Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 23:03, 07 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gosiu ja stosowałam na warzywach na pewno, a na kwiatach też, jak mi zostawało. Nie wiem, czy to taki sam grzyb, ale przecież taki naturalny oprysk to nie zaszkodzi, chyba???

Ja też miałam u mamy z pracy kolonie, ale źle je znosiłam, więc rzadko jeździłam. Ale ja miałam luksus w postaci babci i rodziny na wsi... Babcia brała wnuki i fruuu na agroturystykę wtedy to jeszcze nikt tak o tym nie mówił
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:05, 07 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Dzieci oprane, uprasowane, spakowane. Naprawdę bardzo mnie ciekawi, jak syn bez telefonu i tej całej elektroniki wytrzyma...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 08:21, 08 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja do dziadków na wieś jeździłam. Najwspanialsze wakacje. Teraz mojemu synowi jakbym krowę kazała na pastwisko zaprowadzić i pastucha włączyć to by mnie wyśmiał. A ja do dziś pamiętam jak traktorem jeździłam i dziadka z wozu zwaliłam i smak babcinego ciasta drożdżowego z zimnym mlekiem ze studni. Inne to były czasy, teraz bez komórki to tragedia jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 08:56, 08 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
Fajne wspominki Też jeździłam do babci, co prawda nie na wieś ale z dużym ogrodem. Uwielbiałam wiśnie z makaronem
Ciasta drożdżowego akurat nie lubiłam, ale kruszonkę i owszem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 09:07, 08 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
To ja nie miałam dziadków na wsi, ale za to jeździłam na agroturystyczne wczasy i tez bardzo dobrze wspominam obcowanie z wsią, zwierzakami, wiejską kuchnią, bo gospodyni po prostu swietnie gotowała zjawiskowo wyglądalo jak stado krów płynie przez Bug, żeby dostać się na pastwisko po drugiej stronie rzeki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 12:03, 08 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mleko zimne to nie, ale czekałam przebierając nogami na koniec rytuału cedzenia świeżego udoju. Dziś jakbym takie świeże ciepłe wypiła, to pewnie bym miała sensacje, a wtedy... Po litrze człowiek pił
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:31, 08 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Pomachane syn w czarnej rozpaczy, bo okazało się, że jego kolega nie jedzie. A oni od 4 lat razem na kolonie jeździli. Tamten zrezygnował ze względu na namioty i (to ważniejsze) zakazy elektroniczne.
Wojtek już chciał do domu wracać.

Pranie kolejne wstawione. Idę ryć.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 16:12, 08 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ukrop...

Wyszłam na godzinę przed obiadem, obcięłam róże z rabaty pod domem, ugotowałam się i tyle... Zastanawiam się, czy jest sens wychodzić teraz... Może w cieniu ewentualnie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 16:12, 08 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Dubelek
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 16:16, 08 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
U mnie za to wiatr i tez mi sie nie chce wychodzic. Ale chyba jednak wyjde przed wieczorem i cos porobie, bo potem sie nie wyrobie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies