Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Gardenarium 19:48, 11 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało roślin, niepotrzebnie żurawki rozrzucone w dwóch plamach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 20:01, 11 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Marlena pokombinuj u mnie jest dereń i spółka

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarlenaBH 22:58, 11 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
Za mało roślin, niepotrzebnie żurawki rozrzucone w dwóch plamach.


Przestudiowalam zgodnie z zaleceniami powstawanie ogrodu z lustrem i chyba wiem o co Ci chodzi, w tej kompozycji chcialam utrzymac kolorystyke zolto-buraczkowa. Tak mysle i co Wy na to jakbym sprobowala skopiowac pomysl z zawijasem z tego projektu ogrodu, zawijas zamiast z bukszpana chcialambym stworzyc z berberysa "Admiration" lub ostrokrzewu "golden gem" a po jednej stronie blizej buka posadzic te moje carex praire fire lub cyprysik groszkowy gesto a po drugiej stronie na zewnatrz bordowe zurawki?Lepiej?
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
MarlenaBH 23:03, 11 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
ZbigniewG napisał(a)
Marlena pokombinuj u mnie jest dereń i spółka



Kolorystyka idealna i piekna kombinacja, napisz mi tylko czy mocna tniesz deren, bo u mnie w gaiku dereniowo krzewuszkowym on jest bardzo ekspansywny a ja lubie ciac ale troche sie boje i nie wiem czy moge mocno, a teraz to bylby dobry czas. Moja lezka jest dosc waska boje sie namieszac wiele gatunkow, wolalabym dwa trzy gatunki tylko teraz wiem ze kilka znaczy wiecej niz posadzilam
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
ZbigniewG 21:47, 13 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Marlena możesz ciąć śmiało na młodych pędach bez rozgałęzień są ładniejsze liście, to jest chyba Elegantissima nie rośnie zbyt mocno, zostawiam tylko proste młode pędy resztę wycinam przy ziemi
jeszcze wolniej i mniejszy jest IVORY HALO
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
monika_skibi... 09:19, 19 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Pani Danusiu proszę o poradę
Posadziłam jesienią sadzonkę drzewa Fagus sylvatica buk pospolity black swan, forma płaczaca koło domu a mianowicie 2 m od ściany i zastanawiam się czy jak on mocno wyrośnie czy będę mogła nad nim zapanować, czy można go ciąć czy raczej przesadzić w inne miejsce
Gardenarium 21:50, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli się da, to jeszcze przesadź, przy domu nie będzie należycie wyeksponowany, a szkoda. To drzewo na soliter nie do ciasnoty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_skibi... 22:11, 19 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
W takim razie co Pani proponuje, co posadzić na tle białego muru domu 2 m od ściany , wystawa zachodnia
monika_skibi... 12:04, 20 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Dzień dobry pilnie potrzebuje porady jak zagospodarować ten fragment domu od strony poł-zachodniej, jest to przedogródek obsadzony kulkami bukszpanu. Po lewej stronie rośnie tuja którą zamierzam formować na kulkę lub walec i problem mam z miejscem gdzie leży kamień, był tam buk black swan ale przesadziłam w inne miejsce. Myślałam o jakimś akcencie czerwonym. Zdjęcie robione jest o godzinie 11 więc całe popołudnie do wieczora ściana jest nasłoneczniona
Gardenarium 22:09, 20 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monika_skibinska napisał(a)
W takim razie co Pani proponuje, co posadzić na tle białego muru domu 2 m od ściany , wystawa zachodnia


Ginkgo biloba 'Mariken", Acer palmatum 'Dissectum Atropurpureum', na ten przykład.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies