Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

kryla 15:37, 27 lip 2014


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Katiu, buczek nie jest taki duży, góra 2,5 m. Ma tylko podwiązany główny pęd aby go podwyższyć. Trochę podrósł w tym roku, w ubiegłym stał jak zaklęty, dodatkowo miał dziwne "przezroczyste" liście. Myślę, że za parę lat jak się zagęści będzie niezły. Chyba, że dopadną go jakieś choroby, podobno materiał genetyczny jest tak stary jak roślina mateczna. Jeżeli sadzonka pochodzi od rośliny rozmnożonej wcześniej z sadzonki rośliny, która była rozmnożona z sadzonki rośliny rozmnożonej z sadzonki . . . Może lepiej o tym nie myśleć albo odpukać
____________________
Krystyna
katiaxx 09:14, 28 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
2,5 M to spory, chcąc go kupić - trochę by kosztował nie wiem czy powinien juz zaowocowac ale gratuluję ze udało Ci sie go tak wyhodować ja myśle o buku dawyck gold - b. mi się podoba ale nie mam pomysłu gdzie go posadzić, te większe drzewa sadzę blizej ogrodzenia czyli "po płocie " znam dwa domy gdzie sa posadzone trzy obok siebie - akurat purpurea (ale nie pendula) i wygladają super.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
anax 14:20, 28 lip 2014


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
kryla napisał(a)
Buk purple fountain ma nasiona. Młodziutki, posadzony w ubiegłym roku buczek na już owoce. Podobno buki owocują dopiero po 40 latach. Chyba, że te szczepione dziedziczą cechy po „rodzicach”.





Mój 2 letni również owocuje. Do znawców czy to dobrze czy źle
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
Irma 09:19, 12 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 3
Witam serdecznie,
na początek chciałam ogromnie pogratulować Gardenarium fantastycznego ogrodu!
Bajka!

Mam pytanko w związku z bukiem "Purple fountain". Wyczytałam, ze rośnie do 5 metrów. Właśnie taki nam się marzy.
Teraz mamy go w ogródku już trzeci rok i ma wzrostu ok. 2,5 metra. Jednak jego czubek skieroany jest w dół. Mąż dokupił bambusa i prostował czubek, żeby rósł wyżej. Ale co dalej?
Nie mogę znależć informacji w internecie, jak pielęgnować to drzewko.
Czy ono samo będzie piąć się w górę? Czy jednak trzeba mu pomagać?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
ZbigniewG 13:56, 12 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Irma napisał(a)
. Mąż dokupił bambusa i prostował czubek, żeby rósł wyżej. Ale co dalej?
ta odmiana po kilku latach sama się już prostuje, wymaga najwyżej wycięcia dodatkowego przewodnika
więc podpieraj jeszcze jakiś czas

natomiast Purpurea Pendula do końca potrzebuje wsparcia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ania 16:28, 23 sie 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
Kupiłam buka purple fountain...jednak mam watpliwosc czy to na pewno purple...jakos jest zielonkawy..mozecie ocenic? z gory dziekuje za pomoc.

____________________
ania 16:29, 23 sie 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
____________________
ania 17:38, 25 sie 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
Kochani pomozcie mi zdiagnozowac mojego buka czy to purple fountain na zdjeciu bede wdzieczna za opinie.
____________________
Irma 06:59, 26 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 3
ania napisał(a)
Kupiłam buka purple fountain...jednak mam watpliwosc czy to na pewno purple...jakos jest zielonkawy..mozecie ocenic? z gory dziekuje za pomoc.


Nasz na wiosnę jest też zielonkawy, a potem się wybarwia.
Wydaje mi się, że ten Twój się wybarwi, może w następnym roku.
Też - jak pamiętam - byłam kolorem na początku rozczarowana.

Pozdrawiam.
Irma 07:00, 26 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 3
ZbigniewG napisał(a)
ta odmiana po kilku latach sama się już prostuje, wymaga najwyżej wycięcia dodatkowego przewodnika, więc podpieraj jeszcze jakiś czas


Dziękuję Zbyszku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies