Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

violka171 11:37, 04 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Nowalijka napisał(a)

próbuję, ale nie wychodzi mi to
Tak sobie nie raz myślę, że człowiek bastuje dopiero wtedy, jak jest już za późno.

ja tez tak mam czasami,szybko szybko bo sezon ogrodowy krótki ,po mału ogarniesz
grunt nie panikować
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Rumianka 19:46, 04 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10312
Pomimo rozrastania miechunki radzę sobie z nią. Wiosną, gdy wychodzi z ziemi, wykopuję kłącza z tych miejsc, gdzie jest niepożądana i sadzę w większych grupach tam gdzie chcę by rosła...A jak jej wyrośnie za dużo to po prostu usuwam. W ubiegłym sezonie miałam jej mało, gdyż wykopane kłącza czekające na posadzenie, znalazły się na kompostowniku, nieopatrznie wyrzucone przez eMa. Zanim się zorientowałam były już suche. Ale wiosną wyrosną następne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
bogumila 19:04, 07 lut 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Jestem pod wrażeniem ilości nasion do wysiania...pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 19:06, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak 40 lat temu miałam kolekcję kaktusów, to na zimę tak samo robiłam. Wszystko piętrowo, a nawet pod parapetem też zrobiłam, bo kaktusom światło nie było potrzebne zimą. Podziwiam zacięcie w wysiewaniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowalijka 19:57, 07 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A teraz gorąca prośba. Musze zdecydować się na "wyposażenie" wąskiej rabaty lekko zacienionej, biegnącej wzdłuż działki. Chciałabym, żeby była uporządkowana, systematyczna i powtarzalna. Ma ona ok 6m długości i 40 cm szerokości. Pomyślałam, żeby były to duże żurawki, duże hosty, hortensje no i jeszcze nie wiem co mogło by tam być. Proszę Was o pomoc w zaprojektowaniu. Myślałam, żeby żurawki i hosty były duże a wierzę, że Wy z własnego doświadczenia możecie podać mi konkretne nazwy roślin. Oprócz nazw chciałabym Was prosić o podanie ile sztuk potrzebuję. Chciałabym też różnorodności kolorów tych roślin. Mimo moich planów liczę na Wasze sugestie, wcale nie muszą to być te gatunki roślin, o których piszę.
załączam zdjęcia rabaty i mój plan (paint) śmiechu warty. Proszę o wyrozumiałość - nie śmiejcie się.


Oczywiście rabata jest jeszcze nie uporządkowana, zbieram na nie kamienie na inne rabaty.
1,4,6- hosty
2- hortensje
3,5,7- żurawki
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
asiak 20:00, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam podobny problem u siebie na działce. A jak ze słoneczkiem na tej rabacie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Nowalijka 20:06, 07 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Strona południowo zachodnia, ale zarośnięta przez sąsiadów. Trochę oskubałam ich z gałęzi, które u mnie wystawały, ale za dużo nie mogę.


Tak dla przykładu zdjęcia z lipca, jak wudać wystają jakieś gałęzie, sąsiedzi mają tam bez, leszczynę i inne krzaki, oraz dużą śliwę.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Iwk4 20:55, 07 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Elu, hosty, żurawki i hortensje jak najbardziej. Ale błagam, musisz tą rabatę koniecznie poszerzyć. 120 cm to minimum dla hortensji. Wywal te drewniane ograniczenia i wyznacz dalej linię, przekopiesz wiosną.
____________________
Ogródek Iwony II
Nowalijka 20:58, 07 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwonko, jak poszerzę, to nie będę miała jak chodzić między rabatami (grzebieniem, o którego pytałaś wcześniej)
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 21:36, 07 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A to moja kobea, coś marnie rośnie. Już 01/02 pojawiła się roślinka ale mało urosła.
A ta wypuściła 04/02 i też marne widoki na nią.

Czy według Was ma szansę, żeby być dorodną rośliną?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies