Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

Jagodaa 11:32, 15 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zielona napisał(a)


Wydaje się fajne to rozwiązanie, moim zdaniem wykusz musiałby być tak równo jakoś otoczony, żeby nie gryzło się z nim przesunięcie niesymetryczne rabaty. Z tej perspektywy wykusz powinien być punktem wyjścia dla początku i końca łuku.

Łoj ale się wymądrzyłam...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 12:38, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wczoraj zrobiłam zdjęcia piątkowych zmagań, ale jak zobaczyłam co wyszło to powróciłam z powrotem do krojenia .
Całą sobotę mierzyłam, rysowałam i wykrawałam. Posadziłam buksiki. Dzisiaj rano podeszłam do okna, patrzę i myśl, trzeba poprawić. Skończyłam przed chwilką, nie mam obiadu dla rodziny. Ale wykrawanie skończone. Na ten moment jestem zadowolona .

edit: patrzę na pierwsze zdjęcie i od miejsca gdzie jest ostatni bukszpan do połączenia z prostą, z centymetr jeszcze bym wykroiła. Będzie jeszcze łagodniej .



____________________
Aga i Ogródek Agam
dorciabe 12:41, 15 cze 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Aga moim skromnym zdaniem jest bardzo lepiej
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agam 12:52, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Zabrakło mi bukszpanów, muszę zamówić. Obwódka powinna kończyć się w miejscu gdzie zaczyna się linia prosta i obejmować cały wykusz. Co Wy na to?

Teraz zwiększył się teren do nasadzeń, tego się bałam, ale inaczej ten łuk nie wyglądał dobrze.

Chciałabym posadzić limki, kulki bukszpanowe, plamy żurawek, carexów.
Tak naprawdę to dalej nie wim jak te limki posadzić żeby ładnie je wyeksponować.

____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:54, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
dorciabe napisał(a)
Aga moim skromnym zdaniem jest bardzo lepiej

O niebo lepiej, ale jeszcze ciut poprawię .
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:58, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Szersze widoczki przy okazji powrotu przed kompa . Wstawiam i idę gotować obiad . Potem wrócę bo pogoda do bani.

____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 13:15, 15 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
agam napisał(a)
Zabrakło mi bukszpanów, muszę zamówić. Obwódka powinna kończyć się w miejscu gdzie zaczyna się linia prosta i obejmować cały wykusz. Co Wy na to?


Płotek też bym przedłużyła Będzie pięknie. Z tego miejsca łuki wyglądają rewelacyjnie, no idealnie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 13:32, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Jagodaa napisał(a)


Płotek też bym przedłużyła Będzie pięknie. Z tego miejsca łuki wyglądają rewelacyjnie, no idealnie .


No to super, muszę wyliczyć ile buksów mi brakuje i zamawiam .

Zdrowiutkie pomidorki wyhodowałaś u mnie dopiero pokazują się kwiatki. Kupowałaś rozsady czy siałaś?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 13:53, 15 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
agam napisał(a)


No to super, muszę wyliczyć ile buksów mi brakuje i zamawiam .

Zdrowiutkie pomidorki wyhodowałaś u mnie dopiero pokazują się kwiatki. Kupowałaś rozsady czy siałaś?


Te z owocami dostałam od kuzyna, bo siali i zostało (marne były, nie myślałam, że coś z nich będzie), a późniejsze mam od wujka, też siane przez niego. Spóźniłam się z zamawianiem nasion, więc sama nic nie zdążyłam zasiać.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 13:58, 15 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
I jeszcze jedno pytanie mam. Jak przyciąć, wyrównać obwódkę jeżeli od tarasu mam spadek. Te rosnące niżej mam skrócić mniej?
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies