Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

asiak 10:58, 06 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwonko... jeżóweczki od Ciebie rosną. Co dalej z nimi? Bo są w przechowalniku.
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
22:49, 06 lip 2017
Iwonko czy mogę przesadzić teraz jeżówki z nasionek od ciebie, czy lepiej wiosną?
_Martini_ 22:52, 06 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jeśli pytania o jeżówki, to ja też dopytam, kiedy w ogóle najlepiej je przesadzić? Bo mi nie zgrały w tym miejscu, w którym posadziłam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 00:09, 07 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jeżówki siane wiosną są jeszcze malutkie. Poczekałabym do września i wtedy po kilka posadziła na miejsca stałe.
Te mają już jeden sezon za sobą


Są też takie, które w drugim sezonie zawiązują kwiaty

A tutaj z rozsadnika dopiero w maju przesadzałam na miejsce stałe:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:23, 07 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jeśli chodzi o przesadzanie starszych egzemplarzy, to doświadczenie mówi, zeby w czasie przesadzania nie było mocnego słońca. Kilka dni później też lepszy byłby pochmurny dzień i wilgotne podłoże. Zwykle we wrześniu (czasem koniec sierpnia) mamy takie warunki.
W tym roku obecnie też pogoda dostarcza nam niższe temperatury i pochmurne dni. Wykorzystałam te warunki w ostatnich dniach do przesadzania: lawendy, liatry, firletki, hortensji ogrodowej, trzmieliny, a nawet szmaragdów i forsycji.
Każdą przesadzoną roślinkę podsypuję kompostem, a różom daję dodatkowo glinę do dołka wymieszaną z przekompostowanym obornikiem (mam u siebie piaski). Kompost trzyma wilgoć... Potem mocno podlewam każdą roślinkę konewką, przez kolejne dni. Po ok. trzech dniach roślinki zapominają o tym, że zmieniały miejscówkę. Czasami szybciej
Przekopywanie: najlepiej podkopać roślinkę z dużą ilością ziemi i przenieść ją na szpadlu z nieruszonym systemem korzeniowym do nowego dołka. Podlać mocno, udeptać wkoło roślinki, by powietrze nie było przy korzonkach ... Następnego dnia znowu podlać ...
Tą rabatę poprawiałam dwa dni temu: Tawułki i hortensje zmieniły miejscówkę.


____________________
Ogródek Iwony II
08:05, 07 lip 2017
Dzięki Iwonko u mnie te od ciebie takie ja na pierwszym i drugim zdjęciu (wydaje mi się) Przesadzę we wrześniu
_Martini_ 08:43, 07 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziękuję. Teraz się obijam, a jak będzie czas do pracy, to i w ogrodzie się nie ogarnę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 08:50, 07 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Proszę bardzo

Piję kawkę i oglądam metamorfozy Doroty Szelągowskiej. Dziś idę pielić róże. Wrrrr...
____________________
Ogródek Iwony II
Anda 08:55, 07 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Iwonko, jak Ty masz wszystko ladnie poukladane, dopiete na ostatnio guzik. Pieknie i bujnie rosliny rosna
Ozanka sie bardzo wysiewa. Wlasnie przed paroma tygodniami zauwazylam sryliony siewek jej siewek. Bedzie pielenia ze ho ho...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 09:01, 07 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
10 krzaczków Montany przy tarasie.


Ciągle od dołu zarastają jakimś drobnym nitkowatym zielskiem. Na dwóch pietrach różanych ciężko dojść, by wszystko wypielić...

Pachną delikatnie Lubię siedzieć na murku, pić kawę i delektować się ich zapachem

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies