Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

katiaxx 11:48, 25 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623

Danusiu, zauważyłam w Twoich realizacjach że stosujesz głównie korę - rzadko albo w ogóle nie widzę kamyczków, - dlaczego ?

znajomi chwalą że kamyków nie trzeba uzupełniać jak kory i że wygodniej - czy ładniej - kwestia gustu.

Przejrzałam ten wątek ale pobieżnie z braku czasu, być może już padło to pytanie - jeśli tak - przepraszam,


____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 15:12, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tu się mylisz, kamyczki stosuję i bardzo lubię stosować, ale nie po całych rabatach- wydzielam smaczki, placyki, kompozycje i daję otoczaki małe granitowe, albo szary w odcieniach tłuczeń granitowy.

Pod różaneczniki i tuje nie bardzo mi pasuje kamienista rabatka.

http://www.gardenarium.pl/oferta/nawierzchnie

A w tym ogrodzie wszystko jest wyściółkowane kamykami dla odmiany, ale to na żądanie klienta, Ja bym tylko pod bonsai zrobiła kamyki.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-ze-stawem-przy-rezydencji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 16:04, 25 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no widzisz, powinnam się lepiej przyglądać realizacjom dziękuję, już myślałam,że kora odżywcza, ma składniki a kamyczki nie albo coś innego a ja teraz bardzo Cię słucham )) Nawet mój mąż pyta jak rzucam że coś trzeba zrobić " a co Danusia na to " ?)) pozdrawiam,
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 16:17, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to dobre
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
edytajs 17:39, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 maj 2011
Posty: 39
Czy wie ktoś może gdzie można kupić korę przekompostowaną? Co roku kupowałam tę z Atheny w każdym supermarkecie ogrodniczo-budowlanym, a teraz nie ma nigdzie... i co gorsza na stronie Atheny też nie ma w ofercie Czy ewentualnie jest coś czym można ją zastąpić? Ze zwykłą korą mam bardzo złe doświadczenia - jakieś choroby w niej przetrwały i nie chcę drugi raz ryzykować.
katiaxx 15:49, 29 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziś byłam w biedronce i była kora ateny - tyle że w workach 20 L i prawie 4 zł (drogo) ale specjalnie zwróciłam uwagę na nazwę bo dzień wcześniej czytałam Twój post.
pozdrawiam,
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 22:50, 10 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Czy wyplewioną ziemię przed rozłożeniem kory ubija się czy rozkłada korę na takiej miękkiej ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
waldek727 03:01, 11 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Korę rozkłada się na miękkiej, spulchnionej i napowietrzonej glebie. Jeżeli posiadasz ziemię kompostową to jest to odpowiedni moment aby połaczyć ją z wierzchnią warstwą podłoża. Polecam również zastosowanie w tym momencie mączki bazaltowej. Następnie całą przygotowaną do mulczowania powierzchnię okrywa się drobną przekompostowaną korą i na to dopiero dla poprawy estetyki ogrodu można położyć cienką warstwę grubej kory.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 19:26, 11 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabaty przed posypywaniem korą należy wyrównać, przegrabić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris_bialystok 13:50, 12 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
Gardenarium napisał(a)
Słuchajcie kochani, ważne jest także, jaka ta kora jest. Powinna być przekompostowana, bez gałązek i wiórów drewna. Świeża zabiera z gleby azot. A brzydka wiadomo - brzydko wygląda.

Nie wiem czy warto po lasach chodzić, trzeba kupić w workach, albo wywrotkę. Nie da się rady pozyskać w lesie.

Ta kora jest ciemna i nie ma zanieczyszczeń










czy można prosić o linka lub jakiś na miar na dokładnie taka korę?
potrzebuje większej ilości a nie chciałbym w ciemno gdzieś z internetu zamawiać
ta wygląda idealnie

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies