Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Gardenarium 17:39, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, w szkółce leśnej będą tanie, mogą być z gołym korzeniem. Jak sadzić masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 18:05, 07 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziękuję, przeczytałam i mam pytanie - jak liczyć ilość roślin - piszesz że 5 na metr a jak sadzony żywopłot naprzemiennie to chyba więcej co ? może 7 ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 20:12, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metry bieżące razy dwa. minus dwie sztuki. Albo jak poniżej, pojedynczo 6 szt, a podwójnie 9 szt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:13, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś takiego

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:56, 11 paź 2013
A ja mam pytanie bo szukałam czegoś o bukach i trafiłam na ten wątek. Mam problem bo obsadziłam thujami jedną część ogrodu i teraz chciałabym przed thujami coś posadzić. Jeszcze nie projektuję rabaty bo to na wiosnę dopiero ale teraz bardzo chcę coś przed tymi thujkami posadzić, jakieś drzewko ale nie olbrzyma no i poradzono mi na moim wątki aby to był buk Purple Fontain. Czy mogłabym się coś o nim dowiedzieć?? Czy pasuje w takim miejscu i czy poradziłabym sobie z nim jako początkujący ogrodnik???
12:56, 11 paź 2013
Z góry dziękuję oczywiście
Aga 16:39, 12 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Witam.Posiadam sadzonke buka i chciałabym go uformowac.Chciałabym aby był na pniu a korona była spłaszczona i szeroka i nie wiem od czego zacząć?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Sebek 17:14, 12 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno od pozbycia się dolnych gałęzi A potem czekać na dalszy jego wzrost i formować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Aga 19:31, 12 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Ok będę próbować może coś z tego wyjdzie
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 21:46, 12 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kalamandyna napisał(a)
A ja mam pytanie bo szukałam czegoś o bukach i trafiłam na ten wątek. Mam problem bo obsadziłam thujami jedną część ogrodu i teraz chciałabym przed thujami coś posadzić. Jeszcze nie projektuję rabaty bo to na wiosnę dopiero ale teraz bardzo chcę coś przed tymi thujkami posadzić, jakieś drzewko ale nie olbrzyma no i poradzono mi na moim wątki aby to był buk Purple Fontain. Czy mogłabym się coś o nim dowiedzieć?? Czy pasuje w takim miejscu i czy poradziłabym sobie z nim jako początkujący ogrodnik???


Jest wymagającym drzewem, nie dla poczatkujących ogrodników, lubi glebę lekko kwaśną, nie lubi zbyt głębokiego posadzenia i nie lubi podmokłej gleby. Atakuje go bardzo często zdobniczka bukowa, trzeba z nią walczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies