Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 13:03, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
TAR napisał(a)


spojrzalam raz jeszcze i Twoj pomysł z tymi kompostownikami nie jest najgorszy, to sie w miare chowa a od strony tarasu mozesz zrobic sciane zielona

z kolei na tym zdjeciu nie podoba mi sie umiejscowienie calosci, jest rozstrzelone wszystko to co powinno byc "w kupie" czyli domek, kompost i warzywniak. I to miejsce na ognisko - centralny punkt widokowy, moze je przeniesc w poblize zagajnika brzozowego? lekko ukryc



No, mnie jako autorce, ten pomysł na domek + kompostownik zasłaniający sobą warzywnik, oczywiście się bardzo podoba . I właśnie jest wtedy jest wszystko obok siebie. I wydaje mi się, że w takim ustawieniu będzie to paradoksalnie najmniej widoczne z tarasu.

Ognisko w pobliżu zagajnika - fajny pomysł . Wieczorem przerobię plan.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:08, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
April napisał(a)


No wreszcie jakaś rozsądna kobieta Konsylium wskazane
Najbliższą sobotę ruszamy, Makadamia chyba też, na ZtŻ ale później... dla mnie to już połowa drogi

ps. popatrz, najmniej się znam a jaka wyrywna do spotkań i konsyliów


Ha, ja myślę, że dla większości EXPO na Prądzyńskiego to już połowa drogi więc tym bardziej serdecznie zapraszam!!! Ja będę wycinać lilaki... więc będę w domu cały dzień .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 13:23, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeszcze do Kasyi się wybierałam, już tyle razy jej obiecywałam....
o rany...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 13:30, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Pszczelarnia napisał(a)
Akacjom mówimy nie - koszmarne, nie chcą współżyć przyrodniczo z żadnymi roślinami.

Współżyją z płytkokorzeniącymi się azotolubami = pokrzywami
ponowie cyt. za Wiki.: "Wysusza podłoże w głębszych warstwach, natomiast wierzchnią warstwę wzbogaca w azot. W konsekwencji następuje żywiołowy rozwój roślinności azotolubnej, na przykład z udziałem pokrzywy zwyczajnej, bzu czarnego, glistnika jaskółcze ziele."
Chyba żadnej z tych roślin Kasia nie chce
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:33, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
No fieszzz foch w sobotę mam imprezee przełożoną z poprzedniej soboty, co mi się dziecko pochorowało... u siebie mam, nie mogiem zniknąć, no nie mogiem

Ognisko też mi się nie widziało w tym miejscu - jakoś tak miałam wizje zadymionego tarasu i domu od razu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 13:47, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
makadamia napisał(a)
Jeszcze do Kasyi się wybierałam, już tyle razy jej obiecywałam....
o rany...


dasz radę!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:49, 04 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
tak na szybko takie cos mi wpadlo do glowy, moze zupelnie zle mysle ale troche poukladalam i masz pole do popisu z cala reszta
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:53, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
tulucy napisał(a)

Współżyją z płytkokorzeniącymi się azotolubami = pokrzywami
ponowie cyt. za Wiki.: "Wysusza podłoże w głębszych warstwach, natomiast wierzchnią warstwę wzbogaca w azot. W konsekwencji następuje żywiołowy rozwój roślinności azotolubnej, na przykład z udziałem pokrzywy zwyczajnej, bzu czarnego, glistnika jaskółcze ziele."
Chyba żadnej z tych roślin Kasia nie chce


Tiaaaaa, bez czarny tam rósł, pokrzywy i jaskółcze ziele również.

tulucy napisał(a)
No fieszzz foch w sobotę mam imprezee przełożoną z poprzedniej soboty, co mi się dziecko pochorowało... u siebie mam, nie mogiem zniknąć, no nie mogiem

Ognisko też mi się nie widziało w tym miejscu - jakoś tak miałam wizje zadymionego tarasu i domu od razu


Faktycznie fopa . Naprawdę się nie urwiesz na godzinkę?
Przyjedź w tygodniu.

Pomysł Tar z ogniskiem mi się podoba . Trzeba było krzyczeć o tym zadymieniu!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 13:54, 04 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Chciałam tylko nadmienić, że w tym zagajniku to dużo miejsca zrób, bo u mnie niby sporo, ale brzozy już parę razy o mało z dymem nie puściłam. Iskry strzelają, a listki łatwo się palą.
____________________
ogród pod lasem
tulucy 13:55, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ale ja mogę tylko dziś albo jutro po południu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies