Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pola 10:28, 05 maj 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Aniu bardzo dziękuję za namiary wieczorkiem zamówię sobie cudna jest i będzie pasować w moim ogródku
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Ana 10:47, 05 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Bardzo proszę

Kochani mam pytanie - chciałabym mieć na tarasie drzewko oliwne, cytrusowe bądź laurowe w donicy - czy po sezonie może stać w domu, ale nie w garażu? Myslałam o holu bądź salonie - chcialabym się nim cieszyć cały rok...poradzi sobie? czy się rozhartuje i nie będzie się nadawało na zewnątrz już?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Madzenka 11:11, 05 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ana napisał(a)
Bardzo proszę

Kochani mam pytanie - chciałabym mieć na tarasie drzewko oliwne, cytrusowe bądź laurowe w donicy - czy po sezonie może stać w domu, ale nie w garażu? Myslałam o holu bądź salonie - chcialabym się nim cieszyć cały rok...poradzi sobie? czy się rozhartuje i nie będzie się nadawało na zewnątrz już?



Zależy jaką temperaturę masz w holu zimą? Najlepiej chyba ciepło zimą w holu zniesie drzewko cytrusowe i oliwne. Przecież są to rośliny śródziemnomorskie, ktore nawet zimą mają +10 stopni, chyba że będzie zima z anomaliami jak w tym roku.
Laur wytrzymuje nawet do -15 stopni więc spokojnie mógłby stać w garażu, w domu niektorzy też hodują ale lepiej aby miał temperaturę poniżej 10 stopni zimą ...

Pytanie jednak zasadnicze, czy masz dobrze doświetlony hol? Bo wszystkie te drzewka potrzebują dużo światła, szczególnie cytrusowe. Linkuję ci stronę z poradami dot oliwnego drzewka i laura.
http://www.drzewkonaprezent.pl/webpage/poradnik-pielegnacji-roslin.html#2
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:13, 05 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Szkoda, że spóźniłam się na winko ale czytałam o rh u Magji
Rabaty cudne, klimatyczne i masz niesamowity talent do nadawania nowego życia nowym przedmiotom.
Gdzie kupiłaś żurawki, masz piękne odmiany, w szkólce czy w necie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ana 11:27, 05 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Marzenko bardzo bardzo Ci dziękuję Hol mam bardzo dobrze doświetlony, ma duże okno i dodatkowo okno w dachu, jest bardzo jasny, okna są od południa, więc slońce jest tam cały dzień...chyba skuszę się na drzewko, juppi

Żurawki kupuję u ogrodnika w moim mieście, sami je sadzonkują, więc są zdrowe i dobrze rosną...no ale jestem zdana tylko na kilka odmian, które mają w ofercie...ale nie narzekam, bo i ceny są super - "stare" żurawki (tzn. stare odmiany) po 5-6 zł, a nowości po 8 zł

A winko możemy pić też dzisiaj
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Madzenka 17:11, 05 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Chętnie wypiję

A u Bożenki będziesz 19 maja????
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ana 17:24, 05 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Marzena2007 napisał(a)
Chętnie wypiję

A u Bożenki będziesz 19 maja????


W taki razie do wieczora, choć tym razem to ja mogę się wyłamać wypadałoby z M posiedzieć trochę choć w weekend

U Bożenki nie będę Za daleko dla mnie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Patrycja 18:12, 05 maj 2012

Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 15
ładne oprawki od okularów masz z Vission Express?
Ana 18:17, 05 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Patrycja napisał(a)
ładne oprawki od okularów masz z Vission Express?


nie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Madzenka 22:24, 05 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ana napisał(a)

Chętnie wypiję

A u Bożenki będziesz 19 maja????


W taki razie do wieczora, choć tym razem to ja mogę się wyłamać wypadałoby z M posiedzieć trochę choć w weekend

U Bożenki nie będę Za daleko dla mnie


A szkoda, ale to jakieś 4 godz samochodem?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies