Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:21, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Dziękuję za instrukcję obrazkową jak stworzyć ciurkdełko. Na przyszły sezon planuję u siebie jedno na próbę blisko tarasu. Od strony technicznej teraz jestem oświecona. Pozostanie mi tylko zabawa nad projektem wizualnym. Czekam na zdjęcia Twojego z kamieniem.

Beatko, rabatę wkoło tworzę, dziś skończyłam nasadzenia, jednak kabel wystający z ziemi nie ma zakończenia, więc muszę poczekać z tym na Zbyszka. A ostatnio czas nam w weekendy ucieka ...
Jak już człowiek myśli, ze wszystko ogarnął, to jeden telefon raptem zmienia wszystko:
można w prezencie dostać:
skrzynkę śliwek
5 kg jagód
siatkę jabłek
i dostać w niedzielę wieczorem wiadomość, że jak będzie padać, to pan przychodzi zakładać podłogę w pokoju, który jeszcze nie jest pomalowany ...

I jeszcze może przyjechać ziemia i trzeba rozwieźć pod nowy trawnik ...

I jeszcze można odwiedzić cudowny ogród i przywieźć sobie sadzonki roślinek ... ( o tym ostatnim za chwilkę ) i przy okazji się tak zainspirować, ze rewolucję na bylinowej w poniedziałek robić


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:24, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonko Ty się wypalasz to niemożliwe ☺Jeszcze moje rabatami musimy zaplanować ale to może w zimowe wieczory☺

Tak, tak, zimą, jesienią będziemy planować
Bardzo chętnie. Dziś właśnie myślałam, ze masz tyle roślinek wyprodukowanych, że pora zacząć komponować nasadzenia i zarys ogrodu

Mirko, jeszcze nie robiłam wysyłki, brakowało mi czasu ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:27, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Moja glina prawie zawsze ładnie trzyma - dziś przesadziłem boksy i trochę bylin i nie podlałam nic - bo miałabym błoto

No tak, ja mam piaski, więc zupełnie inna metoda sadzenia
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:32, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Ewa
A pokazywałaś to miejsce gdzie chcesz stworzyć kulkowisko?

Reniu, kulkowisko już zrobione
Nawet zdążyłam się załapać na etap tworzenia, ale ręką nie ruszyłam, hi, hi Ewa miała wszystko zaplanowane
Pojawiły się tam też lawendowe kulki
Fajnie to wygląda


Ja moją lawendę też będę cięła bardziej w poduszeczki - kuleczki. Tylko nożyce muszę sobie kupić, teraz cięłam krawieckimi. Zupełnie fajnie się cięło, lepiej manipulowało, ni sekatorem.

Jakimi narzędziami tniecie kulki?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:38, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Murek tam gdzie bluszcz to jest to,jeszcze go nie ma a już mi się podoba.Iwonko lustro w zamiarze?


Aniu, zdarzyłam przeczytać pierwsza wersję, bynajmniej dowiedziałam się o pracach ogrodowych.

Aniu, czy wiesz moze jak i kiedy przycina się śliwkę? Chyba muszę jej zmniejszyć liczbę gałęzi, by rodziła większe śliwki?
Nie znam się, a Zbyszek mnie naciska na to cięcie, a ja nie chcę stracić ładnego kształtu korony. Podoba mi się tak, jak jest


Z tym lustrem dałaś mi do myślenia kto wie?



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:55, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5730-kolorowa-piaskownica?page=431

dałam ci link zebys zobaczyła ...efekt twojego pomysłu .....jeszcze brakuje 3 róż ...te co są ...sa mikre ...no ale zarys juz jest i ma rosnąć ale jeszcze troche roboty na froncie zostało ...wolno idzie ...ale wazne ze idzie

...

Justynko, byłam od razu, z telefonu podglądałam, ale pisać nie miałam czasu.
Podziwiam za cierpliwość, 4 lata hodowania stożków, medal ci dać
Ja bym chciała już, natychmiast ... ale jednego bukszpana od zeszłego roku tnę na stozka, bo był taki smukły i na kulke było go szkoda. Zobaczę, co z tego wyjdzie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:00, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Margo napisał(a)
...

Gosiu, bardzo ci dziękuje za inspirację
Zapisałam sobie fotki. Bardzo mi się podoba ta zielona hakone z danicami
Do tego limki - mniam.
Różyczki niesamowite w tym swoim kwitnięciu
____________________
Ogródek Iwony II
tulucy 23:20, 22 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Iwonko w mojej mądrej książce o cięciu owocowych stoi, że pestkowe tnie my po owocowaniu, czyli teraz jest dobry termin - jutro sprawdzę szczegóły, jeśli będziesz chciała
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Ewa777 23:29, 22 sie 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
tulucy napisał(a)
Iwonko w mojej mądrej książce o cięciu owocowych stoi, że pestkowe tnie my po owocowaniu, czyli teraz jest dobry termin - jutro sprawdzę szczegóły, jeśli będziesz chciała


To ja poproszę o informację, kiedy przyciąć jabłoń rajską?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 23:30, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W sobotę byłam w pięknym ogrodzie. O tej porze roku po raz pierwszy.
Właścicielce ogrodu obiecałam, że wstawię tylko 4 fotki, ale Ewo wybacz, po obejrzeniu fotek nie umiem wybrać tych czterech

Ogród jest spory, na dwóch poziomach. Cały urok postrzegam w możliwości oglądania go z wielu perspektyw.
Piękny też jest przedogródek. Każdy zakątek dopracowany jest bardzo szczegółowo
Znajduje się tu sporo roślin. Masa bylin i traw. Na tarasie można cudownie spędzać czas, słuchając plusku wody Wzrokiem ogarniałam cudowne miejsca, nie mogłam się powstrzymać, musiałam sięgnąć po aparat

Zatem zapraszam do spaceru po ogrodzie Ewy





____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies