Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

sylwia_slomc... 21:14, 02 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Perukowca podsyp wapnem takim jak do bielenia drzew i wymieszaj ciut z ziemią, powinien ruszyć z kopyta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:15, 02 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Dubel więc powiem , że konwalie raczej nie będą łatwe do opanowania, trzeba by sadzić w donicy w ziemię, a i tak pewnie gwarancji nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 21:17, 02 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Konwalie możesz posadzić w donicy i ją następnie wkopać w ziemi. Wiadomo, jak chcesz żeby kępa była większa to weź szerszą donicę a jak nie to węższą
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:17, 02 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Cholercia,Sylwia mnie wyprzedziła
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Ogrodnik_Gordon 21:22, 02 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
PYTANIE

SOSNA słabo rośnie...czy to znowu wina ułamanego czubka?

Wchodzę do Centrum Ogrodniczego i mówię do naszej ulubionej Pani, że chciałabym sosnę, która urośnie taka duuuuuuuża i osłoni trochę od sąsiada. Pani dała mi takie drzewko:



W transporcie ZNOWU ułamał się czubek (tak jak jednemu ze świerków). To moja wina bo nie miałam wtedy pojęcia, że taki czubek to ważny jest...i przy wkładaniu do samochodu za bardzo nagięłam i...poooooooszed

Teraz, dosłownie w tej chwili (zdjęcie zrobione kilka minut temu) ta sosna wygląda tak:



I teraz moje PYTANIE - czy z tego zrobi się drzewo czy zostanie krzak? Jak myślicie?
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:25, 02 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
sylwia_slomczewska napisał(a)
Perukowca podsyp wapnem takim jak do bielenia drzew i wymieszaj ciut z ziemią, powinien ruszyć z kopyta


Dobra...tak zrobię...zapisuję w notesie do kupienia wapno do bielenia drzew. A ile tego dać? Pewnie garść wystarczy? Czy więcej? I jak go później podlewać? Jakoś mocniej czy normalnie?

Dzięki Sylwia

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 21:28, 02 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Radziu2013 napisał(a)
Konwalie możesz posadzić w donicy i ją następnie wkopać w ziemi. Wiadomo, jak chcesz żeby kępa była większa to weź szerszą donicę a jak nie to węższą


Jesienią wezmę moje "konwaliowe sanatorium" i wsadzę w ziemię razem z donicą. Taką wezmę donicę największą jaką mam. Zobaczymy jak się rozmnożą

Dziękuję Sylwia i Radziu
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
sylwia_slomc... 21:29, 02 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Ogrodnik_Gordon napisał(a)


Dobra...tak zrobię...zapisuję w notesie do kupienia wapno do bielenia drzew. A ile tego dać? Pewnie garść wystarczy? Czy więcej? I jak go później podlewać? Jakoś mocniej czy normalnie?

Dzięki Sylwia


A weź tak w garść i roztrzep dookoła przegrab i podlewaj normalnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:33, 02 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Ogrodnik_Gordon napisał(a)
PYTANIE

SOSNA słabo rośnie...czy to znowu wina ułamanego czubka?

Wchodzę do Centrum Ogrodniczego i mówię do naszej ulubionej Pani, że chciałabym sosnę, która urośnie taka duuuuuuuża i osłoni trochę od sąsiada. Pani dała mi takie drzewko:



W transporcie ZNOWU ułamał się czubek (tak jak jednemu ze świerków). To moja wina bo nie miałam wtedy pojęcia, że taki czubek to ważny jest...i przy wkładaniu do samochodu za bardzo nagięłam i...poooooooszed

Teraz, dosłownie w tej chwili (zdjęcie zrobione kilka minut temu) ta sosna wygląda tak:



I teraz moje PYTANIE - czy z tego zrobi się drzewo czy zostanie krzak? Jak myślicie?

Nie znam się aż tak na sosnach , ale ona chyba jaś z karłowych drobnoigielnych...obym się myliła

Z sosen dużych to sosna czarna i himalajska, te na pewno są dużymi drzewami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JulkAd 23:30, 02 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Przyszłam poczytać , zaznaczam bo mnie zainteresowałaś. Będę zaglądać
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies