Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 14:25, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrywać ręcznie, chwytając pewnie, on ma jedną łodyżkę cieniutką i sporą kępkę korzeni. Przy umiejętnym chwytaniu nie urwiesz korzeni. Powinno wyjśc wszystko.
Spróbuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sullifan 14:34, 16 lip 2015

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Gardenarium napisał(a)
Wyrywać ręcznie, chwytając pewnie, on ma jedną łodyżkę cieniutką i sporą kępkę korzeni. Przy umiejętnym chwytaniu nie urwiesz korzeni. Powinno wyjśc wszystko.
Spróbuj.


to raczej chyba syzyfowa praca, próbowałem łapać i wyrywać połowa się urywa bez korzenia, ziemia jest mocno zbita.
Poza tym jest tego tyle, że cały dzień na kolanach spokojnie mnie czeka z mizernym efektem końcowym
Czy środek chemiczny rzeczywiście zaszkodzi 4 miesięcznemu trawnikowi?
Mam CHWASTOX TRIO, czy uszkodził by trawnik?

poniżej zdjęcie wyrwanego chwasta - to chyba nie koniczyna jednak, co to może być?

Gardenarium 16:31, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie koniczyna, oczywiście. Nie wiem jak się nazywa, ale jest dwuliścienny.

Zbalazłam, to rdest ptasi.

Zrób próbę na kawałku gdzieś z tyłu, jak najbardziej może uszkodzić młodziutką w końcu trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sullifan 13:47, 18 lip 2015

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
jeszcze jedno pytanko ponieważ chcę nawieźć w najbliższych tygodniach mój trawnik. Czy najpierw powinienem zastosować nawóz i póxniej chwastox czy odwrotnie (jaki odstęp czasu), a może nie ma to większego znaczenia?
Gardenarium 06:09, 20 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nawozisz (również chwasty nawozisz czyli pobudzasz do rośnięcia - to nie stosujesz herbicydu

Najpierw próba herbicydu, jeśli nie uszkodzi trawnika - powtórka na całym trawniku, jak chwasty padną....dopiero nawożenie. W żadnym wypadku odwrotnie.



Co chcesz mieć ?? Najpierw usunięcie chwastów czy najpierw zielony trawnik??Albo jedno albo drugie, nigdy dwie rzeczy naraz.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mir_bks 15:06, 21 lip 2015

Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 8
Witam założyłem trawnik z rolki 17-06 mineło kilka koszeń, ale od nie dawna trawa wygląda coraz gorzej.

Pierw brzegi z przodu tak jakby nie rosły. Pózniej na calym rzadziora sie porobiła. Podlewam systematycznie. Pierwsze koszenie kosiarka ustawiona była jak najwyżej póżniej coraz niżej. Nie sprawdzałem gleby przed zakładaniem, ale dalem dużo dobrej ziemi i nawozu pod


MarcinCz 07:43, 22 lip 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witaj mir_bks mam podobny problem jak Ty pisałem już o tym na stronie 115 (luknij sobie) w tym wątku tylko ja mam trawę sianą w tym roku.Zrobiła mi się żólta i po rozchyleniu trawy podobnie jak u Ciebie usycha.Teraz koszę na wysokość około 4 cm i posiałem trawnik nawozem najpierw yara mila complex i równo po tygodniu yara mila viking 25kg na 1000 m2 i obficie podlewam.Na razie efekt posiania nawozu i codziennego nocnego podlewania jest jakby trochę lepszy.Sekcje mam ustawione na 3 w nocy każda po 20 minut.Pozdrawiam
____________________
mir_bks 10:18, 22 lip 2015

Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 8
Dzięki czytałem ,ale nie wiedzialem ,że na tak młody trawnik nawozem mozżna sypać.Czy to taki nawóz sie rozchodzi ?
?????


yara mila viking - tego nie moge znaleść mieszkam w uk ,chyba ,ze polecisz coś innego ,dzieki i pozdrawiam
MarcinCz 11:05, 22 lip 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Hej dokładnie taki nawóz jak pod linkiem ?????.Poczytaj sobie o tym nawozie tam masz dokładnie napisane jaki masz skład i dawkowanie.Tu masz linka
http://www.yara.pl/Images/YaraMila%20Complex%20ulotka%20v2015_tcm456-174246.pdf
spokojnie możesz posiać trawnik i nic sie nie stanie tylko z umiarem około 3 kg na 100m2.Ważne żebyś to zrobił równomiernie na całym trawniku bo będą miejsca gdzie trawa będzie zielona i miejsca gdzie będzie żółta.
____________________
mir_bks 12:52, 22 lip 2015

Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 8
czyli bez tego wikinga sie obejdzie może byc sam complex?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies