Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 12:02, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
inka74 napisał(a)
nic na siłę - u ciebie dzięki temu nie ma przepełnienia. Szkoda, że ja tak nie umiem z drugiej strony teraz te cebule niestety tak się dobrze nie rozmnażają. U mnie te co nie zostały wykopane zginęły lub przy dosadzaniu okazało się, że są maleńkie. Dużych cebul w ziemi teraz nie znajduję. A te co wykopałam w czerwcu jest ich 2 razy mniej. Może to kwestia podłoża - glina i mokrego lata. Nornic nie mam.


Nie lubię gąszczu, lubie jak na rabacie są w miarę luzy... rośliny w ścisku nie giną lub wręcz odwrotnie nie krzyczy każda o uwagę z reguły zastnawiam się dość długo jak kupuję kolejne rośliny i myślę co ona wniesie na konkretną rabatę, bo jesli nic co mnie zachwyci to odpuszczam

Ja nie wykopuję cebul u siebie - mam na jednej rabacie 3 sezony już - tylko na krańcach zanikły i dosadzę... także nie widzę potrzeby męczyć się i wykopywać, a że sadzone w żwirku to wykopywanie jest mega brrrrr... nornic póki co (odpukać ) też nie mam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
iwka 12:04, 10 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
główkowatym liście możesz obciąc, one zresztą takie cienkie mają że prawie nie widać. Jak mnie zaczynały denerwować to jeszcze nie przekwitnięte wyciągałam z ziemi i nic cebulkom nie było, ponownie w kolejnym roku zakwitły

a jak nie lubisz wykopywać to można je nisko przyciąć
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AngelikaX 12:08, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kaska napisał(a)
Angelika widziałam reklamę tej zamiatarki.I faktycznie ona tak fajnie zbiera wszystko jak na reklamie?
Zmiecie wszystko do pojemnika?Liście,gałązki,piasek?Podczas jej używania nie kurzy się?
Myślę nad jej zakupem


Jak z eMem testowaliśmy pierwszy raz to dosłownie w szoku byliśmy, że po niewielkim fragmencie zamiecionej kostki gdzie na oko piasek nie rzucał się właściwie wogóle w pojemniku było naprawdę sporo...

Zamiata i piasek, liście, paprochy, (gałązki nie wiem) pod pasem tui boczne spod nich wymiotły te suche igliwie a że było tego mega spore kopczyki nie chwycił tego na raz... ale tak poza tym ok

Przy zamiataniu nie kurzy się

ps. Weż pod uwagę model z dwiema szczotkami bocznymi - ja dodatkowo dokupiłam sobie dwie boczne na wymianę (były w zestawie na all w aukcji razem z zamiatarką) tak się bardziej opłaca bo jedna szczotka kosztuje 60zł)
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:28, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kaska napisał(a)
A ja chyba źle posadziłam główkowate.Chyba za ciasno bo dawałam po 4 szt do dołków 10 na 10 cm cm a teraz przeczytałam by je sadzić co 10 cm.Myślałam,że jak małe cebulki to można mniejsze odległości.W jakich odległościach je sadzicie?



Mnie się wydaje, że będzie ok. Tulipany też sadzi się co 10cm wg instrukcji a ze spokojem możesz jeden przy drugim dać - będzie gęściej
Swoje głowkowate też sadziłam jak leci
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:29, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kasja83 napisał(a)

Mnie też...szkoda, że cena Gladiatorów nie jest na poziomie główkowatych


No szkoda.... to był szał w ogrodzie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:32, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
ren133 napisał(a)
Czytam o sadzeniu cebulowych ... ja mam z setkę czosnków, 200 tulipanów i jakąś setkę krokusów i nie wiem kiedy to wszystko posadzę ... tym bardziej, że jeszcze ciągłe zmiany w głowie

Pozdrawiam



Oj zazdraszczam Ci tych czochów w takiej ilości to będzie efekt wiosną ja jednego roku w grudniu nawet sadziłam jak nie było przymrozków, więc sporo czasu masz
Pozdrawiam Reniu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:35, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
iwka napisał(a)
główkowatym liście możesz obciąc, one zresztą takie cienkie mają że prawie nie widać. Jak mnie zaczynały denerwować to jeszcze nie przekwitnięte wyciągałam z ziemi i nic cebulkom nie było, ponownie w kolejnym roku zakwitły

a jak nie lubisz wykopywać to można je nisko przyciąć


A jak w plecach mają ML a po bokach stożki to tez będą się kłaść?

Jak będą mnie drażnić to zrobię Iwonko jak piszesz, albo całkiem wywale
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Kawa 13:31, 10 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Angie - no czytam że w szpitalu jesteś!
kobietko zdrowia życze i szybkiego powrotu do domku!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AngelikaX 14:15, 10 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kamilko dziękuję dziś czuje się dobrze - z Panią salową śmiałyśmy się, że moge jej podłogi pomóc umyć własnie jestem po zabiegu i w czwartek bardzo możliwe że będę już w domu... juppppi!!!!!
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
MartaKozak 14:30, 10 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
AngelikaX napisał(a)
Kamilko dziękuję dziś czuje się dobrze - z Panią salową śmiałyśmy się, że moge jej podłogi pomóc umyć własnie jestem po zabiegu i w czwartek bardzo możliwe że będę już w domu... juppppi!!!!!


To dobra wiadomosc!
Zdrowka zycze
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies