Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 19:07, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisałam o tym, że grzybki oznaczają że pod trawnikiem są np. kawałki drewna. Grzybki wyrywaj.

Albo masz tzw. czarcie kręgi, oznacza to, że trawnik jest zagłodzony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 12:55, 27 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
To albo nie doczytałem, albo nie doszukałem odpowiedzi na ten problem. Teraz już wiem, dziękuję . Hmm nawożony był choć może niespecjalnie przez całe lato ale teraz jesiennym nawozem sypałem dwa razy. Drewna raczej nie ma bo ten trawnik ma już chyba 30 lat . Być może za rok będzie całkowita wymiana tego trawnika .
Gardenarium 14:10, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj ten wątek, może coś się wyjaśni

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-kapeluszowe-na-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 15:20, 27 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Ok, przeczytam. Dziękuję za rady .
paszczyk 19:01, 23 sty 2017

Dołączył: 23 sty 2017
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Dzięki temu że od jakiegoś czasu śledzę informacje które się tu pojawiają udało mi się założyć taki oto trawnik:




Trawnik wysiany na początku kwietnia 2016, mieszanka Barenbrug RPR (samoregenerująca się życica trwała). Nawożenie nawozem letnim Barenbrug, jesienią 2 dawki nawozu jesiennego Florovit oraz Compo. Przed zimą na początku listopada ostatnie koszenie na ok. 4cm.

Na koniec października trawnik wyglądał tak:



Niestety w wyniku pokrywy śnieżnej utrzymującej się przez ok. 2 tygodnie na trawniku pojawiła się pleśń śniegowa





Nikt nie chodził po śniegu leżącym na trawniku. Cały śnieg jeszcze nie stopniał, ale miejsca które już są odkryte ukazały powyższe problemy.

Co robić? Czy mam niezwłocznie wygrabić zainfekowane miejsca? Zastosować oprysk? Czy jest jakiś sposób by zareagować w tej chwili i uratować trawnik? Pomóżcie proszę!
mamtu 17:23, 08 mar 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Podpinam się.

U mnie po zimie 'wyszło' na trawniku kilka takich plam zbitej uschniętej trawy (średnica ~15 cm). Czy to może być pleśń? Co z tym? Wygrabić? Opryskać / podlać Topsinem?




Znalazłam też w trawie takie niewielkie kopczyki. Czyja to robota?


____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 20:37, 08 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przestańcie panikować i natychmiast coś robić. Na spokojnie, normalnie wygrabić lub zwertykulować lekko, wygrabić filc, potem posypać ziemią lekko przegrabić, jak będzie cieplej dać nawóz i nie będzie śladu. Co roku tak będzie i trawnik nie zginie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ajka 20:28, 14 mar 2017


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Dobry wieczór
Nasz trawnik też ładnie się prezentował, teraz po zimie wygląda tak:
- z bliska

- z daleka


Mój mąż próbował go grabić, ale nie udawało mu się to.

Jak go doprowadzić do poprzedniego stanu? Wertykulacja i nawóz? Grabić go na siłę? Trawnik ma 1,5 roku, założony na jesień 2015.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gardenarium 20:51, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę to przeczytać.
Wertukulacja.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafaelito 09:38, 16 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
W jednym artykule jest napisane że najpierw wałujemy a dopiero później areacja a drugim na odwrót. Wiec jak to się powinno robić? I czy już można przeprowadzać te zabiegi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies