Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Aneta1309 22:09, 08 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Przyszłam się przywitać tak oficjalnie bo cichaczem bywam w Twoim ogrodzie. 30 szt hortensji Ci się udało ukorzenić rewelka, mam nadzieję że z limek, które ukorzeniałam w ubiegłą sobotę też uda się uzyskać taki wynik. Marzy mi się szpaler z hortensji. A wrzosy w jaki sposób ukorzeniałaś zdradz proszę bo zielona w tej materi jestem
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:10, 08 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
I jeśli można to rozgoszczę się w Twoim ogrodzie już oficjalnie
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
asica 07:06, 09 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witam Aneta Ukorzeniam wszystko tanim kosztem, ucięte pod skosem gałązki wtykam wprost do ziemi (w ziemi na 1-2 oczka). Bez ukorzeniaczy i pilnuje wilgotności. W ziemi łatwiej ukorzeniać niż w doniczce, bo doniczki szybciej przesychają.
Młode pędy od razu przycinam dla rozkrzewienia.
A wyjątkiem są wrzosy, bo do nich kupuje kwaśną ziemię i w jednej skrzynce wtykam podobnie jak inne rośliny: ścięte gałązki ogołacam od dołu wtykam do kwaśnego podłoża i podlewam.
Mam trochę łatwiej, bo man szklarenkę i łatwiej o wilgotność. Ale na gruncie też mi się udaje.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Aneta1309 10:01, 09 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dzięki Asiu, a te wrzosy to kiedy trzeba ukorzeniać na wiosnę?. Jak mieszkałam u teściów miałam folię to pod nią też mi się lepiej różne rośliny ukorzeniały teraz po kilku nieudanych próbach się zniechęciłam ale do własnych sadzonek chyba czas wrócić bo finanse nie pozwalają realizować wszystkich pomysłów w ogrodzie i wykańczania domu. A i farajda większa.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
asica 19:25, 09 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Wrzosy ukorzeniam po przycięciu wiosną, wtykam w ziemię to co jest przyzwoitej wielości.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 20:15, 09 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asia, gdzie ja powinnam trzymać sadzonki hortensji? Na razie mam w gospodarczym. One już listki puściły i boję się, żeby nie obmarzły. Mam nadzieję, że nie siedziały za długo w wodzie, kilka dni.
Pozdrawiam.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 20:53, 09 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Jak puszczają listki w gospodarczym, to widać dobrze się tam czują. Może niech stoją do końca marca. Chociaż ... takie ciepełko zapowiadają.
U mnie stały na wygwizdowiu w szklarni (bo ksawery szyby jesienią wywiał) i też puszczają.
Widziałam, że niektórzy wogóle nie ukorzeniają w ziemi, tylko czekają na korzonki w wodzie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Aneta1309 15:37, 11 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
asica napisał(a)
Wrzosy ukorzeniam po przycięciu wiosną, wtykam w ziemię to co jest przyzwoitej wielości.


Dzięki spróbuję po przycięciu swoje też ukorzenić.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Jagodaa 19:56, 21 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czekam na aktualizację

Miłego weekendu i przede wszystkim udanych łowów!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asiach 18:20, 23 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witam serdecznie! Ogród bardzo ładny a co mnie najbardziej urzekło to hortensje. Moje ukochane, chyba najpiękniejsze kwiaty. Ale ja nie mam tyle szczęścia co Ty. W sumie mam ok. 30sztuk ale mało, które kwitły w ubiegłym roku. Z roku na rok jest coraz gorzej. Jak Ty je pielęgnujesz? Co mam robić, żeby tak bójnie kwitły? albo żeby w ogóle zakwitły!
P.s. Gratujulę!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies