Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

yolka 16:46, 10 lip 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ty to masz dopiero kolekcje liliowców, dwa wpadły mi w oko, chyba jednak złamię mocne postanowienie niekupowania i w piątek wyskoczę do Pakości do bylinowego, tam są łany, łany.... przeróżnych liliowców
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
tulucy 17:45, 10 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Muszelko to zwykła jeżówka, podstawowa, bezodmianowa. Jak chwast się sieje już u mnie, wszędzie jej siewki...

Jolu ja je uwielbiam prawie tak jak róże. Ciekawa jestem tego ostatniego zakupu, jutro będzie paczka.

Moreli szkoda, ale cóż robić... Taka kolej rzeczy z wiekowym drzewem...

U sąsiadów też właśnie już na drzewie zepsute są. U nas raczej nie... A na tej młodej to w ogóle.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:40, 13 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Zakupy te czekające i te już posadzone nowe floksy, liliowców nie obfociłam


Floksy nie wszystkie, ale trzy jeszcze nie kwitną
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:46, 13 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
I mój dylemat - co tu posadzić? To jest rabatka praktycznie w wejściu do warzywnika. Mała, 140x50. Słońce rano do wczesnego popołudnia.
Plan mam wstępnie taki, że pośrodku wsadzę biedaka bukszpana na pseudo pniu (ma niecały metr wysokości) a dołem poradzę wieloletnimi ziołami niskimi. Ale poza pietruszką naciową i hyzopem (nie jest za niski) nic mi nie przyszło do głowy.

A to dylemat


Brukuję sama, więc średnio fachowo

Ale u mnie właśnie leje... Tak poważnie leje... Aż za bardzo nawet...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
bacowa 23:03, 13 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
tulucy napisał(a)
I9/1694133/original.jpg[/img]

Brukuję sama, więc średnio fachowo



Średnio fachowo ?.....bardzo fachowo. Podziwiam kobiety które takie cięzkie wykonują prace.

Bukszpana podsadż oregano , tą odmianą o żółtych listkach.

pozdrawiam
ag_zie 23:16, 13 lip 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
U Ciebie morela a u mnie śliwka
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Gruszka_na_w... 23:18, 13 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Zakupy rzeczywiście zacne. Dobrze, że drugie połowy nie podczytują forum.
Ewa podsunęła dobry pomysł z tym żółtym oregano.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 23:19, 13 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak to jest niefachowo, to musiałabyś moją pierwszą ścieżkę zobaczyć Malachitowa szkatułka mniam, pierwszy komisyjnie zjedzony, wyjątkowo duży. Bardzo podoba mi się kolor miąższu. Do żółtego oregano można jeszcze macierzankę cytrynową, tymianek, melisę miętową, oregano zielone, śladowe ilości mięty, tej najzwyklejszej, delikatnej, bo inne zbyt ekspansywne lub nie przetrwają zimy. Są na pewno niższe od hyzopu. Mam jakieś wyfikane oregano, niskie, o liściach podobnych do czyśćca, ale pierwszy rok, więc nie wiem, czy wytrzyma zimę na zewnątrz. Tylko piasku troszkę podsyp, żeby za bogato ziółka nie miały
____________________
Dwa ogrody
tulucy 00:11, 14 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Jutro może się przelecę do ogrodniczego.

Wczoraj zauważyłam, że coś mi strasznie zryło jedną z rabat, obstawiałam nornice, ale dziś rano kot upolował kreta...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:33, 14 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Jak już przestało padać w okolicy obiadu, to po jedzeniu wyszłam podziałać... Udało mi się może z pół godziny porobić, teraz mam oberwanie chmury
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies