Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

zawitka 08:31, 08 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ale zmiany .Jałowce faktycznie nie są ładne jak ich się nie pielęgnuje starannie .U mnie też został 1 i zastanawiam się czy go nie wywalić bo są bezobsługowe rośliny .Cisy i jak na razie buksy to moje ulubione krzaczory Powoli próbuję wymieniać co mogę na cisy Pozdrawiam i siły i pogody życzę ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Pszczelarnia 10:28, 08 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jesteś niezawodna - dzięki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 10:53, 08 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Mala_Mi napisał(a)
Takie to wszytko małe się wydaje na foto



I jest:





czy to ta gracilis ? bo dobrze tu widac galazki

ze jednak tak do gory ida...moze niepotrzebnie czepiam sie mojej...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mira 17:11, 08 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)



Takiego listopada to ja nie pamiętam.... jak lato


Ja też, dziś w krótkim rękawku sadziłam dodatkowy przydział cebulowy .

Ogrodonictwo latarkowe znam też.
Kiedyś jak nie mogłam się doczekać soboty ze światłem dziennym, chodziłam wieczorem z latarką i sprawdzałam na wiosnę czy cebulowe wyłażą
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ewsyg 18:00, 09 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Byłam, poczytałam, pooglądałam i pozdrowienia zostawia
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
an_tre 21:05, 09 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Mala_Mi napisał(a)

Ha, ha, ha .... z 250 cebulek krokusowych posadziłam .... przy latarce

Jutro chyba też polatarkuję Jedyna metoda na krótki dzień. Problem w tym, że nie pamiętam co gdzie mam posadzone


Anek ja już nie pracuję i cebulowe zaczęłam dopiero sadzić, codziennie po trochu, nie przy latarce, jak mówi Pszczółka zdążymy
Od kilku lat sadzenie zaczynam w listopadzie, jednego roku tulipany sadziłam nawet w grudniu i zakwitły.
Kiedyś miałam tez wykopane irysy, planowałam je zlikwidować ale mój eM ich pożałował i posadził, też grudniu, pamiętam jak było zimno myślałam, że nic z nich nie będzie a zakwitły pięknie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
sylwia_slomc... 21:17, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
niesamowite te liliowce, u mnie jeden też jeszcze kwitnie. Co do krokusów mogą być tegoroczne, u mnie kret jednego wykopał już miał duże kły tylko patrzeć jak nad ziemią będą.
Wszystko zgłupiało od tej pogody. Ciepło jeszcze więc z cebulowymi zdążycie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 22:48, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
adkawi napisał(a)
Aniu oj tak piękny listopad .U mnie jeszcze kwitnie gaura ,pelargonie, lobelia i niektóre róze , i kosiłam jeszcze dzisiaj trawnik.

Nie zdążyłam skosić ,a tez się prosi.. nic nie zdarzyłam. jakoś nie wyrabiam.. bo gdzie nie stanę tam robota pilna.. Za to znalazłam zagubione w akcji 2 łopatki ale zgubiłam jedne nożyce ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:57, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
niesamowite te liliowce, u mnie jeden też jeszcze kwitnie. Co do krokusów mogą być tegoroczne, u mnie kret jednego wykopał już miał duże kły tylko patrzeć jak nad ziemią będą.
Wszystko zgłupiało od tej pogody. Ciepło jeszcze więc z cebulowymi zdążycie

Aby posadzić cebulki muszę uporządkować na rabatach.. dziś grabiłam liście (aż bąble porobiłam na łapach), wypierniczyłam miszmasz na kawałku rabaty przy oczku z drobnym przesadzaniem, powycinałam trochę najbrzydszych bylin (by auto nie jechało puste na skład masy zielnej), opieliłam ze szczawika szklarnię.. wydarliśmy z eM jałowca i wywieźliśmy urobek na kompostownie.Z czego jałowiec i wywóz po ciemku.. W rezultacie został się bałagan wszędzie.. i cebulki oraz zakupione byliny dawno temu .. nie posadzone Następna akcja niestety dopiero w sobotę.. o ile nic się nie zmieni.. oby bo za dwa tygodnie to już na pewno będzie na wszytko za późno.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:05, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
an_tre napisał(a)
Anek ja już nie pracuję i cebulowe zaczęłam dopiero sadzić, codziennie po trochu, nie przy latarce, jak mówi Pszczółka zdążymy
Od kilku lat sadzenie zaczynam w listopadzie, jednego roku tulipany sadziłam nawet w grudniu i zakwitły.
Kiedyś miałam tez wykopane irysy, planowałam je zlikwidować ale mój eM ich pożałował i posadził, też grudniu, pamiętam jak było zimno myślałam, że nic z nich nie będzie a zakwitły pięknie
-
Tylko po pracy już jest ciemno jak w dupsku u murzyna A ja muszę najpierw miejsce zrobic, bo po praktycznie 3 latach niecnierobienia..jest sajgon..

Nie pamiętam gdzie co rośnie, a co zarosło.. wiec przekopywać po nocy się nie da, zwłaszcza że u mnie jest prawa flanka na lewą flankę .. a wczoraj szybki już skrobałam w aucie

Ale mam plan awaryjny W warzywniku w przyszłym roku najprawdopodobniej tez nic nie posadzę.. wiec wykopię werbenę i posadzę cebulki i te bylinki w doniczkach I cisy tez O matulu jak mi ta werbena się wysieje w tym warzywniku, a się wysieje na pewno to do 4-tego pokolenia jej nie wytępię Już się boje.. miałam dziś ja wywalić, ale nie zdążyłam.. jak i 1500 innych rzeczy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies