Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

aleksandra_g 18:01, 25 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
sorry ale szybko odp potrzebowałam
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
slawomir_now... 11:09, 09 wrz 2013

Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 1
Witam
Mam pytanie, mam ogródek jakieś 700m2 i w nim trochę wielkich drzew liściastych i iglastych trawa niestety nie zabardzo chcę rosnąc i chce cos zrobić żeby nie bylo golej ziemi lub placków, mogę wysypać korę lub wysypać jakieś kamienie lub żwirek tylko że z drzew spadają liście i jest to mały problem(w szczegolnosci że mam lokal w ktorym organizuję imprezy i ogród powinien wygladac ładnie) co mam zrobić?? jeżeli wysypię kore to na ile ona starczy ??czy nie zacznie się psuć??jak bym chciał wysypać ogród żwirem rzecznym to + - ile bym potrzebował na 1 m2 ??
Sebek 21:46, 10 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro są drzewa liściaste jak i iglaste bardziej praktyczna będzie kora. Łatwiej jest z niej wybrać liście, nawet nie trzeba dokładnie, bo po zimie znikną.
Kora grubiej wysypana starczy na kilka lat - gdzieś 3-5, nie zacznie się psuć - co najwyżej zanikać

Co do żwiru:
Gardenarium napisał(a)


Jeśli grubość będzie miała 5 cm żwiru to 100 kg na 1 m2.

Powierzchnia razy grubość warstwy razy 2.
Przykład 1m2 x 0,05 = 0,05 m3 x 2 tony = 0,1 tony= 100 kg.

1 m3 żwiru to około 2 tony

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zdrowie_Rosl... 10:22, 13 wrz 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Ostatnio mnie zmroziło - jak z kory wylazły robale. I pomyśleć, że rozsypiemy to sobie pod iglakami.
____________________
aterus 11:22, 13 wrz 2013

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Czy ktoś może mi podpowiedzieć? Mam w ogrodzie korę sosnową która została przywieziona rok temu z tartaku. Nie była wysypywana pod roślinami, lecz leżała na pryzmie. Od czasu do czasu przerzucałem ją, żeby się przewietrzyła. Od ponad pół roku jest ciemnobrązowa.
Kora NIE była więc kompostowana, po prostu się zestarzała. Czy po takim okresie będzie bezpieczna dla roślin?
1. Czy nie zabierze azotu?, 2. nie zakwasi za mocno gleby?, 3. czy pozbyła się garbników?
Muszę wyściółkować ziemię przy młodych tujach i nie wiem, czy tą korą im nie zaszkodzę.
____________________
Sebek 21:10, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że śmiało możesz ściółkować - odczekała już swoje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aterus 10:05, 16 wrz 2013

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Sebek napisał(a)
Myślę, że śmiało możesz ściółkować - odczekała już swoje


Dzięki! Będę ściółkował! (Choć niepokoi mnie teraz co innego - tujki brązowieją od środka... Ale o tym w odpowiednim temacie...
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1128-choroby-zywotnikow-thuja?page=7#post_8)
____________________
kemotd 07:36, 25 wrz 2013


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
czytam od kilku dni ponieważ jak już gdzies pisałem zamierzam postawić szpaler 30 świerków serbskich odgradzajacyh od betonowego płotu sąsiada. moje pytanie dotyczy kory, czy można wyściółkowac korą wokół tych serbów ? ponieważ w wielu miejscach piszą ze akurat te swierki potrzebują glepy odkwaszonej. swoją drogą czy ktoś kupował kiedys serby w sklepie internetowym sadowniczy.pl ? nie mogę nigdize znaleźć serbów w okolicy czestochowy, jeśli już są to duże i drogie a nie stać mnie zbytnio
tomgroch 14:04, 25 wrz 2013

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ściółka z kory nie zmieni pH gleby - to niemożliwe.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Luckaa 15:50, 25 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Ogrodowisko to cenne źródło informacji, na wiosne zamierzam wysypać kore na rabaty i tak oto dowiedziałam się że kora powinna być kompostowana (wcześniej myślałam że kora to kora),
Zamierzam kupić tą,

Czy moge taką wysypać na rabate czy powinnam ją kompostować? Jesli tak to jak?
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies