Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 15:33, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:35, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:38, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:39, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 18:55, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
zeszłoroczne patyki hortensji incrediball, już posadzone na szpaler


W tym roku rozmnażam limeligh, vanilla fraise i little lime, na której rozsadzeniu zależy mi najbardziej, bo jest niższa od limelight i taka mi się przyda.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 19:20, 12 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ale ślicznie u Ciebie , wiosennie, słonecznie, w taki dzień ogród wygląda najpiękniej. Trawnik rewelacja, moje marzenie... Pergola świetnie wygląda, bardzo mi się podoba, prosta, nowoczesny "fason". Może kiedyś coś podobnego będę mogła sobie zrobić u siebie. Kiedyś tam... do pergoli jeszcze mi daleko .

Asia boję się wynosić swoich hortek na dwór, bo przy lekkim mrozie te delikatne nowe gałązki od razu przemarzną. U Ciebie fantastycznie się ten nowy szpaler zapowiada, taki długi chciałabym właśnie u mnie pod betonowym płotem, na tle choiny.

Dopieszczony ogród na maxa!

Czekam na rozkwit tulipanów.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 20:16, 12 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Ja też czekam na tulipany, bo to ich pierwszy rok. W zeszyłym roku wysadziłam z bylinówki dziesiątki czerwonych tulipanów i wsadziłam między trawami - tylko dwa zawiązały pąki. Mam nadzieję , że ich nie zmarnowałam i w przyszłym roku znów zakwitną.

Ale nowych mam kilkadziesiąt więc będzie czym oczy cieszyć.
Te tulipany ożywiły miejsce przy lawendach, bo w zeszłym roku dość długo było tu łyso, zanim lawendy odbiły. Zdecydowanie bardziej mi się z nimi podoba.
Szpaler anabelek wypatrzyłam w wątku Kraani , a potem w szkólce wrzosów Majewscy. I zamarzył mi się też. Pod anabelki nawtykałam gałązki z przeciętych bukszpanów, bo na jakimś zdjęciu zobaczyłam, że wielkie kule anabelek opierają się na takim bukszpanowym żywopłocie. Na razie się ukorzeniają nie wiem czy je tam zostawię.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Netka 09:51, 13 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Pięknie Asiu masz Wszystko zadbane, roślinki ślicznie rosną i trawnik cudny. I faktycznie pergolka dodaje uroku. Pozdrawiam wiosennie
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Jagodaa 14:31, 13 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)
Ja też czekam na tulipany, bo to ich pierwszy rok. W zeszyłym roku wysadziłam z bylinówki dziesiątki czerwonych tulipanów i wsadziłam między trawami - tylko dwa zawiązały pąki. Mam nadzieję , że ich nie zmarnowałam i w przyszłym roku znów zakwitną.

Ale nowych mam kilkadziesiąt więc będzie czym oczy cieszyć.
Te tulipany ożywiły miejsce przy lawendach, bo w zeszłym roku dość długo było tu łyso, zanim lawendy odbiły. Zdecydowanie bardziej mi się z nimi podoba.
Szpaler anabelek wypatrzyłam w wątku Kraani , a potem w szkólce wrzosów Majewscy. I zamarzył mi się też. Pod anabelki nawtykałam gałązki z przeciętych bukszpanów, bo na jakimś zdjęciu zobaczyłam, że wielkie kule anabelek opierają się na takim bukszpanowym żywopłocie. Na razie się ukorzeniają nie wiem czy je tam zostawię.


Też mam łysą rabatę z lawendą. Kiedyś będę musiała nad nią pomyśleć.

Z bukszpanowym płotkiem fajnie bądą hortensje wyglądać, Tobie dobrze bukszpany się hodują. Ja zakładałam, że dam pod nie hakone, taką jaskrawo zieloną, jasną, bo bardzo mi się ta trawa podoba i szybko odbija, ale zobaczę, czy to będzie pasować do reszty.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
vagnieszka 15:14, 14 kwi 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
asica napisał(a)
[img size=640x480]



witaj Asiu,

Czy na tym zdjęciu, przy płocie to jest sośnica japońska?

____________________
Agulek Mój "ogród"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies