Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Debra 12:36, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Porażający widok tych korzeni pod matami
Nigdy ich nie stosowałam u siebie, poza jednym miejscem.



To jest miejsce po starej oranżerii, gdzie stanęła drewniana altanka



Mam pytanie, skoto tu nic nie rośnie, mata jest tylko izolacją dla kamieni, żeby były czyste i nie wbijały się w podłoże, czy pod nią też coś rosnie?

Jeżeli ściółkujemy rabatę kamieniem, to też sypiemy go wprost na ziemię?
Czy te wszystkie śliczne żwirowe ścieżki to żwir sypany bezpośrednio na zimię?

Pytam, bo uwielbiam kamień w ogrodzie i zastanawiam się jak jest sypany, a jest niemal w każdym ogrodzie.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Gardenarium 13:28, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod Twoją altaną może zostać i tam gdzie nie ma roślin w żwirze też, Ja zwyczajowo nigdzie nie kładę maty, u mnie nie ma nawet pok kamyczkami. Nie wciskają się w ziemię, a chwasty wcześniej zostały wytępione. Nawet jak jeden wykiełkuje i wyrośnie to go po prostu wyrywam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslawa_ma... 06:38, 17 kwi 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Dziękuje za ten wątek niestety dopiero dziś go przeczytałam i jestem przerażona bo mam rabate wyłożoną matą i wysypaną ozdobnymi zrąbkami a wczoraj sadziłam tam hostywycinałam wtej macie dziury było troche mokro nie wiem czy te hosty będą rosły Danusiu doradz coś może ja tą mate wyciągne rabata nie jest duża i zrobie od nowa?Na tym zdjęciu nie ma jeszcze tych hostów.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Gardenarium 22:13, 17 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbierz zrębki w worki, usuń szmatkę i wzrusz glebę, żeby się napowietrzyła nieco bo masz tam klepisko a nie zdrową glebę.

Poczytaj jak uzdrowić glebę

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslawa_ma... 06:46, 18 kwi 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Dziękuje za odpowiedz poczytałam ten artykuł i mam kupiony użyzniacz do gleby to wymieszam z ziemią
ta rabata jest od północy i zawsze tam było by mokro pod tą matą czyli kiepisko zdałam sobie z tego sprawę ,Dziękuje za tak połuczające wątki w sobote biore się do pracy
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Gardenarium 08:04, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośliny będą Ci wdzięczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 17:37, 22 kwi 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
I ja dołączam do grona namówionych przez ogrodnika na maty szmaty. Właśnie zaczynam je wyciągać, wyrywają się razem z wrośniętymi korzeniami thuj.




Korzenie rosły tak płytko, że teraz robiąc porządek i przycinając kanty (pierwszy raz) tnę również korzenie, które powrastały w trawę



Ręce opadają...
Debra 18:23, 22 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Gardenarium napisał(a)
Pod Twoją altaną może zostać i tam gdzie nie ma roślin w żwirze też, Ja zwyczajowo nigdzie nie kładę maty, u mnie nie ma nawet pok kamyczkami. Nie wciskają się w ziemię, a chwasty wcześniej zostały wytępione. Nawet jak jeden wykiełkuje i wyrośnie to go po prostu wyrywam.


Dziękuję za odpowiedź. Czyli od biedy mata jest OK, ale tylko tam gdzie nia ma roślin.

A swoją drogą, to dość przerażający obrazek, to co się dzieje pod tymi matami.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Hannah 10:36, 26 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
A mnie wszyscy mówią, że kamienie za 2 lata zginą. U Was czytam, ze nie mam się czego obawiać. Ja niestety mieszkam w szczerym polu i się tu sieje i sieje, pielenie zajmuje najwięcej czasu. Jak rośliny rosnąc nie chcą to chwasty wszędzie niestety. Stąd moje obawy, wiem co się pod matą dzieje, ale kilka ogrdowowiskowych super ogrodów równiez maty posiada...
____________________
Księżycowy Ogród
Debra 11:01, 26 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Wczoraj z dwóch miejsc usunęłam maty. Jakoś nie było tak strasznie pod nimi, ale mam teraz wrażenie, że jednak roslinom lepiej. Tylko zobaczymy jak teraz z tymi kamykami będzie. Jest tak:



Tu jeszcze nie gotowe, dzisiaj jednak jadę po Bagatelki do Chylic, więc pewnie dosadzę i będzie komplet. Kamienie są wprost na ziemi i trochę się boję jak to będzie.


____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies