Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Muszelka 16:32, 02 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gdy oglądam Twój ogród (a często po nim spaceruję) czuję, że moje płuca napełniają się tlenem
Elegancko, perfekcyjnie zaplanowana przestrzeń.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
16:41, 02 paź 2017
Angela pięknie będzie.
Jak szeroką masz tę rabatę z frontu co zrobiłaś, ja mam chyba jednak problem z za gęstym sadzeniem, no i u mnie chyba jarmark
AngelikaX 17:40, 02 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Obawiam się, że ML może mieć tam ciasno, ale ogólnie 2-3 lata powinien być spokój
Rabata ma wymiary 1,60 x 6m



Monia ja sobie określiłam już na początku, aby rabaty przy domu był bardziej skorojone pod elegancki/wizytowy look... czym dalej bryły domu tym styl mniej formalny z dodatkiem koloru (choć żółtego raczej unikam )

Staram się trzymać tych wytycznych (czasem z różnym skutkiem )
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 17:41, 02 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Muszelka napisał(a)
Gdy oglądam Twój ogród (a często po nim spaceruję) czuję, że moje płuca napełniają się tlenem
Elegancko, perfekcyjnie zaplanowana przestrzeń.



Cieszę się, że czujesz się dotleniona

Dziękuję
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
inka74 17:47, 02 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Lawenda jeszcze ci tak kwitnie???? cudnie!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AngelikaX 17:51, 02 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Tak ciacham ją w lipcu (po pierwszym kwitnieniu) aby napawać się takim widokiem znów w październiku
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Sebek 17:58, 02 paź 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
AngelikaX napisał(a)




Rabata prawie skończona - z jednego beatlesa zrobiłam tu 14 sadzonek w kulkach z lewej i prawej strony.
Za żurawkami wsadziłam 120 tulipanów i 100 czosnków główkowatych między stożki.
Przed stożkami planuję jeszcze hakone dać - koniecznie zielone (zółte mi tu jarmark zrobi).
Co mi nie pasuje to ten bukszpan - z lewej nie proporcionalnie duży (może ciachnę go wiosną - jak się da i jak dożyje )



Ja bym przesadził ten bukszpan i podmienił na małą kulkę - tyle lat czekać, by urósł i ściąć go radykalnie? Niby w stylu forumowiczów, ale może Ci gdzieś taka wielka kulka potrzebna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AngelikaX 18:03, 02 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sebek obawiam się, że kolejnego przesadzania nie przetrwa Sadziłam go tu wiosną i średnio przyrosty puszcza - właściwie wcale (kolejna przeprowadzka prawdopodobnie go zabije) Na tamten czas nie widziałam innego miejsca dla niego... Choć dziś to i by się znalazło poczekamy do kolejnej wiosny czy będzie co przenosić

ps. Obiecałam sobie, że tej rabaty już nic nie zmienię... nic a nic i co? Jeszcze szpadel nie ostygł...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Magleska 20:57, 02 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Bardzo elegancko się frontowa prezentuje ,a wiosną z taka ilością cebulowych ,to dopiero będzie szał
Beatlesy też tak dzieliłam do przedogródka mam nadzieje ,że mi sie tak rozrosną jak Twoje przy kręgu
Ech .....cudnie masz
Przyszła Ci ta zamiatarka ? Ja dziś piasek dosypywalam do kostki brukowej i wszędzie piach .....ale za tydzień, jak się uleży w szczelinach - to będzie co zamiatać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao_J 21:01, 02 paź 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Sporo tych czosnków tam nasadziłaś. W dużych ilościach wygląda o wiele lepiej niż tak jak ja mam - po 10szt. To zdecydowanie za mało by miało efekt ale u Ciebie będzie szał
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies