Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Mazan 13:32, 06 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Franek

Preparat Simazin był stosowany w latach 70 -90 ub. wieku. Ze względu na wysoką szkodliwość został wycofany, tak jak inne o podobnym charakterze /Azotop, Azoprim, Gesatop, Gesaprim i in./. Działanie następcze tych środków trwało dwa lata, a rośliny wrażliwe nie wyrosły i przez 5 lat.

Pozdrawiam


Baczek83x1, Mir_bks

Kiedyś nazywały się tacy'goście' skoczkami, obecnie to piewiki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mary 21:18, 07 paź 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3507
bruno napisał(a)
marbrz dziekuje za porade. czy mam rozumiec mniej lać wody a pleśń zniknie? czy mam czyms opryskać?, dzisiaj wygrabiłem i widac brązowe plamy na trawniku i trawa sie przerzedziła w tych miejscach.


Bruno, czy udało Ci się poprawić stan trawnika. Pryskałeś Polyversum WP?

Pytam, bo dzisiaj na swoim trawniku zauważyłam bardzo podobne objawy i zastanawiam się, co z tym zrobić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
marcin_nowak 19:10, 12 paź 2015


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15



Witam ja mam taki problem z trawnikiem, miejscami rośnie bardzo mocno i szybko trawa( jest bardzo zielona)widoczne ciemniejsze plamy. w tym roku nawoziłem nawozem Substral magiczna siła regenerator trawnika (regularnie raz w miesiącu), a wiosną saletra amonowa.
Proszę Was o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Gardenarium 19:16, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tych miejscach, gdzie ciemna plama, albo podlewała czyli sikała suczka, albo coś było kopane, albo po prostu jest ziemia żyźniejsza, czyli albo sypnęło się więcej nawozu tutaj, albo ziemia jest żyźniejsza, więcej materii organicznej i trawa rośnie silniej i jest ciemniejsza, bo więcej azotu w glebie.

Teraz się już w zasadzie nie nawozi trawnika, więc ta sytuacja może ulec zmianie na wiosnę, po pierwszym, równym nawieziniu trawnika po ewentualnej wertykulacji.

Pomocy więc nie uzyskasz teraz, a na wiosnę efekt dopiero widoczny będzie. Trzeba to było wkleić w sierpniu, wtedy nawóz, woda i po kłopocie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_nowak 19:30, 12 paź 2015


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
Tak wiem że teraz już nic z tym nie zrobie sikanie psa odpada, sądzę właśnie że w tych miejscach jest żyźniejsza gleba. Nic innego mi nie zostało tylko czekać do wiosny.
Gardenarium 19:54, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz skosić nisko, podrapać grabiami, ponakłuwać widłami tam gdzie beżowo, posypać ziemią żyzną i przegrabić. Deszcz podleje i nie będzie tak widać różnicy w kolorze a i ziemia się wzbogaci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 20:43, 12 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Marcin zakup sobie mały siewniczek do ręcznego nawożenia to plamy Ci znikną. Siejesz ręką co widać po pasach i nierównym kolorze rawy. Tam gdzie trawa wypadła z ręki masz namiastkę efektywnego nawożenia. Na reszcie widać kolor żółty zamiast zielonego. Gdyby zbliżyć zdjęcie do murawa nie wygląda zbyt dobrze.
marcin_nowak 21:05, 12 paź 2015


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
Ech człowiek całe życie uczy się na błędach, mogłem już dawno pisać do Was o pomoc. Dokładnie Mariusz masz racje uczę sie dopiero nawożenia, teraz biore się za czytanie forum ... Trawnik faktycznie nie wygląda za dobrze jutro wrzuce fotki z bliska. Mam nadzieję że z pomocą takich ludzi jak Wy uda mi się zrobić "dywan" Naprawdę cieszę sie ze trafilem tu. Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 22:31, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki sobie kup, zobacz w artykule na 1 zdjęciu jak Zdzisław nawozi. Tym równo się rozsypuje.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki

Ja pasów nie widzę, pasy powstają gdy nawozi się wózeczkiem a nie ręką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 10:32, 13 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
No dobra, niech będą smugi lub łaty.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies