Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Iwonka 10:34, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AngelikaX napisał(a)
Iwonko cieszę się, że wątek jest pomocny
Co do zamiatarki to właśnie liczę, że poradzi sobie z piaskiem - jego najwięcej się u mnie zbiera na kostce - wczoraj zamówiłam - dodam opinię jak się sprawuje w przyszłym tygodniu jak przesyłka dotrze

Co do odkurzacza to jak dla mnie jest to niezbędny sprzęt ogrodowy - ja ze swojego jestem bardzo zadowolona - prócz liści, zbiera wszelkie ścinki po cięciu cisów, bukszpanu. Zbiera kopce igieł pod modrzewiem. Napiszę raz - jak raz użyjesz będziesz się zastanawiać jak mogłaś pracować bez takiego cudeńka - raz, dwa posprzątane
Ważne aby zwrócić uwagę czy ma regulację siły nadmuchu/wydmuchu, czy ma funkcję rozdrabniarki (przez co to co ląduje w worku nie pochłania tyle miejsca) i duże koła to też przydatna rzecz (aby nie grząznąć w żwirku)


Dziękuję za tyle informacji! Czy możesz napisać mi, jaki masz dokładnie model tego odkurzacza? Mąż zaczął badać temat, ale jak ty jesteś ze swojego zadowolona, to dla mnie jest najlepszą rekomendacją! Pewnie jak go kupię to zaraz ci napiszę, jak mogłam w takim "średniowieczu" funkcjonować przez tyle lat
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:40, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AngelikaX napisał(a)





Rabata prawie skończona - z jednego beatlesa zrobiłam tu 14 sadzonek w kulkach z lewej i prawej strony.
Za żurawkami wsadziłam 120 tulipanów i 100 czosnków główkowatych między stożki.
Przed stożkami planuję jeszcze hakone dać - koniecznie zielone (zółte mi tu jarmark zrobi).
Co mi nie pasuje to ten bukszpan - z lewej nie proporcionalnie duży (może ciachnę go wiosną - jak się da i jak dożyje )


Rabata przed domem IDEALNA! Dobrze, że zrezygnowałaś z żółtych traw. Miłorząb jesienią pięknie ją rozświetli, nawet w ciągu roku ma jaśniejsze liście. Kulki i stożki świetnie rozmieszczone i takie piękne Jeszcze jak miskant wyrośnie i nada tej swojej lekkości... Kolejna rabata u Ciebie na którą można się gapić i gapić
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:44, 03 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AngelikaX napisał(a)



Tego zakątka to już nawet nie komentuję Zawsze jak wrzucasz z niego zdjęcia, powinnam mieć ustawioną automatyczną odpowiedź Piękne, cudowne, klimatyczne miejsce! Zaraz mi synonimów w naszym języku braknie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Makusia 11:23, 03 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Angi u Ciebie jak zwykle cudnie! Frontowa ślicznie wygląda, a wiosną i latem z tulipami i czosnkami będzie wymiatać. Wrzosy Ci świecą dosłownie! Świetny ten zagajnik- nie ukrywam, że był tą kroplą, która zadecydowała o brzozach u mnie

Dobrze pamiętam, że je przycinasz w lutym? Bo moje wysokie ale chude- podejrzewam, ze rosły w ścisku, i szły raczej w górę niż na boki- muszę je pobudzić do rozkrzewienia się.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 13:07, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Można ciachać już w styczniu - zakładając brak mrozów oczywiście



Zobacz jakie moje był "grubasy" po sadzeniu






małe porównanie










____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:07, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Tego zakątka to już nawet nie komentuję Zawsze jak wrzucasz z niego zdjęcia, powinnam mieć ustawioną automatyczną odpowiedź Piękne, cudowne, klimatyczne miejsce! Zaraz mi synonimów w naszym języku braknie



____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:08, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Rabata przed domem IDEALNA! Dobrze, że zrezygnowałaś z żółtych traw. Miłorząb jesienią pięknie ją rozświetli, nawet w ciągu roku ma jaśniejsze liście. Kulki i stożki świetnie rozmieszczone i takie piękne Jeszcze jak miskant wyrośnie i nada tej swojej lekkości... Kolejna rabata u Ciebie na którą można się gapić i gapić



Dzięki Iwonko Czekam na beatlesy jak zadarnią żwirek - powinno być ok
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:16, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)


Dziękuję za tyle informacji! Czy możesz napisać mi, jaki masz dokładnie model tego odkurzacza? Mąż zaczął badać temat, ale jak ty jesteś ze swojego zadowolona, to dla mnie jest najlepszą rekomendacją! Pewnie jak go kupię to zaraz ci napiszę, jak mogłam w takim "średniowieczu" funkcjonować przez tyle lat



Mam ten:

NAC VBE300-AS-H


ten z dużymi kołami...


z nim jest tylko taki problem, ze dość często niedostępny jest w sprzedaży - teraz kliknełam i ponoć jest


Hiihih czekam na to Ogólnie odkurzacz ogrodowy to baaardzo przydatna jest
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:19, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
iwka napisał(a)
Angelika, jakiej wielkości sadziłaś brzozy? wykalkulowałam że rosną u Ciebie czwarty rok, jak kupię małe to zanim będzie taki efekt to babcią mogę już być



Dobrze wykalkulowałaś moje brzozy były patyki ale wysokie ( 4-5m czyli mniej więcej tak jak teraz) Foto wkleiłam wyżej

Jakie wysokie masz na oku?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:20, 03 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kawa napisał(a)
perfekcyjnie masz

brzozowe zagajniki slicznie się prezentują
frontowa ekstra
z taką ilością czosnków i tulipków to wiosną będzie szał



Dzięki Kamila liczę na trochę kfffiatków w tym miejscu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies