Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Gardenarium 16:18, 28 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dowolnie, jak chcesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mila 17:34, 03 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Mam !!!! Mój kochany, wymarzony.
Nazywa się Rohan weeping i jest prawie taki jak na zdjeciach powyżej - śliczny.
My precious powiedziałby Gollum
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
ana_art 22:35, 03 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Szukam buków zlatia i tricolor Może ktoś widział w okolicy Warszawy takie 2-3 metrowe drzewka? będę wdzięczna za informację
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mila 09:48, 08 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Dojechał więc pokazuję
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Juzia 22:55, 09 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38614
Mila...piękny buczek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
P_Kemot 10:33, 11 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Witajcie, nie chcę zakładać kolejnego wątku dotyczącego buków purpurea pendula, chciałbym poznać Waszą opinie na temat ich koloru. Dlaczego buki czerwone, oczywiście nie wszystkie z czasem tracą swój intensywny kolor czerwony? Czy to jest związane z nawożeniem, wodą? Jak i czym je nawozić aby utrzymać ten kolor. Przecież to jest ich podstawowy atrybut, oczywiście oprócz pięknych płaczących gałązek. Pozdrawiam P_Kemot
____________________
Donia72 16:22, 15 maj 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Gardenarium napisał(a)
Buk wg moich wiadomości lubi lekko kwaśną glebę. Przyczyną zrzucenia liści mogło być za głebokie posadzenie, albo zalanie (wysoki poziom wód gruntowych może się zmienił). Dobrze jest sadzić go na wzniesieniu.

Buk w zasadzie nie choruje, a jedynie atakuje go

mszyca zdobniczka bukowa, która żeruje na końcach pędów, od spodu liści. Można ją zauważyć dzięki białemu, woskowatemu nalotowi jakby wełnistym kłaczkom, lepiącym się oraz spadzi już od maja.
Wiedząc o tym trzeba pryskać profilaktycznie na mszyce. U mnie podczas Swięta Róż było trochę widac objawy na młodych liściach. Silne ataki tego szkodnika mogą spowodować zahamowanie wzrostu rośliny oraz możliwość wtórnej infekcji przez grzyby sadzakowe, co wygląda jakby liście pokryły się sadzą.

Walkę można rozpocząć już pod koniec zimy opryskując pędy, a potem w razie zauważenia objawów.
Można też obcinać pojedyncze listki lub końcówki pędów.


Właśnie takie coś dziś zauważyłam na moim buczku. Dwa tygodnie temu był pryskany przeciw mszycy. Więc teraz też można go opryskać?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mila 22:59, 15 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Donia72 napisał(a)


Właśnie takie coś dziś zauważyłam na moim buczku. Dwa tygodnie temu był pryskany przeciw mszycy. Więc teraz też można go opryskać?

No właśnie dziada teraz zauważyłam. Takie włochate, ruszające się coś
Mimo, ze wieje niemiłosiernie idę go spryskac. Aaaach już myślsłam, że się uda


____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
ZbigniewG 13:20, 16 maj 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
P_Kemot słoneczko dużo daje, moje w pełnym słońcu na kolor nie narzekam
Purpurea Pendula i Purple Fountain

mszyca tych też nie lubi ale Rohan Obelisk atakuje
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
P_Kemot 22:31, 17 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Zbyszek Widzę Twojego buka. Kolor bordowy, to jest to na co czekam. Słońca u mnie jak na lekarstwo, będę czekać.. Widzę też w tle wiąza wredei. Również pięknie wybarwiony. Powiedz, czy słońce go nie przypala. W tym roku mój wiąz też ma się dobrze, ale to jest związane tylko brakiem słońca. W roku ubiegłym, trochę go przypaliło. P_Kemot
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies