Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 11:09, 05 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
iwka napisał(a)
nie mam właśnie muszę się rozejrzeć za trochę grubszymi, patrzyłam w jednym ogrodniczym to mają takie hihi jak palec może pieńki, cienizna. W drugim pytałam to babka mówi że raz sprowadzali na indywidualne zamówienie

morał jest taki, że będę zamawiać i przywozić z daleka



Moja siostra miała gdzieś namiar pod Krakowem - nie czy to blisko Ciebie ale jak co mogę podesłać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:10, 05 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
polinka napisał(a)


Mazan polecił mi Tebu na rdzę. Z Topsinem zapytaj Navi



Dzięki podpytam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:11, 05 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MonikA napisał(a)
Kurcze chyba też się pokuszę


Mam nadzieję, że dadzą radę.... w sumie jakoś bardzo mokro pod dachem nie mają więc raczej, o młode korzonki, że zgniją się nie marwię
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:12, 05 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
A i jeszcze na temat zamiatarki po przetestowaniu mogę napisać, ze super zakup eM sam tak stwierdził... wymiata na maksa
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
ren133 11:18, 05 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Czytam o sadzeniu cebulowych ... ja mam z setkę czosnków, 200 tulipanów i jakąś setkę krokusów i nie wiem kiedy to wszystko posadzę ... tym bardziej, że jeszcze ciągłe zmiany w głowie

Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kasja83 13:47, 05 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AngelikaX napisał(a)



Kasiu to główkowate, więc raptem cztery plamy koloru będą po 25szt Gladiatory w takiej ilości by mi się przydały....


Mnie też...szkoda, że cena Gladiatorów nie jest na poziomie główkowatych
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
18:23, 05 paź 2017
A ja chyba źle posadziłam główkowate.Chyba za ciasno bo dawałam po 4 szt do dołków 10 na 10 cm cm a teraz przeczytałam by je sadzić co 10 cm.Myślałam,że jak małe cebulki to można mniejsze odległości.W jakich odległościach je sadzicie?
18:51, 05 paź 2017
Angelika widziałam reklamę tej zamiatarki.I faktycznie ona tak fajnie zbiera wszystko jak na reklamie?
Zmiecie wszystko do pojemnika?Liście,gałązki,piasek?Podczas jej używania nie kurzy się?
Myślę nad jej zakupem
inka74 19:39, 05 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
AngelikaX napisał(a)

ps. Miejsc na obsadzanie mam sporo jeszcze, ale póki nie jestem przekonana na 100% nie sadzę w danym miejscu, poza tym co będę robić za rok, dwa, trzy jak wszystko naraz posadzę, a ręcę i tak będą mnie świerzbić
nic na siłę - u ciebie dzięki temu nie ma przepełnienia. Szkoda, że ja tak nie umiem z drugiej strony teraz te cebule niestety tak się dobrze nie rozmnażają. U mnie te co nie zostały wykopane zginęły lub przy dosadzaniu okazało się, że są maleńkie. Dużych cebul w ziemi teraz nie znajduję. A te co wykopałam w czerwcu jest ich 2 razy mniej. Może to kwestia podłoża - glina i mokrego lata. Nornic nie mam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MirellaB 07:49, 07 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Główkowate między stożkami posadziłaś hmmmm- no nie wiem czy będziesz zadowolona. One ładne są w początkowej fazie zielono-fioletowej prosto stoją, a potem jak są całe w rozkwicie to się wyginają na wszystkie strony no i te liście mało efektowne. Moim zdaniem najlepiej je sadzić za czymś wyższym lub głębiej na rabacie.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies