Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Madzenka 19:45, 22 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabik dawaj zdjęcia !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agacia 10:51, 25 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Hej Gabi, dopiero zauważyłam te donice na tarasie - piękne i super połączenie kolorów Ja mam takie malutkie, 50cm wysokości chyba, ziemia bezpośrednio do środka, na spód dużo kamyczków - ale chyba jednak będę wywalać ziemię i wsadzać w środek plastik.

Nie mogę się doczekać podglądania Danusiowych poczynań w Waszym ogródku!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Pszczelarnia 10:16, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabik, szkoda mi tej sosny. Ale to znaczy, że warunki są ważne, że nie dała rady w mokrej, zimnej, ciężkiej ziemi (u mnie też sosny nie chcą rosnąć), tylko kosodrzewina na kamieniach i żwirze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
GabiK 12:17, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewo, pewnie masz rację. Nie sprawdzałam dokładnie, co taka sosna lubi. Tak jak piszę od początku - nie wiedziałam nic, więc wzięłam kogoś, żeby posadził to co się nadaje. Mnie też jej szkoda - tym bardziej, że była naprawdę ładna i droga - najdroższe drzewko w ogrodzie - 350 zł.
Może usłyszała, że i tak jest do wyrzucenia. Ale myślałam, że ktoś ją przygarnie i się ucieszy z takiego dorodnego drzewka.

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 12:27, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Jak Ewa już wspomniała o mojej sośnie, to zrobię podsumowanie pierwszych uwag po zimie:
- sosna bośniacka wypadła
- żurawki zgubiły wszystkie liście, ale większość coś tam wypuszcza, ze 4 nieźle już wyglądają
- przed rh rosną sobie pieris i kiścień - pieris do wyrzucenia chyba, wszystkie listki brązowe, kiścień wygląda super i puszcza młode listki; takie same warunki, oba niczym nieokryte
- magnolia - największe zaskoczenie - skazałam ją na zagładę właściwie, rośnie przy samym płocie od pola, w najbardziej wietrznym miejscu, niczym nie okryłam, nasypałam troszeczkę kory na korzenie i żyje cała, ma mnóstwo pięknych zdrowych pąków
- trzmieliny i bluszcz bardzo zdechle, myślę, czy obrywać tylko liście, czy obcinać całe gałązki
- bylin wiosennych jeszcze nie widać - były 2 serduszki, kokoryczka, tawułki, nic z ziemi nie wyłazi - ma czas, czy padło?; jeżówki też śpią
- sit spiralny przemarznięty; ścięłam mu brązowe spiralki, zobaczę co dalej
- tojeść trochę zmarzła, ale puszcza już świeże
- bergenie w porządku
- hortensje jeszcze liści nie puszczają, dereń i krzewuszki też nie
- tawuły mają pierwsze maleńkie czerwone listki
- czekam co z modrzewiem, wiązem i bukiem
- na perukowca rozumiem, że mam cierpliwie czekać
- hortensje pnące mają pąki nabrzmiewające, wiśnia umbraculifera też nabrzmiewa
- kulki bukszpanowe podmroziło od strony pola
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 12:30, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Zapomniałam o trawniku - całkiem ładnie przezimował.
Wygrabiliśmy z niego sporo siana. Został nawieziony we wtorek, teraz na niego popadało i zaczyna się świeżo zielenić.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Pszczelarnia 13:59, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo mi się podoba takie posumowanie. Tak się człek uczy co i jak i gdzie. Moje hortensje śpią albo ... .
Z tymi drzewami powinno być OK. Gabiku, Ty masz takie wielkie drzewa w ogródku? Pieris jest rośliną mnie denerwującą maksymalnie jak żadna inna (poza powojnikami, bo one to nr 1). Bylin u mnie też jeszcze niet.

Szkoda tej sosny. Reanimacja by pomogła?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 14:03, 30 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szkoda tej sosny
U mnie żurawki wcale nic nie puszczają, czyżby na amen padły? buu :/
Za to jeżówki mają pierwsze zielone listki.

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 14:34, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ewciu, mogę spróbować ją reanimować, ale nie wiem jak.
Cięcie odpada, bo cała jest równego koloru. Mogę podlać/popryskać czymś, ale już, czy za tydzień?
Wstawię później zdjęcia biedaczki.
Jak się zrobiło cieplej to zmieniła w parę dni kolor na żółto-brązowy.
Może nie jest wielka, ale one wolno rosną - strona zszp podaje, że maksymalna wysokość to 3 metry. Moja ma z 1,5? I jest naprawdę gęsta i rozłożysta. Była raczej.

Karolino, muszę jutro pójść wypatrywać śladów jeżówek. Mam nadzieję, że nie wygniły...
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 14:59, 30 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie wiem czy iglaki da się reanimować...
Swojego cyprysa - 3 kule niedługo spalę - jak jeszcze trochę podeschnie
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies