Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Gardenarium 21:40, 07 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobre, ale czy nie nazbyt świeże? mniej estetyczne niż kora.

Na terenach miejskich, gdy karczują krzewy, mielą odpady przez młynek i od razu ściółkują pod krzewami. W sumie nie powinny być jednak świeże kładzione.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 21:47, 07 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Gardenarium napisał(a)
To zależy jaki efekt estetyczny lubisz. Ja wybieram co do jednego, bo nie mam kory tylko próchnicę.

No, ja mam wszędzie korę, oprócz warzywniaka oczywiście, dziękuję Danusiu, bo ja już dawno się nad tą sprawą zastanawiałam. Wybierałam do tej pory liście, między innymi dlatego, że w liściach zimują różne nieprzyjazne paskudy, ale w tym roku zostawiam liście, głównie kaliny i wiązu, pozostałych tak dużo nie ma.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
agarad 22:09, 07 lis 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
To może zrebki , a na nie cienka warstwa kory. Trochę zakryje .

Gardenarium 22:39, 07 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest to wyjście, zaoszczędzisz na korze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agarad 08:51, 08 lis 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
I wykorzystam to co mam. Nic się nie zmarnuje
grzeguz 14:46, 16 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Proszę Was o poradę,

Jako że cały czas jestem na etapie urządzania moich rabat, rozglądałem się ostatnio za korą dla ich wyścielenia - raczej w dość dużych ilościach.
Niestety z doświadczenia wiem, że kora mielona w workach jest mało wydajna i stosunkowo droga (z 10 worków, które kupiłem 2 lata temu została ledwie zauważalna warstewka).
Mam możliwość przywiezienia prosto z tartaku kory modrzewiowej, która jest już nieco zbutwiała i wymieszana z czarną próchnicą i z tym co leżało pod pniakami od lat.
Czy taka kora modrzewiowa będzie nadawać się na rabaty?
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Gardenarium 15:20, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy jak ona wygląda, aby nie wyglądała jak zmiecione śmieci. Jeśli jest estetyczna i ciemny ma kolor i rzeczywiście jest zbutwiała bo leżała kilka lat, to się nadaję, ale dla pewności pokaż jej zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 09:54, 28 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A ja mam takie pytanie, które mnie długo już męczy, a co z jesiennym grabienie i spadajacymi liśćmi na kore, nie wyglada brzydko taka wartwa kolorowych lisci póżniej gnijących?
____________________
Lucyna
Gardenarium 12:24, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz rączkami zbierać, albo przykryć nową wartswą kory, Albo przerusztować rabatki, liście się rozłożą, chyba że jest to gruba warstwa, to zbierasz małymi wachlarzykami, takim "przedłużeniem ręki".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 14:10, 28 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Dziękuje za odpowiedz, głupie pytanie, ale zastanawiałam się jak to jest w praktyce.
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies