Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Ogrodnik_Gordon 18:47, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Witam serdecznie,

Zakładanie mojego ogrodu trwa już trzeci sezon...i końca nie widać

Styczeń 2015r.

Jak w styczniu 2015 roku przeprowadziłam się do mojego małego domku to nie myślałam o tym, że domek stoi przecież na działce i że tę działkę trzeba będzie jakoś zagospodarować. Myślałam tylko o wykończeniu wnętrza domu, żeby już tam być i uciec z bloków, w których nie czułam się najlepiej...

Luty 2015r.

W lutym 2015r. na działce stał sam " goły" dom - bez kostki brukowej, bez płotu...sam dom:

Z przodu wyglądało to tak:



Strona od podjazdu tak:



A z tyłu tak:



c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Magda70 18:54, 01 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj...Jak na razie to klimatycznie jest
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Ogrodnik_Gordon 19:04, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
...a później powoli nadchodziła wiosna 2015 i okazało się, że coś trzeba z tą działką zrobić. Planu nie miałam. Nigdy nie lubiłam pracować w ogrodzie. Nigdy ogrody mnie nie zachwycały. Nie zwracałam na nie uwagi.

Nie wiedziałam ani co ma być w ogrodzie, ani jak on ma wyglądać...właściwie to nie myślałam o tym zbyt wiele bo cały czas trwały prace wewnątrz domu. Jak dzisiaj o tym myślę, to aż strach się bać

Marzec 2015r.

Z tyłu za domem kiedyś była droga:



Moja Córka z pomocą mojego Taty posprzątali suche trawy:



A przed domem piach...piach....i piach...a właściwie to żwir po budowie...



...i tak minął marzec 2015r...

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 19:11, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Magda70 napisał(a)
Witaj...Jak na razie to klimatycznie jest


Cześć Magda

Mam nadzieję, że kiedyś się zrobi klimatycznie

Zanim dojdę w opisach do dnia dzisiejszego to ho ho
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 19:27, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Kwiecień 2015r.

Kostka wokół domu

W kwietniu 2015r. część działki została przykryta kostką. Chciałam wokół domu przejść "suchą nogą" dlatego kostka została położona z każdej jego strony. Pojawiły się dwa tarasy, z boku i z tyłu domu, podjazd dla samochodu do miejsca gdzie miał powstać garaż, oraz coś w rodzaju chodnika łączącego te wszystkie elementy

I tym to sposobem powstał taras z tyłu domu:



A z przodu było tak:



Teraz, z perspektywy 2 i pół roku żałuję, że nie robiłam wtedy więcej zdjęć. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że przeprowadzka i WALKA z ekipą, która robiła w środku stolarkę i meble...no to nie była sielanka....oj nie była !!!!

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
AgataP 19:28, 01 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ogrodnik_Gordon napisał(a)
Kwiecień 2015r.

Kostka wokół domu

W kwietniu 2015r. część działki została przykryta kostką. Chciałam wokół domu przejść "suchą nogą" dlatego kostka została położona z każdej jego strony. Pojawiły się dwa tarasy, z boku i z tyłu domu, podjazd do samochodu do miejsca gdzie miał powstać garaż, oraz coś w rodzaju chodnika łączącego te wszystkie elementy


cześć, czekam na dalszy ciąg w niecierpliwości
____________________
Z Pszenicznej...
Ogrodnik_Gordon 19:42, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
AgataP napisał(a)


cześć, czekam na dalszy ciąg w niecierpliwości


Cześć Agata

Mam nadzieję, że was nie zanudzę

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 19:54, 01 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Kwiecień 2015r. - ciąg dalszy

Dostawa ziemi na tył domu - MOJA WIELKA POMYŁKA

No i tutaj zaczyna się koszmar!!!! Koszmar, który sama sobie zafundowałam...bo...jak to przy budowie domu bywa...zabrakło funduszy. A jak zabrakło funduszy to się szuka oszczędności. Jedna przyczepa czarnoziemu - o ile dobrze pamiętam - 500 zł. Trzy przyczepy ziemi z budowy parkingu - flaszeczka czegoś mocniejszego dla kierowcy ciężarówki.

O matuchno jedyna co to się porobiło!!!!!

Przywieźli trzy wielkie wywrotki ziemi. Wywali na środku za domem. Powstały trzy wielkie kupy ziemi. No i sobie tak leżały (niestety zdjęć brak)

Jak firma robiła kostkę na całym osiedlu to wjechali taką wielką spycharą i rozepchnęli te trzy kupy na boki...i...chyba żeby mnie dobić...po tym wszystkim jeszcze kilka razy przejechali! Jak to się wszystko ubiło!!!!! Zrobił się normalnie jakby BETON! Ale o tym dowiedziałam się dopiero jak wjechałam tam glebogryzarką (o czym w następnym poście).

Stan po przejechaniu wielką spycharką był taki:





no a później zaczęła się walka o wyrównanie powierzchni...o czym w następnym poście

c.d.n.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Magda70 19:57, 01 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ale dozujesz napięcie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
leon60 20:20, 01 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Magda70 napisał(a)
ale dozujesz napięcie

no nie
ale fajnie się zaczyna
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies