanowisko tzn.cień, półcienia, słońce.

Moja Summer długo startowała po zakupie z gołym korzeniem. Tylko Ashram i Laguna szybko się zebrały do kwitnięcia i praktycznie cały czas kwitną.
Tak to jest z różami w pierwszym roku... Teraz budowały system korzeniowy.
Ładne krzaczki już są. Summer ma więcej pączków

Tej żurawki, co polecasz, nie znam... Muszę wygooglować. Natomiast marmelade mam na innej rabacie, czyli bym nie musiała kupować, tylko wezmę sadzonki, które wiosną dzieliłam.
Chwilowo weszłam w tryb oszczędnościowy.

Jak sobie policzyłam koszta, co mnie w sprawach budowlanych jeszcze czeka, to może mi życia zabraknąć... Nawet marudzenie eMowi nie pomoże

Wczoraj w ramach rehabilitacji zrobił sporo innych spraw. Ale biedak ten tydzień urlopu na badaniach i lekarzach traci. Zdrowie mu się sypie, a od chorego nie można wymagać zbyt wiele...
Jakieś powikłania cukrzycowe
Dziś znowu badania krwi. Wyniki złe...
____________________
Ogródek Iwony II
Hogata 08:21, 26 lip 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Iwk4 napisał(a)

Pomalowałam po południu deski (pierwsza szarość u mnie). Zapowiedziałam, że od teraz wszystkie detale robię na szaro No z wyjątkiem elewacji...


Też myślę nad wprowadzeniem szarości w ogrodzie. Czym malowałaś deski?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
LyraBea 08:52, 26 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)
Dzisiaj miałam długi dzień.
Rano pomogłam pokroić materiał na pergolę różaną. To włąściewie nie do końca będzie pergola, tylko jakby dodatkowy, podwyższony płot z naszej strony. Jutro zobaczę jak wyjdzie.
Potem pojechaliśmy do miasta pozałatwiać materiał do młodego pokoju: styropian, panele, podkład, listwy, farba, ...
W jednym sklepie z farbami udało mi się dorwać drewnochron siwy. Nic innego w kolorze szarym nie było ...
Pomalowałam po południu deski (pierwsza szarość u mnie). Zapowiedziałam, że od teraz wszystkie detale robię na szaro No z wyjątkiem elewacji...

Zbyszek rozebrał starą podłogę u młodego, nie mówiąc o wyniesieniu mebli oczywiście ...
Potem zrobił nowe "koziołki", teraz mamy dwie pary. Pociął resztę odpadów na opał ...
Jutro składamy pergolę Na klej montażowy, by nie robić dziur sąsiadowi w betonowym płocie Chciałabym uzyskać taki efekt, tylko Zbyszek nie chce oglądać Mam pokazać mu, jak chcę. Zobaczymy jutro, jak wyjdzie
https://pl.pinterest.com/pin/529876712385722784/

Z ogrodowych spraw - przycięłam dziś lawendę. Najwyższa pora, bo zaczyna ponownie kwitnąć
No i znowu się dzieje u Ciebie. Ja jakoś nie mogę wystartować z robotą w ogrodzie. A przecież tak lubię się po nim kręcić. Co mi ostatnio jest?
Też lubię siwy na drewnie. U mnie jednak odpada, bo mam wszystko w brązie. Z takich długich desek planuję sobie takie przepierzenie z tylu tarasu zmontować. Dla mnie to nie problem, bo lubię się z moim sprzętem do majsterkowania. U mnie problem jest ze znalezieniem niedrogiego źródła takich desek i ściągnięciem tego do domu. Lubię majsterkować, wycinać, skręcać, murować, a nienawidzę załatwiać, kupować.
Czekam na efekt końcowy.
____________________
Beata
ren133 10:48, 26 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
bacowa napisał(a)
sadzonki dla ciebie.


No właśnie ... czy mogę sobie pozwolić na pytanie do Ciebie Ewuniu odnośnie własnie perovskiej? Dopiero co ją kupiłam a już mnie rozczarowała ... po wczorajszych deszczach pokłada się i wygina we wszystkie strony Czy jest jakiś sposób na nią? Może ją w wyższe trawy wpasować, które by ją "podtrzymywały"? Chyba że jakieś ostre cięcie wiosną jej pomoże (tak jak moim limkom) i od wiosny będzie lepiej? Masz z nią doświadczenie, co o tym myślisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:49, 26 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Dokładnie tak. Na dodatek nie przemarzają i pierwsze startują po zimie


A od kiedy cieszą? Masz jakieś zdjęcia startujących wiosną trzcinników?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 13:25, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Poszukam. Teraz walczymy z pergolą. Słupki zamontowane. Schną. Listewki dorobione. Będę dalej malować.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 16:12, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)

Mirelko baaardzo jestem zadowolona. Tylko się nie śmiej, bo te rękawice mam od święta. Do utyrania w ogrodzie, jak gmeram w umoczonej ziemi, oborniku, zakładam zwykłe, bo tych kolorowych mi szkoda. Wczoraj malowałam deseczki. Jak wykończyłam 2 pary takich gumowych lekarskich, ubrałam czarne od ciebie i do końca malowałam bez problemu. Są całe i nadają się do kolejnego użycia. Niesamowite
Te kolorowe używam do czystych prac w ogrodzie

To się cieszę, że jesteś zadowolona
Odbierz wiadomość
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:17, 26 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka to musisz eMa oszczędzać. Zdrowie wiadomo najważniejsze. Pozdrowienia przesyłam dla Pana Zbyszka
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 17:48, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Deszcz pada.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:54, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jeszcze nie skończyliśmy pergoli. Padał deszcz. Ale wszystko jest na dobrej drodze i buzia mi się śmieje.

W warzywniaku ogórki zaczęły wyłazić z donicy. Chciałam zrobić podpory, ale tam busz i plątanina. Dziś zebraliśmy pierwsze ogórki. Co za smak
Te dwie skrzynki warzywne przerosły moje oczekiwania.
Znalazłam dziś malinki Zjedzone z krzaczka. Podobnie pomidorki koktailowe nie zdążają trafiać do kuchni.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies