Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 19:25, 12 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
an_tre napisał(a)
Też zaczęłam przerzedzanie rabat, przesadzanie w inne miejsca, rozdawanie znajomym nadwyżek, ale róże zostawiam, chociaż to lato dało im w kość i trochę zbrzydły mimo podlewania zobaczymy ile zniesie trudy zimy
Upycham tulipany, do mrozów chyba zdążę

Tulipanów miałam tylko 60... nowych.. i wiadro strych.. na szczęście połowa uszkodzona przy wykopywaniu I problemu gdzie posadzić nie było


Taki już prawdziwy listopad.. róża walcząca o ciepełko i reszta gotowa do zimy..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 19:34, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Nie doczekałam odpowiedzi mimo odpowiedzi wiążesz na zimę hakone czy się ich nie wiąże?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 19:42, 12 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie doczekałam odpowiedzi mimo odpowiedzi wiążesz na zimę hakone czy się ich nie wiąże?

Wydawało mi się że odpisywałam.. muszę poszukać.. chyba ze neta wywaliło przy wysyłaniu..

Nie wiążę. Są ładne do pierwszego ciężkiego śniegu a potem ..naleśnik.. do zebrania wiosną

A tak wogle to niewiele wiążę, tylko to co denerwuje pokrojem.. jak będę na emeryturze to może to będę robić, na razie są inne pilniejsze rzeczy do zrobienia..

Chociaż wiązane trawy maja jedna zaletę, dużo łatwiej sie je ścina
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 19:46, 12 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)

jak będę na emeryturze to może to będę robić, na razie są inne pilniejsze rzeczy do zrobienia..




a ile pilnych spraw jest na emeryturze

ja dziś kilka traw związałam tylko dlatego, że miałam małą pomocnicę

widzę że sobie fajnie podziałałaś w ogrodzie - to zawsze cieszy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
bacowa 19:57, 12 lis 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ania , kupowałaś kiedykolwiek piwonie u Bilskich ?. Coś mi się majaczy że chyba tak , ale nie jestem pewna.Jeżeli kupowałaś to powiedż mi czy kupujemy to co pokazują na obrazku ?( chodzi mi o zgodność odmianową ).
pozdrawiam
inka74 20:30, 12 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Rewolucje na rabatach. Cieszę się, że mam tylko jednego jałowca niskiego i małego jak oglądam twoje rewolucje.
Za to głogi w lato wywalałam. 6-letnie i 4-5 metrowe. Nikomu nie życzę takiej roboty. Odmłodziłam też rododendrona bo zarósł rabatę. 3/4 obcięłam i została tylko jedna gałązka, teraz robi za rodka na pniu. Przynajmniej się mieści na rabacie. Na wiosnę podobna akcja czeka mnie z hortensją Wim's Red.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
leon60 20:42, 12 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wow jakie rewolucje brawo jestem z Ciebie dumna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:46, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Mala_Mi napisał(a)

Wydawało mi się że odpisywałam.. muszę poszukać.. chyba ze neta wywaliło przy wysyłaniu..

Nie wiążę. Są ładne do pierwszego ciężkiego śniegu a potem ..naleśnik.. do zebrania wiosną

A tak wogle to niewiele wiążę, tylko to co denerwuje pokrojem.. jak będę na emeryturze to może to będę robić, na razie są inne pilniejsze rzeczy do zrobienia..

Chociaż wiązane trawy maja jedna zaletę, dużo łatwiej sie je ścina

Dzięki To ja też zostawiam bo ładnie na różowo mi się przebarwiają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 21:36, 12 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No Kochana, poszalałaś. Nowa odsłona ogrodu powstaje.

Wczoraj w poszukiwaniu informacji o jakiejś roślince trafiłam ponownie na twój pierwszy wątek. I ogromnie mnie uderzyło jak bardzo się zmienił. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam który miałam okazję oglądać na żywo.
Ja jestem dopiero na etapie sadzenia. I wytyczając miejsca pod rośliny mam w tyle głowy twoje słowa o dojrzewaniu ogrodu i wzroście roślin. I czasami tak się zastanawiam jak wypośrodkować tą nieodpartą chęć posiadania ogrodu na już a daniem przestrzeni życiowej roślinom.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
MartaKozak 22:03, 12 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
anka_ napisał(a)
No Kochana, poszalałaś. Nowa odsłona ogrodu powstaje.

Wczoraj w poszukiwaniu informacji o jakiejś roślince trafiłam ponownie na twój pierwszy wątek. I ogromnie mnie uderzyło jak bardzo się zmienił. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam który miałam okazję oglądać na żywo.
Ja jestem dopiero na etapie sadzenia. I wytyczając miejsca pod rośliny mam w tyle głowy twoje słowa o dojrzewaniu ogrodu i wzroście roślin. I czasami tak się zastanawiam jak wypośrodkować tą nieodpartą chęć posiadania ogrodu na już a daniem przestrzeni życiowej roślinom.


Zgadzam sie w 100%.
Czasami mniej znaczy wiecej.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies