Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Aneta_1107 09:16, 03 lut 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
Witam,
od jakiegoś czasu śledzę forum i jestem zafascynowana. Po budowie postanowiłam swój ogródek doprowadzić do wyglądu i zacząć od trawnika. Mam około 500 m2 trawnika, na jesieni układaliśmy kostkę i ogrodzenie więc prace budowlane na zewnątrz zostały zakończone. Mam problem czy dotychczasowy trawnik zaorać i zasiać nowy czy też ratować obecny, który jest w kiepskim stanie (zdjęcia w załączeniu). Ziemia jest gliniasta, na wierzchniej warstwie jest ok 10-15 cm czarnej ziemi. Chciałabym także zrobić obrzeże wokół żywotników, chyba raczej z eco border ponieważ i tak już jesteśmy "zakostkowani". Pani Danusiu mam ogromną prośbę o radę co mam robić i od czego zacząć. Pozdrawiam serdecznie Aneta.
[img
____________________
Gardenarium 10:54, 03 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli trawnik jest w miarę równy można próbowac go ratować, Widzę spore fragmenty zywej trawy, resztę można przeorać grabiami, dosypać dobrej ziemi, kompostu i dosiać nową trawę, podlewać i urośnie. Oczywiście dopiero w kwietniu, jak trawa zacznie rosnąć. Albo przekopać teren, wyrównać od nowa, zwałować i siać po całości.

Tutaj są podpowiedzi

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_wojcik 08:40, 22 lut 2016

Dołączył: 29 paź 2015
Posty: 1
W zeszłym roku siałem trawę i niestety efekt na dzisiaj w niektórych miejscach ogrody jest słaby. Widać dużo takich placów wysuszonej trawy. Co to jest i co z tym robić?

]
Gardenarium 10:34, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prawdopodobnie pleśń pośniegowa, ale nieważne, ważne jest to jak to naprawić.

Co z tym robić masz tutaj, przeczytaj i zrób dokładnie to samo.

Wertykulacja lub wygrabianie, posypanie ziemią, dosiewki w razie pustych placków.
Termin - czas kwitnienia forsycji

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawędzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rejzor 14:08, 23 lut 2016


Dołączył: 23 lut 2016
Posty: 6
Jakiś czas temu miałem dokładnie to samo co marcin.
____________________
ogrodowianka 18:39, 05 mar 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Witam,
Mam maleńki trawnik - niecałe 100m. Nie dysponuję narzędziami do aeracji i wertykulacji. Suche źdźbła, na ile to możliwe, wygrabiam jak najdokładniej grabiami. Otworki napowietrzające (aeracja) mogę wykonać grabiami. Ale jak ponacinać darń? Czy mogę to zrobić delikatnie łopatą? Czy taki zabieg nie zaszkodzi trawie? - łopata nie ma tak ostrej krawędzi jak noże.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
____________________
Gardenarium 00:24, 06 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystarczy dobre wygrabienie - kup sobie wertykulator ręczny., takie grabie z nożami zamiast zębów.

Zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodowianka 19:09, 08 mar 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)
Wystarczy dobre wygrabienie - kup sobie wertykulator ręczny., takie grabie z nożami zamiast zębów.

Zdjęcia
bardzo dziękuję!
____________________
koryncia 11:59, 29 mar 2016

Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 19
Pani Danusiu mam pytanie.
Kupiłam nóż do obcinania krawędzi trawnika Joseph Bentley, tylko mam wrażenie że jest on tępy i słabo wchodzi w darń.
Moje pytanie to czy nowy nóż należy naostrzyć czy może ja nieumiejętnie się nim posługuję.

Pozdrawiam
zetton 13:15, 29 mar 2016

Dołączył: 24 lip 2015
Posty: 10
Witam serdecznie! raz już prosiłem o pomoc ale za bardzo nikt nie wiedział skad się biorą malutkie kopce u mnie w trawniku. Jest ich naprawdę sporo jak się chodzi po trawniku to czuc pod stopami. NIe wiem co z tym zrobić skad one się biorą. Ktos sugerował turkucia podjadka lub dzdzownicę ale nie wydaje mi się turkucia nigdy nie widziełm chociaż kopałem szpadlem i nic. Może ktoś mi pomoc???






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies