Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Gardenarium 21:09, 25 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
slawomir_nowicki napisał(a)
Witam
Mam pytanie, mam ogródek jakieś 700m2 i w nim trochę wielkich drzew liściastych i iglastych trawa niestety nie zabardzo chcę rosnąc i chce cos zrobić żeby nie bylo golej ziemi lub placków, mogę wysypać korę lub wysypać jakieś kamienie lub żwirek tylko że z drzew spadają liście i jest to mały problem(w szczegolnosci że mam lokal w ktorym organizuję imprezy i ogród powinien wygladac ładnie) co mam zrobić?? jeżeli wysypię kore to na ile ona starczy ??czy nie zacznie się psuć??jak bym chciał wysypać ogród żwirem rzecznym to + - ile bym potrzebował na 1 m2 ??


Przyjmuje się, że kamyki rzeczne (taki żwir budowlany)

Przy grubości około 5 cm to jest około 100 kg, a przy grubości 3 cm - 60 kg.

Kora się rozkłada, nie psuje, zakładam, że nie masz maty p. chwastom, bo jak masz to usuń.

Korę dosypujesz po zimie, zbierasz liście i śmieci, potem dosypujesz aby była ładna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:11, 25 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Luckaa napisał(a)
Ogrodowisko to cenne źródło informacji, na wiosne zamierzam wysypać kore na rabaty i tak oto dowiedziałam się że kora powinna być kompostowana (wcześniej myślałam że kora to kora),
Zamierzam kupić tą,

Czy moge taką wysypać na rabate czy powinnam ją kompostować? Jesli tak to jak?


Z wyglądu to nie wiadomo co z nią było robione. Wygląda dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bukla 00:32, 14 paź 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 107
Danusiu zauważyłam że na przedstawionej na zdjęciu Twojej realizacji thuje są na lekkim wzniesieniu.
U siebie mam podobnie tylko poniżej znajduje się droga dojazdowa z kostki granitowej i kora się wciąż osypuje na kostkę.


Niestety nie mogę złagodzić spadu ponieważ mam na to za mało miejsca. Czy jest jakiś sposób aby kora się nie wysypywała?
Gardenarium 13:02, 14 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podebranie ziemi od strony kostki.
Budowa murka np. z kostki granitowej, podkładów lub krawężników

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agarad 16:57, 07 lis 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
Dostałąm od znajomego zrębki z drzew liściasych (są też małe gałązki). Poleżały na dworzu parę miesięcy, więc się chyba wystarczjąco przekompostowały. Czy mogę ją wysypać pod krzewy?
Pozdrawiam
Sonka 17:51, 07 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
A ja się ciągle zastanawiam, czy z kory wybierać liście czy nie?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Pszczelarnia 17:54, 07 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Teraz nie ma sensu, jeśli już to po zimie, na pewno mniej zostanie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 18:02, 07 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Pszczelarnia napisał(a)
Teraz nie ma sensu, jeśli już to po zimie, na pewno mniej zostanie.

fakt, dzięki
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 20:04, 07 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy jaki efekt estetyczny lubisz. Ja wybieram co do jednego, bo nie mam kory tylko próchnicę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agarad 21:34, 07 lis 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
Czy zrebki drzew liściach lezakujace od paru miesięcy na dworzu będą dobre zamiast kory pod krzewy ?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies