Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

precel 09:53, 20 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Danusiu kamyki zostaną pytanie tylko czy przy tujach zostawić ziemię gołą taki pasek jak na zdjęciach czy można zasypać kamyczkami- co będzie zdrowsze dla roślin?
Za tujami mam skarpę na razie z lekka trawą obsypaną ale docelowo trawa ma zniknąć i pojawić się mają roślinki problem tylko w tym że tak jest tona piachu, żwirku miejscami więc nie mam koncepcji co można tam nasadzić, co przetrwa??
Spodobało mi sie to 2 zdjęcie co to za roślinka przed tują?
____________________
Ogród na skarpie
Gardenarium 07:40, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na korzenie nasyp cienką warstwę ziemi, dopiero kamyki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
precel 15:24, 21 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Jeden rządek tuj obsypany ziemią, zostały jeszcze 2 rzędy czyli ok 50 krzaczków...ale mąż wziął się do roboty ze mną
Oby roślinki przetrwały zimę
____________________
Ogród na skarpie
Gardenarium 20:56, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przetrwają, to nie oleandry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
precel 21:16, 21 sie 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Jeszcze jedno słyszałam opinię ze na zimę młode tuje dobrze obwiązać delikatnie tak by były zwarte żeby im cieplej było -prawda to czy mit?
____________________
Ogród na skarpie
Gardenarium 21:24, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obwiązywanie dotyczy wyłącznie poczochranych iglaków i mających tendencję do wyłamywania pod ciężarem śniegu, wiążesz po to, aby się nie odkształcały, ale lekko wiążesz sznurkiem albo cieniutką siateczką i nie ma to żadnego związku z ocieplaniem.A owiązywanie żeby cieplej było...to bzdurne myślenie, a nie nawet mit. Bzdura.

Takim ocieplaniem to tylko możesz zaszkodzić bo pozamierają całe rośliny z ciasnoty i braku oddechu. Czasem to się zastanawiam, kto takie coś wymyśla?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamyki20 20:42, 22 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 4
Witam. Zacznę od tego, że jestem początkującym ogrodnikiem. Posadziliśmy z żoną kilkanaście szmaragdów. Chcieliśmy położyć agrowłókninę - każdy ogrodnik i znajomi tak polecają. Na tym forum widzę, że to ogromny błąd -zdjęcia innych forumowiczów nie kłamią. Wstawiam dwa zdjęcia i proszę o poradę- co zrobić?
Chcielibyśmy podsypać roślinki otoczakami- takimi zwykłymi- używa się ich przy obsypywaniu rury drenażowej. Co położyć przed wysypywaniem tych kamyków? Czytałem tutaj o kartonach lub wysypaniu kory. Czy może zrezygnować z tych kamyków i położyć najpierw kartony a potem wysypać korę ? Bo rozumiem, że coś lepiej podłożyć przed wysypaniem ściółki ?
Dziękuję za odpowiedź.

Gardenarium 08:07, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemia jest ładnie oczyszczona i wypielone chwasty, bardzo ładnie to zrobiliście, wystarczy tylko kora, nic więcej i pielenie w pierwszym roku po posadzeniu. Jeśli nie zapuścisz ogrodu na początku, potem nie będzie żadnego problemu z chwastami, raz na tydzień czy dwa przelecieć po rabatach i wyrwać. I po sprawie.

Na szmacie też urosną chwasty, W ogrodzie to nie ma tak, że wszystko załatwi szmata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamyki20 15:31, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź pani Danusiu.
Zastosujemy tą korę. Czy może nam pani przypomnieć ile tej kory trzeba wysypać- pisała już pani wcześniej (to już 82 strony i ciężko znaleźć).
Mam pytanie związane z tymi kartonami lub gazetą- po co je rozkładać ?
I czy jeśli chcielibyśmy wysypać te kamyczki to czy trzeba coś pod nie położyć. Oczywiście my zastosujemy korę.
Gardenarium 21:13, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kora średnia - około 1 worek na 1,5 m2.

Namoczone gazety mają za zadanie zaduszać chwasty, ale rozkładają się po roku, czyli nie blokują wytwarzania próchnicy jak szmata. Czyli są na krótko. Nie kartony tylko tektura cienka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies