Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 23:05, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zawitka napisał(a)
Ale zmiany .Jałowce faktycznie nie są ładne jak ich się nie pielęgnuje starannie .U mnie też został 1 i zastanawiam się czy go nie wywalić bo są bezobsługowe rośliny .Cisy i jak na razie buksy to moje ulubione krzaczory Powoli próbuję wymieniać co mogę na cisy Pozdrawiam i siły i pogody życzę ;d

Kolejny jałowiec won...i wcale mi go nie brakuje..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:10, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Jesteś niezawodna - dzięki.

Do usług
A to (i nie tylko) stoi i czeka na wkopanie .. Rdesty od ciebie też muszę przekopać w inne miejsce bo pod brzoza to nie rosną jak trzeba

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:23, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


czy to ta gracilis ? bo dobrze tu widac galazki

ze jednak tak do gory ida...moze niepotrzebnie czepiam sie mojej...

Tak..moja miała być zwisająca, ale uciekła z podkładki i poszła do góry.. i mi się to wogle nie podoba
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:24, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ewsyg napisał(a)
Byłam, poczytałam, pooglądałam i pozdrowienia zostawia

Poczytałam i odpozdrawiam.. i idę spać .. aaa i jeszcze buraki wyłączę bo sie rozgotują.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:25, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)


Ja też, dziś w krótkim rękawku sadziłam dodatkowy przydział cebulowy .

Ogrodonictwo latarkowe znam też.
Kiedyś jak nie mogłam się doczekać soboty ze światłem dziennym, chodziłam wieczorem z latarką i sprawdzałam na wiosnę czy cebulowe wyłażą

Już tak ciepło nie było.. chociaż po zgrabieniu kawałka działki było mi mega gorąco
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 23:27, 10 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Spore rewolucje robisz, po ciemku to nie łatwe, za dnia też nie. Zima podobno przyjdzie dopiero w połowie stycznia to pokończysz co trzebaTeż mam jeszcze full sprzątania w ogrodzie. Rabaty wołają o plewienie, a o sprzątaniu tego co brzydko przekwita jeszcze ani słychu ani widu.
Powiedz mi czy Ty hakonki wiążesz na zimę czy luzem zostają, bo nie wiem co z moimi zrobić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 23:37, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484


Wypowiedziałam wojnę fiołkom.. zarastają mi ogród Masakra.. troche innych wszędobylskich też wywalam..

Dobranoc.. jutro pokaże krater po jałowcu, a może dopiero jak coś tam posadzę?? Mam dwa kiścienie i wrzosce i wrzosy.. przygotowałam kiedyś pod wrzosowisko wiec niech tak zostanie.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:41, 10 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Spore rewolucje robisz, po ciemku to nie łatwe, za dnia też nie. Zima podobno przyjdzie dopiero w połowie stycznia to pokończysz co trzebaTeż mam jeszcze full sprzątania w ogrodzie. Rabaty wołają o plewienie, a o sprzątaniu tego co brzydko przekwita jeszcze ani słychu ani widu.
Powiedz mi czy Ty hakonki wiążesz na zimę czy luzem zostają, bo nie wiem co z moimi zrobić


Zostawiam jak są..do pierwszego ciężkiego śniegu są fajne, wiosną zgarniam suche i posprzątane.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
m_gocha 00:03, 11 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Aniu podziwiam i zazdroszczę determinacji wobec jałowców. Przyglądam się swoim coraz częściej
Usuwacie również korzenie? Czy jałowce mają rozległy i głęboki system korzeniowy?
W ostatnim roku wycięty u mnie ogromny orzech - niestety pień i korzenie zostały w ziemi a właściwie tuż pod ziemią eM nawet nie chciał słyszeć o ręcznym wyciąganiu ogromnych rozrośniętych korzeni. Zatem w promieniu 2-3 metrów nic nie mogę posadzić.
Jakoś łyso zrobiło się po tym wycięciu a ogród wizualnie się zmniejszył. Tydzień temu eM wyciął sporą wierzbę mandżurską - niestety rosła w pobliżu oczka wodnego - wyglądała ładnie ale liście trudno było wyławiać z wody. Też zrobiło się jakoś pusto

Aniu jeżeli to Cię pocieszy to dodam, że u mnie też czekają donice do zadołowania, a cebulowe do wsadzenia. I też myślałam że zdążę uporządkować i poprzenosić rośliny na rabatach aby spokojnie sadzić cebulki. Dzisiaj część wsadziłam do donic. W poniedziałek reszta i trzeba zadołować donice. W sumie około 800 cebul I pomyśleć, że spora część tych cebul to cebule wykopane latem po to aby uporządkować nasadzenia. O! naiwności

Pozdrawiam i trzymajmy się myśli: Damy radę!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kindzia 10:11, 11 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aniu...myślę, że nas starość dogania...też nie mam na nic czasu...obowiązków tyle samo, nawet przybywa (Grzesiu wiosną się rozmnoży ), a my jakby ciut wolniejsze w robocie. Co zrobić Trza se radzić jakoś
Co z nowości jeszcze u mnie...wywaliłam Alchymista i bluszcz z nóg słupa...mniej roboty będzie
I buziola ślę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies