Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

danielw 08:05, 12 sie 2015

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 82
bruno poradziłeś sobie już z problemem ? Nikt się nie odzywa, ale z tego co wyszukałem na ten temat to będzie to czerwona nitkowatość lub różowa plamistość. Tak czy inaczej jest na to środek o nazwie TOPSIN.
Unikaj podlewania wieczorem, lepiej rano- ale to nie każdy może.
Przy wysokiej temperaturze gleby i dużej wilgotności łatwo wyhodować grzyba/pleśń.
Rosną nocą jak na drożdżach.
____________________
Daniel - moje początki w ogrodzie, czyli...Ogród Orion-od projektu
bruno 23:08, 12 sie 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witaj niestety jeszcze nie poradziłem sobie z problemem, kupiłem Polyversum WP bede pryskał w sobote mam nadzieje że pomoże. Mam jeszcze pytanie czy ciepła woda z beczki nagrzana przez słońce może byc tą przyczyną ? Pozdrawiam
lawenda001 08:53, 13 sie 2015

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
Witam, jesteśmy z mężem przed "reanimacją trawnika"( w zasadzie to jest nawet nie trawnik tylko łąka). Próbujemy go naprawić, i stąd moja prośba o pomoc, o radę Planujemy zakupić glebogryzarkę spalinową, która by zdarła starą trawę, po wygrabieniu jej planujemy dosypać ziemi i posiać nową. I mam pytanie czy glebogryzarka poradzi sobie z trawą? Niestety sprzęt rolniczy nie może już wjechać. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z glebogryzarkami i poradzi nam w tym temacie.
Dodam jeszcze tylko, że kończymy budowę i teren wygląda źle. Sami staramy się ogarnąć ten temat. pozdrawiam
marbrz 15:00, 13 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
bruno- sądzę, że przelałeś zbytnio trawnik i pleśń jest tego efektem. Ogranicz podlewanie a do sianego nawozu w roku przyszłym dorzuć więcej czystego azotu, jak np saletrzak. Na pewno to widać na fotkach nie jest plamistością ani nitkowatością. Ich objawy są całkiem inne.
Podlewanie z beczki możne być, tylko jak woda podstygnie. Inaczej możesz zniszczyć (wypalić) trawę.
bruno 20:58, 13 sie 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
marbrz dziekuje za porade. czy mam rozumiec mniej lać wody a pleśń zniknie? czy mam czyms opryskać?, dzisiaj wygrabiłem i widac brązowe plamy na trawniku i trawa sie przerzedziła w tych miejscach.
Gardenarium 23:18, 13 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lawenda001 napisał(a)
Witam, jesteśmy z mężem przed "reanimacją trawnika"( w zasadzie to jest nawet nie trawnik tylko łąka). Próbujemy go naprawić, i stąd moja prośba o pomoc, o radę Planujemy zakupić glebogryzarkę spalinową, która by zdarła starą trawę, po wygrabieniu jej planujemy dosypać ziemi i posiać nową. I mam pytanie czy glebogryzarka poradzi sobie z trawą? Niestety sprzęt rolniczy nie może już wjechać. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z glebogryzarkami i poradzi nam w tym temacie.
Dodam jeszcze tylko, że kończymy budowę i teren wygląda źle. Sami staramy się ogarnąć ten temat. pozdrawiam


Glebeogryzrka nie poradzi sobie. Przjedzie po chwastowisku i nic nie zrobi tak jak należy.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 12:32, 15 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
lawenda001 napisał(a)
Witam, jesteśmy z mężem przed "reanimacją trawnika"( w zasadzie to jest nawet nie trawnik tylko łąka). Próbujemy go naprawić, i stąd moja prośba o pomoc, o radę Planujemy zakupić glebogryzarkę spalinową, która by zdarła starą trawę, po wygrabieniu jej planujemy dosypać ziemi i posiać nową. I mam pytanie czy glebogryzarka poradzi sobie z trawą? Niestety sprzęt rolniczy nie może już wjechać. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z glebogryzarkami i poradzi nam w tym temacie.
Dodam jeszcze tylko, że kończymy budowę i teren wygląda źle. Sami staramy się ogarnąć ten temat. pozdrawiam

A nie lepiej Ci wypożyczyć glebogryzarkę niż kupować? Potrzebna Ci potem jeszcze będzie? Na moim terenie za dobę cena wynosi 70-80zł.
____________________
Ogród dla moich synków
waldek727 15:28, 15 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
lawenda001 napisał(a)
Witam, jesteśmy z mężem przed "reanimacją trawnika"( w zasadzie to jest nawet nie trawnik tylko łąka). Próbujemy go naprawić, i stąd moja prośba o pomoc, o radę Planujemy zakupić glebogryzarkę spalinową, która by zdarła starą trawę, po wygrabieniu jej planujemy dosypać ziemi i posiać nową. I mam pytanie czy glebogryzarka poradzi sobie z trawą? Niestety sprzęt rolniczy nie może już wjechać. Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z glebogryzarkami i poradzi nam w tym temacie.
Dodam jeszcze tylko, że kończymy budowę i teren wygląda źle. Sami staramy się ogarnąć ten temat. pozdrawiam

lawenda001
Jak możesz to wstaw fotki tej swojej ,,łączki" i napisz jaką powierzchnię ma zająć przyszły trawnik. Glebogryzarka nie służy do ściągania starej darni. Zrobisz taki kocioł z którym sobie później nie poradzisz. Glebogryzarka spulchnia i napowietrza czystą glebę, a przede wszystkim miesza przedsiewnie nawozy i wprowadza w głębsze warstwy nawozy zielone i obornik. Jeżeli chcesz ściągnąć darń w celu jej przekompostowania to służą temu wycinarki darni lub specjalnie wyprofilowane łopaty. Jeżeli chcesz się pozbyć darni wykorzystując ją do wzbogacenia gleby w próchnicę, to po zwilżeniu jej 5% roztworem mocznika należałoby wykorzystać glebogryzarkę rotacyjną. Takie maszyny i przystawki dostępne są w wypożyczalniach sprzętu budowlanego i ogrodniczego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lawenda001 09:51, 16 sie 2015

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
Dziękuję bardzo za odpowiedzi Czyli nadal mam w głowie mętlik Teren jest dość duży, przynajmniej jak dla mnie, około 15 arów. Zrobię zdjęcia. Część tego terenu to na razie zwykła ziemia, rozwieziona, którą należy przygotować pod trawnik.
waldek727 17:02, 16 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jeżeli do przygotowania gleby pod trawnik na 15 arach nie wykorzystasz małych traktorków z przystawkami, to ręcznymi narzędziami nawet nie próbuj tego robić.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies