Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

gobasia 13:12, 08 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Też nie jestem zwolenniczką kobey
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Nowalijka 18:49, 09 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
,,,
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 18:49, 09 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wczoraj obejrzałam sobotni odcinek Roku w ogrodzie, gdzie prowadzący polecił sianie lawendy i jej stratyfikację. Tak też zrobiłam, posiałam lawendę lekarską mimo, że jest informacja na opakowaniu, że mogę ją siać do gruntu w IV-VI. Posiałam też heliotrop peruwiański i werbenę patagońską. Wszystko to wystawiłam na balkon. Czy dobrze zrobiłam i jak długo te nasionka mają się tam chłodzić. Podpowiedzcie proszę.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Aurelllia 20:10, 09 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam Rok w ogrodzie i Maję w ogrodzie oglądam nałogowo Dzięki za odwiedziny
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Iwk4 22:13, 09 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makadamia napisał(a)
Czy forsycje, czy bluszcz, czy cokolwiek innego - nieważne czym, ważne żeby tą siatkę zasłonić.

Elu, wybacz tą uwagę, ale mam wrażenie, że Ty ciągle skupiasz się na bylinach, a one nie wystarczą, żeby stworzyć ładny ogród.

Jak idziesz ścieżką, to oko widzi nie tylko ładne kwiatki pod stopami, ale i zaniedbaną altankę, i bałagan u sąsiada. Aparatem to wszystko możesz wykadrować - w rzeczywistości już nie. Dlatego nieustająco namawiam Cię do rozważenia roślin (krzewów), które dadzą atrakcyjny widok na wysokości wzroku.
Jeszcze raz przepraszam za to wymądrzanie się. obiecuję, że to już ostatni raz

A może za tło dać tuje szmaragd? Dorosłe rosną na szerokość 70 cm.
Możesz kupić ładne sadzonki w doniczce po 10 zł. Odstępy co 70 cm. Ukorzenione szybko się zadomowią. I ładnie urosną. Ja kupowałam wyższe z gołym korzeniem, część wypadłą, część odchorowała, dopiero ruszyły w kolejnym roku. Doniczkowe, łądnie ukorzenione na starcie mają większe siły witalne. Byłyby ładnym tłem dla bylin i hortensji. Nie musisz po całości dawać, ale tam, gdzie ma być ładne tło i zasłonięcie widoku u sąsiadki - dałabym szpaler. Potem na wysokości 1,80 można je ciąć wiosną.
____________________
Ogródek Iwony II
Nowalijka 22:34, 09 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dobry pomysl ale nie wiem czy wiesz ze na ROD nasadzenia przy plotach nie moga byc wyzsze niz metr. Oczywiscie jak bedzie 1,2 m glowy nie obetna ale wyzej to juz pismo z zarzadu
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:37, 09 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A moze na ta siatke puscic winobluszcz ?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Krzysiek_97 00:00, 10 lut 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
Nowalijka napisał(a)
Wczoraj obejrzałam sobotni odcinek Roku w ogrodzie, gdzie prowadzący polecił sianie lawendy i jej stratyfikację. Tak też zrobiłam, posiałam lawendę lekarską mimo, że jest informacja na opakowaniu, że mogę ją siać do gruntu w IV-VI. Posiałam też heliotrop peruwiański i werbenę patagońską. Wszystko to wystawiłam na balkon. Czy dobrze zrobiłam i jak długo te nasionka mają się tam chłodzić. Podpowiedzcie proszę.


Też oglądałem i też będę wysiewał hehe Miejmy nadzieję że coś z tego wyjdzie
Iwk4 00:10, 10 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kurcze, głupie zarządzanie. Na 1,20 ciąć szmaragdy to bez sensu. To nie jest na linii wzroku, tylko cycków
____________________
Ogródek Iwony II
Krzysiek_97 00:12, 10 lut 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
Iwk4 napisał(a)
Kurcze, głupie zarządzanie. Na 1,20 ciąć szmaragdy to bez sensu. To nie jest na linii wzroku, tylko cycków


Hehe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies