Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 13:59, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Popieram Izę, miałam właśnie pisać że to ognisko w zagajniku brzozowym to tak nie do końca... Brzozowe gałązki mocno zwisają i są bardzo łatwopalne.
Zwróć też uwagę na wiatry u was, w którą stronę najczęściej wieją? Bo u siebie ognisko mam blisko domu ale u mnie wiatr zwykle zachodni, w stronę domu nie wieje niemal.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:07, 04 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
słusznie, nalezy skorzystac z rad bardziej doswiadczonych. czesto robicie takie ogniska? ja max 2 razy w roku jak kociolek robie i ognisko to szumna nazwa. raczej szczapki ulozone na blasze aby kociołek sie grzał
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 14:09, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
TAR napisał(a)
tak na szybko takie cos mi wpadlo do glowy, moze zupelnie zle mysle ale troche poukladalam i masz pole do popisu z cala reszta


Kochana, że też Ci się chciało .
Niestety, altana w proponowanym przez Ciebie miejscu byłaby cały dzień w słońcu, a z kolei warzywnik już od 12-tej w cieniu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:11, 04 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
mrokasia napisał(a)


Kochana, że też Ci się chciało .
Niestety, altana w proponowanym przez Ciebie miejscu byłaby cały dzień w słońcu, a z kolei warzywnik już od 12-tej w cieniu...


no to zamienic miejscowki altana z warzywnikiem i jakos warzywnik schowac np. pergola. Ale dziewczyny beda na miejscu to pewnie cos madrego doradza.
co prawda nie chcialam dawac altany na scianie z sasiadka, bo malo intymne miejsce nawet by pogadac (ja juz mam schizy ze swoimi sasiadami wiec patrze pod tym katem)
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 14:12, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
UrsaMaior napisał(a)
Chciałam tylko nadmienić, że w tym zagajniku to dużo miejsca zrób, bo u mnie niby sporo, ale brzozy już parę razy o mało z dymem nie puściłam. Iskry strzelają, a listki łatwo się palą.


Wiem co było u Ciebie i dlatego ognisko będzie przed zagajnikiem

April napisał(a)
Popieram Izę, miałam właśnie pisać że to ognisko w zagajniku brzozowym to tak nie do końca... Brzozowe gałązki mocno zwisają i są bardzo łatwopalne.
Zwróć też uwagę na wiatry u was, w którą stronę najczęściej wieją? Bo u siebie ognisko mam blisko domu ale u mnie wiatr zwykle zachodni, w stronę domu nie wieje niemal.


U nas wiatr właśnie dość często w stronę tarasu zawiewa - wiem bo czasem robimy grilla przy tarasie .
Przeniesienie ogniska w pobliże zagajnika to dobry pomysł ale zdecydowanie jak element w trawie, odsunięty od drzew a nie w zagajniku .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:13, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
tulucy napisał(a)
Ale ja mogę tylko dziś albo jutro po południu


To przyjeżdżaj!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 14:14, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Po 18tej? Pasuje? odstawię Wojtka na trening. Mogę Manię i psa ewentualnie? Zniesiecie to?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 14:20, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
mrokasia napisał(a)


U nas wiatr właśnie dość często w stronę tarasu zawiewa - wiem bo czasem robimy grilla przy tarasie .
Przeniesienie ogniska w pobliże zagajnika to dobry pomysł ale zdecydowanie jak element w trawie, odsunięty od drzew a nie w zagajniku .


Nie wiem czy znasz ogród Aguniady, ona kiedyś z innego forum była ale ma też bloga.
Wpisz w wyszukiwarkę "ogrod Aguniady ognisko" Ona ma to fajnie rozwiązane, z jednej strony murek granitowy. Miał służyć jako ławka, miał dostać jeszcze drewno na górze ale się rozmyśliła najwyraźniej bo został sam murek.
Może cię zainspiruje. W pobliżu też ma brzozy ale nie bezpośrednim.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:22, 04 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
pomysły sie rodza i to wcale nie w wielkich bólach
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 14:43, 04 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
April napisał(a)


Nie wiem czy znasz ogród Aguniady, ona kiedyś z innego forum była ale ma też bloga.
Wpisz w wyszukiwarkę "ogrod Aguniady ognisko" Ona ma to fajnie rozwiązane, z jednej strony murek granitowy. Miał służyć jako ławka, miał dostać jeszcze drewno na górze ale się rozmyśliła najwyraźniej bo został sam murek.
Może cię zainspiruje. W pobliżu też ma brzozy ale nie bezpośrednim.


No, fajne to jest i dobrze wygląda. Dawno u Agi nie byłam, ciekawe czy coś pozmieniała... U mnie na razie stoją 3 duże pieńki, ale jak się rozpadną to chyba od niej zgapię ten murek.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies