Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

malkul 20:44, 01 lip 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jestem
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ogrodnik_Gordon 20:45, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Kwiecień 2015r.

Orka glebogryzarką

Orka, a właściwie DROGA PRZEZ MĘKĘ

Ja nie jestem mała, a właściwie to jestem z tych większych, a dokładnie mówiąc z tych dużych...ale mimo to muszę ZDECYDOWANIE STWIERDZIĆ, że orka glebogryzarką to nie jest praca dla kobiet.

Jak się zawzięłam....jak się uparłam...to zrobiłam!!!! Ale po tym wszystkim byłam tak zmęczona, że bolały mnie nawet płatki uszu!!!!

W prawo:



I w lewo:



i tak dwa dni!!!

A w między czasie było wyciąganie z tej ziemi niezliczonych ilości kamieni, płyt chodnikowych, gałęzi, szmat, butelek, sprężyn, szczątek starych materacy i wielu, wielu innych przeszkadzajek...o czym w następnym poście

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:06, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Kwiecień 2015r.

Wywożenie przeszkadzajek....czyli o tym co się w ziemi zmieści

W trakcie glebogryzienia z "oranej" ziemi (tej przywiezionej z budowy parkingu) wyłaniały się "skarby" wszelakiej natury. Na osiedlu deweloper wyznaczył miejsce przeznaczone na śmieci budowlane. Wywiozłam tam ponad 20 taczek różnego rodzaju kamlotów, szmat, sprężyn, wszelakich gałęzi itp.

Najwięcej było wielkich kamieni i kawałków płyt chodnikowych. Moja Córcia (wtedy lat 8) dzielnie mi pomagała:



W prawym dolnym rogu zdjęcia poniżej widać maleńką część wykopanych z ziemi kamlotów:



A ja taczka za taczką wywoziłam te śmieci na wyznaczone na osiedlu miejsce. Za mną zawsze jak cień, noga za nogą podąża moja kochana suczka seniorka (wtedy lat 11):





c.d.n...

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:17, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Kwiecień 2015r.

Wydawało się że tył jest posprzątany

Po dwóch dniach pracy glebogryzarką i oczyszczania ziemi z rzeczy zbędnych wydawało się, że nie jest źle.

Na osiedlu przybywało dzieci. Ich rodzice powoli się przeprowadzali (ja z moją Córką jako pierwsze zamieszkałyśmy na tym osiedlu), a dzieci miały całe osiedle do zabawy. Nasz taras z tyłu domu stał się miejscem ich spotkań Po lewej stronie tarasu zostawiłam dzieciom żwir tj. taką pseudo piaskownicę. Było to wtedy ważne dla mojej Córki bo lubiła bawić się w piasku



Tam gdzie na zdjęciu stoi taczka teraz jest garaż przylegający do tarasu co daje zbawienny cień w gorące dni, bo ten taras i tył domu jest od strony południowej. Uffffff jak tam w upały jest gorącoooooo !!!!!

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:45, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Koniec kwietnia 2015r.

Pierwsza mini rabatka

Pierwsze, najbardziej pierwsze rośliny jakie zostały posadzone w naszym ogrodzie (mówiąc naszym mam na myśli moim i Córki ) to WINOROŚL z ogrodu MOJEGO DZIADKA!!! Wspomnienie mojego dzieciństwa. Całą ścianę domu Babci i Dziadka obrastała winorośl. Winogrona trzeba było zrywać przynajmniej a taboretu, a najlepiej z drabiny. Słodkie i przepyszne...

Dziadek (wtedy lat 90!!!!!) przygotował sadzonki, które następnie przejechały 150 km i zamieszkały na tej małej rabacie. Wokół nich posadziłam bratki i stokrotki (te różowe to chyba stokrotki????).





Jeny...jaka byłam SZCZĘŚLIWA z tych kwiatków!!!!!

Rosły sobie tak na gołej ziemi, bo wtedy nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego jak agrowłóknina

Dzisiaj te winogrona są przesadzone w inne miejsce, a w tym miejscu rosną róże...ale do tego dotrę za jakiś czas

c.d.n.

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
malkul 21:48, 01 lip 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
praca popłaca
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ogrodnik_Gordon 21:49, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
leon60 napisał(a)

no nie
ale fajnie się zaczyna


Witaj leon60

Jak tak piszę to boję się, że nie dogonię dnia dzisiejszego. Jestem dopiero w kwietniu 2015r., dzisiaj jest lipiec 2017r, a ogród nadal jest w fazie zakładania...coś powoli mi to idzie
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:50, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
malkul napisał(a)
jestem


Cześć malkul Fajnie, że jesteś
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:59, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Koniec pisadeł na dziś. Muszę się położyć bo trochę podgoniłam dzisiaj w ogrodzie, a że wicher wiał potworny to coś mi w kark weszło i ledwo się ruszam

Postaram się kontynuować jutro....

Pozdrawiam ciepło
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
sylwia_slomc... 22:17, 01 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Witam się i zostaję bo niesamowity masz styl pisania
Daj jeszcze zielony podpis pod postami to łatwiej będzie do Cię trafić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies